اخبار ارز دیجیتال

نمایندگان پارلمان اروپا به نفع مالیات بر ارزهای رمزپایه و بلاک چین رأی می دهند

این قطعنامه توصیه می‌کند که مقامات ۲۷ کشور عضو کنگره «رژیم‌های مالیاتی ساده‌شده» را برای کاربران ارزهای دیجیتال درگیر در تراکنش‌های گاه به گاه یا با ارزش کوچک در نظر بگیرند.

قانونگذاران اتحادیه اروپا به یک قطعنامه غیر الزام آور با هدف استفاده از بلاک چین برای مبارزه با فرار مالیاتی و تنظیم مالیات بر ارزهای دیجیتال رای مثبت داده اند.

در اطلاعیه ای در 4 اکتبر، پارلمان اروپا اعلام کرد که 566 عضو از 705 عضو آن به قطعنامه ای که ابتدا توسط لیدیا پریرا، عضو پیش نویس تهیه شده بود، رأی مثبت دادند. به گفته این نهاد قانونگذاری، این قطعنامه به مقامات ۲۷ کشور عضو این امکان را می‌دهد تا «رژیم مالیاتی ساده‌شده» را برای کاربران ارزهای دیجیتال درگیر در معاملات گاه به گاه یا کم ارزش در نظر بگیرند و به مقامات مالیاتی ملی «رژیم مالیاتی ساده» ارائه کنند. استفاده از فناوری بلاک چین را برای «تسهیل جمع‌آوری مالیات» توصیه می‌کند.

در مورد ارزهای مجازی، این قطعنامه از کمیسیون اروپا می‌خواهد تا ارزیابی کند که آیا تبدیل ارزهای مجازی به ارزهای فیات مشمول مالیات است یا خیر، بسته به محل انجام معامله، با بیان اینکه “انتخاب بهتر” است. علاوه بر این، این سیاست خواستار اصلاحات اداری برای تبادل بهتر اطلاعات مالیاتی ارز مجازی است.

این قطعنامه اضافه کرد که کشورهای عضو پارلمان می توانند راه حل های بلاک چین را در برنامه های مالیاتی خود ادغام کنند.

«قابلیت‌های منحصربه‌فرد بلاک‌چین راه‌های جدیدی را برای خودکارسازی جمع‌آوری مالیات، محدود کردن فساد، و شناسایی بهتر صاحبان دارایی‌های مشهود و نامشهود ارائه می‌کند و امکان مالیات‌دهی بهتر از مالیات‌دهندگان تلفن همراه را فراهم می‌کند. احتمالاً وجود دارد. […] برای شناسایی بهترین شیوه ها برای استفاده از فناوری برای بهبود قابلیت های تحلیلی مقامات مالیاتی باید کار انجام شود. ”

مربوط: Eva Kaili، معاون رئیس پارلمان اروپا، در مورد مقررات MiCA

سیاست گذاران در اتحادیه اروپا برای تنظیم بازار کریپتو از طریق چارچوب بازار دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) قدم پیش گذاشته اند. این لایحه برای اولین بار در سال 2020 به کمیسیون اروپا ارائه شد و در سال 2021 توسط شورای اروپا تصویب شد، هدف این لایحه ایجاد یک چارچوب نظارتی ثابت برای ارزهای دیجیتال در سراسر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. بسیاری انتظار دارند که این سیاست از سال 2024 اجرایی شود.

نویسنده: Turner Wright

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا