اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی اروپا به دستورالعمل های مربوط به صدور مجوز دارایی های دیجیتال پاسخ می دهد

به طور خاص، بانک مرکزی اروپا ارزیابی‌های «تناسب و تناسب» را که برای مدل‌های تجاری شرکت‌های ارزهای دیجیتال، حاکمیت داخلی و صدور مجوز برای شرکت‌های دیگر اعمال می‌شود، در نظر خواهد گرفت.

بانک مرکزی اروپا (ECB) اساس استانداردهایی را که هنگام هماهنگ کردن الزامات مجوز برای ارزهای دیجیتال در اروپا در نظر می گیرد، پایه گذاری کرده است.

در بیانیه‌ای در روز چهارشنبه، بخش نظارت بانکی بانک مرکزی اروپا گفت که «واگرایی بسیار گسترده چارچوب‌های ملی حاکم بر دارایی‌های رمزنگاری» و رویکردهای ظاهراً متفاوت برای هماهنگ‌سازی بازارهای دارایی‌های رمزنگاری پس از تصویب را در نظر می‌گیرد. گفت که اقداماتی را برای تنظیم مقررات انجام خواهد داد دارایی های دیجیتال MiCA و کمیته نظارت بانکی بازل دستورالعمل‌هایی را در مورد مواجهه بانک‌ها با ارزهای رمزنگاری شده صادر کرده‌اند. بانک مرکزی اروپا گفت که معیارهای دستورالعمل الزامات سرمایه را که از سال ۲۰۱۳ معتبر است، برای ارزیابی درخواست‌های مجوز برای فعالیت‌ها و خدمات مرتبط با ارزهای دیجیتال اعمال خواهد کرد.

به طور خاص، بانک مرکزی ارزیابی‌های «مناسب» اعمال شده برای مدل‌های تجاری شرکت‌های ارز دیجیتال، حاکمیت داخلی و صدور مجوز سایر شرکت‌ها را در نظر خواهد گرفت. علاوه بر این، بانک مرکزی اروپا گفت که به مقامات ملی مبارزه با پولشویی (AML) و ادارات اطلاعات مالی برای ارائه داده های لازم برای ارزیابی خطرات احتمالی متکی خواهد بود.

بانک مرکزی اروپا گفت: «هرچه پیچیدگی و ارتباط تجارت ارزهای دیجیتال بیشتر باشد، سطح دانش و تجربه در فضای ارزهای دیجیتال باید بالاتر باشد. “یک مدیر ارشد یا عضو هیئت مدیره با دانش مرتبط با فناوری اطلاعات و یک مدیر ارشد ریسک با تجربه گسترده در این زمینه، تضمین های مهمی هستند.”

به گفته بانک مرکزی اروپا، “کار در حال انجام است” برای تجزیه و تحلیل نقش ارزهای دیجیتال ممکن است در اروپا ایفا کنند و اینکه “در سال های آینده یک منطقه تمرکز برای نظارت بانکی اروپا باقی خواهد ماند.” با تصویب MiCA، رگولاتورهای جهانی ممکن است استانداردسازی قوانین را برای ارائه دهندگان خدمات کریپتو در اتحادیه اروپا آغاز کنند.

مربوط: رئیس بانک مرکزی اروپا خواستار چارچوب دیگری برای تنظیم وام های رمزنگاری شده است

در ۲ آگوست، بانک مرکزی اروپا مطالعه‌ای را منتشر کرد که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را به عنوان پیشرو در پرداخت‌های فرامرزی از طریق بیت‌کوین (BTC) و گزینه‌های دیگر معرفی کرد. مقامات قبلاً به سقوط Terra به عنوان نمونه ای از اینکه چگونه استیبل کوین ها ممکن است سیستم مالی را تهدید کند اشاره کرده و اقدامات نظارتی و نظارتی را برای کاهش خطرات توصیه کرده اند.

نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا