🚨 اخبار ارز دیجیتال

قانون‌گذاران اتحادیه اروپا پرداخت‌های فرامرزی از حساب‌های رمزنگاری روسیه را ممنوع می‌کنند

در بیانیه‌ای روز پنجشنبه، قانون‌گذاران اتحادیه اروپا تمامی کیف‌پول‌ها، حساب‌ها یا خدمات نگهبانی ارزهای دیجیتال را از روسیه ممنوع کردند.

اتحادیه اروپا در بیانیه ای که در ۶ اکتبر صادر کرد، تحریم های دیگری را علیه روسیه به دلیل طولانی شدن درگیری ها در اوکراین و اخیراً تشدید کرده است.

تحریم‌های جدید شامل ممنوعیت کامل پرداخت‌های ارزهای دیجیتال بین روسیه و اتحادیه اروپا است.

تحریم‌های جدید همراه با تهدید بسیج نظامی و تشدید تنش هسته‌ای در واکنش به الحاق غیرقانونی روسیه به خاک اوکراین در نتیجه آنچه اتحادیه اروپا آن را رفراندوم «شبه‌ای» نامید، وضع شد.

تحریم‌های قبلی پرداخت‌های ارز دیجیتال از کیف پول روسیه به کیف پول اتحادیه اروپا را به ۱۰۰۰۰ یورو (تقریبا ۹۹۰۰ دلار) محدود می‌کرد.

با این حال، ممنوعیت کلی جدید پرداخت‌های ارزهای دیجیتال بین مناطق در راستای تمایل اتحادیه اروپا برای «محروم ساختن مجتمع نظامی-صنعتی کرملین از اجزای کلیدی و فناوری بیشتر است».

مربوط: روسیه وب سایت OKX را به دلیل اطلاعات مالی غیرقابل اعتماد مسدود می کند: گزارش

این به این دلیل است که مقامات روسیه قبلاً استفاده از رمزارز را برای پرداخت‌های فرامرزی تأیید کرده بودند. در سیاست‌هایی که چنین تراکنش‌هایی را تأیید می‌کردند، قانون‌گذاران توضیح دادند که چگونه ارزهای رمزنگاری شده را به دست آوریم و برای چه چیزی می‌توان از آنها استفاده کرد.

این تصمیم مطابق با بانک مرکزی روسیه است که با قانونی کردن کریپتو برای پرداخت های فرامرزی هفته ها قبل از ۵ سپتامبر موافقت کرد.

روسیه قصد دارد از ارز دیجیتال بانک مرکزی که در حال حاضر در مرحله آزمایشی است، برای تسویه تراکنش های روابط خود با چین استفاده کند. پیش از این، در سال ۲۰۲۰، Cointree قانونی را تصویب کرد که پرداخت از طریق دارایی های دیجیتال را ممنوع می کرد.

با این حال، با تشدید تحریم های اخیر اتحادیه اروپا، روسیه با موانع بیشتری از سوی ایالات متحده روبرو شده است. در ۱۵ سپتامبر، وزارت خزانه داری ایالات متحده، ۲۲ فرد روسی و دو نهاد مستقر در روسیه را در نتیجه فعالیت های شبه نظامی نئونازی ها به فهرست تحریم های خود اضافه کرد.

نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا