اخبار ارز دیجیتال

هکرهای Euler Finance شروع به بازگرداندن اتر سرقت شده به بنیاد می کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در زمان نگارش این مقاله، هیچ تراکنش خروجی به جز 3000 ETH ثبت نشده است، بنابراین بعید است که هکرها کل 197 میلیون دلار غارت را برگردانند.

حمله اخیر که 197 میلیون دلار از Euler Finance استخراج کرد، بزرگترین هک مالی غیرمتمرکز (DeFi) در سال 2023 تاکنون نامیده شده است. با این حال، این ممکن است مدت زیادی طول نکشد زیرا ظاهراً نظر هکرها تغییر کرده است.

در 18 مارس، تقریباً 3000 اتر (ETH)، به ارزش 5.4 میلیون دلار، از آدرس هکر Euler Finance به آدرس توزیع کننده Euler Finance بازگردانده شد. محقق بلاک چین، Peckshield، سه تراکنش مورد استفاده برای انتقال وجوه را شناسایی کرده است.

کوین تلگراف تأیید کرد که 1000 ETH برای هر تراکنش به حساب توزیع کننده اویلر منتقل شده است. با این حال، هیچ تراکنش خروجی در زمان نگارش این مقاله ثبت نشده است، بنابراین بعید است که هکرها کل 197 میلیون دلار غارت را برگردانند.

در 16 مارس، Euler Finance به امید ردیابی هکرها و بازیابی پول، یک میلیون دلار جایزه اعلام کرد.

سوء استفاده کنندگان 197 میلیون دلار را از طریق چندین تراکنش استخراج کردند، سپس از یک پل چند زنجیره ای برای انتقال وجوه از زنجیره هوشمند BNB به اتریوم استفاده کردند.

مربوط: مدیر عامل شرکت می گوید، علیرغم 10 حسابرسی در دو سال، Euler Finance هک شد.

مدت کوتاهی پس از اعلام جایزه 1 میلیون دلاری برای مهاجمان، متوجه شدیم که وجوه دزدیده شده به Tornado Cash، یک میکسر رمزنگاری منتقل شده است.

Euler Finance برای جلوگیری از زندانی شدن احتمالی هکرها، 90٪ از وجوه را در 24 ساعت بازگرداند.نویسنده: Arijit Sarkar

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا