اخبار ارز دیجیتال

اتحادیه اروپا همچنان برترین Web3 در استراتژی Metaverse، AI و Crypto است

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

در طول سال گذشته، رهبران اتحادیه اروپا در مورد تمایل به ماندن در جریان آخرین تحولات وب 3 با صدای بلند صحبت کرده اند.

اتحادیه اروپا در مورد جایگاه خود در اکوسیستم فناوری های نوظهور که به سرعت در حال گسترش است سخن گفته است.

این شرکت با چارچوب مورد انتظار بازار دارایی های رمزنگاری (MiCA) که در اواخر ماه مه به تصویب رسید، به یک رهبر در ایجاد مقررات شفاف رمزنگاری تبدیل شده است. اتحادیه اروپا همچنین در حال تدوین مقرراتی برای توسعه و استقرار سیستم های هوش مصنوعی (AI) است.

اخیراً، در 11 ژوئیه، کمیسیون اروپا آخرین برنامه خود را برای رهبری توسعه متاورس و جلوگیری از تسلط بیش از حد فناوری بزرگ در مناطق بادوام اقتصادی اعلام کرد.

چشم اندازی از فراجهان اروپایی

آخرین پیشنهاد اتحادیه اروپا تخمین می زند که اندازه بازار جهانی برای توسعه متافورس تا سال 2030 از 800 میلیارد یورو در مقایسه با 27 میلیارد یورو در پایان سال 2022 فراتر خواهد رفت. آخرین گزارش مک کینزی در مورد وضعیت متاورس همچنین شامل تخمینی است که در مدت مشابه به 5 تریلیون دلار خواهد رسید.

با توجه به تلاش‌های کمیسیون، این کمیسیون می‌خواهد توسعه یک متاواژه را که ارزش‌ها و حقوق اساسی اتحادیه اروپا را منعکس می‌کند و در عین حال باز بودن و قابلیت همکاری را ترویج می‌کند، پیش ببرد.

مارگرت وستاگر، نایب رئیس کمیسیون اروپا، گفت که اتحادیه اروپا اگر می خواهد خود را بر اساس اصول خود شکل دهد، باید “مردم محور” باشد.

ما می خواهیم وب 4.0 یک محیط دیجیتال باز، امن، قابل اعتماد، منصفانه و فراگیر برای همه باشد.

کمیسیون پانل های شهروندان اروپایی را در فوریه و آوریل 2023 با تمرکز بر متاورس برگزار خواهد کرد. در نظر گرفته شد که یک پیشنهاد “چشم انداز، اصول و اقدامات” برای اطمینان از عدالت در دنیای مجازی بر اساس اتحادیه اروپا تدوین شود.

به گفته کمیسیون، 140 شهروند اتحادیه اروپا به طور تصادفی برای شرکت انتخاب شدند که در نتیجه 23 توصیه برای هدایت استراتژی ارائه شد.

ارکان فعلی تصمیم اتحادیه اروپا در مورد استراتژی Metaverse شامل تقویت توانمندسازی و مهارت‌ها برای ایجاد مجموعه‌ای از متخصصان در زمینه دنیای مجازی، حمایت از EU Web4 در سطح تجاری، ارتقای پیشرفت اجتماعی و خدمات عمومی مجازی، پشتیبانی و شکل‌گیری اجتماعی است. . یک استاندارد جهان مجازی باز و قابل تعامل.

اما صبر کنید، Web4 چیست؟

کمیسیون اروپا توییت پرسش‌هایی درباره ستون‌های دنیای مجازی و استراتژی Web4 پاسخ‌های متفاوتی را از سوی کاربران به همراه داشت، بسیاری از آنها می‌پرسیدند که Web4 به چه معناست و دیگران شوخی می‌کردند که Web5 و Web6 قبلاً توسعه یافته‌اند.

واکنش کاربران به توییت کمیسیون اروپا.منبع: توییتر

بر اساس این استراتژی، Web4 با ادغام با دنیای واقعی از Web3 متمایز می شود. بیانیه کمیسیون اذعان می کند که Web3 هنوز “در حال حاضر در حال توسعه است” و ویژگی های اصلی آن باز بودن، تمرکززدایی و توانمندسازی کاربران است.

نسل بعدی وب 4.0 امکان ادغام اشیاء و محیط های دیجیتالی و فیزیکی را فراهم می کند و تعامل بین انسان و ماشین را افزایش می دهد.

برای اتحادیه اروپا، Web4 ممکن است شبیه معرفی شهرهای هوشمند با زیرساخت های زیربنایی مناسب باشد.

این شرکت قبلاً در طرح هایی مانند Destination Earth (DestinE) برای جوامع هوشمند و دوقلوهای دیجیتال محلی و همچنین دوقلوهای دیجیتال اروپایی اقیانوس سرمایه گذاری کرده است. گفته می شود که به محققان اجازه می دهد تا علم و حمایت عمومی برای توسعه برنامه های کاربردی دقیق را پیش ببرند. مقامات می توانند تصمیمات سیاست عمومی آگاهانه را در مورد موضوعات مرتبط اتخاذ کنند.

مربوط: Animoca همچنان در مورد بازی های بلاک چین صعودی است و در انتظار مجوز Metaverse Fund است

این کمیته شامل یکپارچه‌سازی کامل Web4 می‌شود که آن را از Web3 متمایز می‌کند: «هوش مصنوعی و محیطی پیشرفته، اینترنت اشیا، تراکنش‌های بلاک چین قابل اعتماد، جهان‌های مجازی و قابلیت‌های XR، اشیاء و محیط دیجیتال و فیزیکی» نیز شامل می‌شود.

این شرکت ادعا می‌کند که این امر “تجربه‌ای واقعاً بصری و همه‌جانبه را که به‌طور یکپارچه دنیای فیزیکی و دیجیتالی را با هم ترکیب می‌کند” را امکان‌پذیر می‌کند.

در 5 ژوئیه، Sandbox بلاک چین، بخشی از ابتکار شهرهای هوشمند، اولین 20 مورد استفاده خود را اعلام کرد.

مقررات اتحادیه اروپا در حال اجرا

وستاگر گفت در حال حاضر هیچ پیش نویس مقررات متاورس وجود ندارد. با این حال، او انتظار دارد که قوانین مختلف دیگری مانند حریم خصوصی، قدرت بازار و مقررات آتی هوش مصنوعی وارد عمل شوند.

همانطور که قبلا ذکر شد، اتحادیه اروپا اخیراً مقررات مهم MiCA را امضا کرده است. این یکی از اولین مجموعه قوانین جامع جهان برای تنظیم صنعت ارزهای دیجیتال شد.

در 12 ژوئیه، سازمان اوراق بهادار و بازار اروپا اعلام کرد که قصد دارد سه سند مشاوره در مورد استانداردهای MiCA را برای ارائه دهندگان خدمات کریپتو منتشر کند و در عین حال به تعهدات خود تحت مقررات MiCA عمل کند.

قبلاً سؤالاتی در مورد جهت نظارتی استیبل کوین ها و مستثنی شدن تأمین مالی غیرمتمرکز در مقررات منتشر شده مطرح شده است.

علاوه بر قوانین ارزهای دیجیتال که اخیراً صادر شده است، اتحادیه اروپا در حال کار بر روی مقرراتی است که صنعت هوش مصنوعی را تحت تأثیر قرار می دهد. در 14 ژوئن، پارلمان اروپا قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا را تصویب کرد که ابزارهایی مانند ChatGPT را ملزم می کند تا تمام محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را افشا کند و اقدامات دیگری را علیه محتوای غیرقانونی انجام دهد.

رقابت با شرکت های بزرگ فناوری

همه این تلاش‌ها در تنظیم دنیای مجازی و فناوری‌های نوظهور با متا پلتفرم‌ها، شرکت‌های فناوری بزرگ مانند مایکروسافت، اپل و گوگل انجام می‌شود که بر روی نسخه‌های خود از ابزارهای Metaverse و AI کار می‌کنند.

اتحادیه اروپا در استراتژی Metaverse خود به صراحت اعلام می‌کند که جهان‌های مجازی نباید تحت تسلط چند بازیگر بزرگ باشند، بلکه باید توسط فناوری‌های باز هدایت شوند.

شرکت مادر فیسبوک، متا، آشکارا در حال توسعه دنیای Metaverse خود است که از طریق هدست های واقعیت مجازی قابل دسترسی است. اما تا پایان سال 2022، این شرکت میلیاردها دلار به بخش متاورس خود زیان داده بود.

در سال 2022، مایکروسافت اعلام کرد که اکتیویژن بلیزارد، یکی از بازیگران اصلی صنعت بازی را به مبلغ 69 میلیارد دلار خریداری خواهد کرد.

به تازگی، اپل آخرین نسخه عینک واقعیت مجازی خود، Vision Pro را عرضه کرده است. با این حال، به جای قرار دادن آنها برای استفاده در متاورس، استفاده از اصطلاح “محاسبات فضایی” را انتخاب کردم.

مجله: کارشناسان می خواهند به هوش مصنوعی «روح» انسانی بدهند تا همه ما را نکشدنویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا