اخبار ارز دیجیتال

کمیسیون پارلمان اروپا چارچوب رمزنگاری MiCA را در رای گیری کلی تصویب کرد

اعضای کمیته سیاست چارچوب رمزنگاری را با 28 رای موافق و 1 رای مخالف به تصویب رساندند و انتظار می‌رود که به زودی رای نهایی پارلمان صادر شود.

سیاستگذاران کمیته اقتصادی و پولی پارلمان اروپا (ECON) پس از رای گیری شورای اروپا، بازار چارچوب دارایی های رمزنگاری شده را تایید کردند.

استفان برگر عضو ECON در توییتی در 10 اکتبر تایید شده کمیسیون پیش نویس لایحه MiCA را پس از مذاکرات آزمون و خطا بین شورای اتحادیه اروپا، کمیسیون اروپا و پارلمان اروپا تصویب کرد. اعضای کمیته کنگره با ۲۸ رای موافق و ۱ رای مخالف، سیاست چارچوب رمزنگاری را تصویب کردند.

پیشنهاد MiCA که برای اولین بار در سپتامبر 2020 به کمیسیون اروپا ارائه شد، با هدف ایجاد یک چارچوب قانونی ثابت برای ارزهای دیجیتال در بین 27 کشور عضو اتحادیه اروپا است. پس از بررسی های حقوقی و زبانی، تصویب متن به روز شده توسط پارلمان و انتشار در مجلات رسمی اتحادیه اروپا، سیاست رمزگذاری می تواند از سال 2024 اجرایی شود.

مهم است که اطمینان حاصل شود که: [European] قانون خدمات مالی اتحادیه برای عصر دیجیتال مناسب است و به یک اقتصاد آینده نگر کمک می کند که برای مردم کار می کند، از جمله امکان استفاده از فناوری های نوآورانه.” متن MiCA می گوید:

مربوط: MiCA و ToFR: اتحادیه اروپا برای تنظیم بازارهای ارزهای دیجیتال حرکت می کند

پس از رای گیری MiCA، اعضای پارلمان اتحادیه اروپا نیز اکثریت قاطع را دارند تایید شده قرارداد موقت مقررات انتقال وجوه – قانونی با هدف داشتن استانداردهای انطباق برای دارایی های رمزنگاری برای سرکوب پولشویی. این دو چارچوب نظارتی، مشروط به تایید نهایی، برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا اعمال خواهند شد، اما می توانند به عنوان نمونه ای برای قانونگذاران جهانی در مورد ارزهای دیجیتال عمل کنند.نویسنده: Turner Wright

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا