اخبار ارز دیجیتال

مقررات ارزهای دیجیتال MiCA اتحادیه اروپا یک “عمل متعادل کننده” است: هفته بلاک چین پاریس 2023


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کارشناسان و رگولاتورهای صنعت در حال بررسی مقررات MiCA پیشنهادی اتحادیه اروپا در هفته بلاک چین هستند.

رگولاتورها و صاحبان صنعت در هفته بلاک چین در پاریس در سال 2023 تأثیرات زیاد و بالقوه مقررات بازار دارایی رمزنگاری اتحادیه اروپا (MiCA) را برجسته کردند.

پانلی با عنوان “MiCA: اتحادیه اروپا چگونه کریپتوها را تنظیم می کند؟” به بررسی پیش نویس مقررات MiCA که انتظار می رود در سال 2024 لازم الاجرا شود، پرداختند. دستورالعمل‌های نظارتی 400 صفحه‌ای در مورد ارزهای دیجیتال و دارایی‌های دیجیتال به موضوع اصلی در سراسر قاره تبدیل شده است.

باز کردن بسته بندی MiCA و پیامدهای آن – بحث پانل با کارشناسان و رگولاتورهای صنعت در هفته بلاک چین پاریس 2023.

گاندار استروسکیس با توجه به مشارکت خود به عنوان رهبر تیم واحد مالی دیجیتال کمیسیون اروپا، بینش داخلی در مورد توسعه سند MiCA ارائه کرد. استروسکیس با همکاری با همکارانی که پیش نویس مقررات MiCA را تهیه کردند، بر این باور خود تأکید کرد که این قانون به سود مشاغل و کاربران اکوسیستم ارزهای دیجیتال است.

ما به وضوح امیدواریم که این امر به تقویت صنعت با اطمینان بخشی به مقررات کمک کند تا از مشتریان صنعت خود محافظت کنیم و در عین حال تضمین کنیم

MiCA چندین سال است که در حال توسعه است و در گفتگو با کشورها و بازیگران مختلف صنعت شرکت داشته است. استروسکیس تاکید کرد که اجرای MiCA نیازمند هماهنگی در کشورهایی است که چارچوب‌های نظارتی برای صنعت ارزهای دیجیتال از قبل وجود دارد.

مطالب مرتبط: کمیسیون پارلمان اروپا چارچوب رمزنگاری MiCA را در رای گیری کلی تصویب کرد

جانت هو، رئیس سیاست اتحادیه اروپا Chainalysis، معتقد است که موفقیت MiCA به عوامل زیادی بستگی دارد. ابتدا، ما نیاز به درک خوبی از الزامات قانونی داریم، و سپس به بازخورد و اصلاحات محکم در بخش‌های خاص سند نیاز داریم.

“قانون یک فرآیند ثابت نیست. ما همیشه مقررات کاملی نداریم. می دانیم که بازنگری و بهبود وجود دارد.”

هو پیشنهاد کرد که کمیسیون اروپا باید اجرای این دستور را با در نظر گرفتن بازخورد ناظران دولتی و بازیگران صنعت و همچنین تأثیر اولیه MiCA در نظر بگیرد.

Hubert de Vauplane، شریک در شرکت حقوقی Kramer Levin Naftalis & Frankel LLP، همچنین به عنوان مشاور نمایندگان پارلمان اروپا و فرانسه در زمینه های مختلف مانند فین تک، اقتصاد و پرداخت های دیجیتال خدمت کرده است.

De Vauplane به ویژه در مورد تأثیر MiCA بر قوانین ارزهای دیجیتال و Web3 موجود در برخی از کشورهای اتحادیه اروپا نگران است.

«برخی کشورها مانند فرانسه مقررات محلی دارند.

هوبرت گفت که پدیده‌های صنعتی جدید مانند توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و محصولات و پلتفرم‌های DeFi که در حال حاضر در اسناد MiCA گنجانده نشده‌اند ممکن است همچنان در محدوده قوانین خاص کشور قرار گیرند.

“این بدان معنی است که هیچ جایی برای مقررات محلی تحت پوشش MiCA، به ویژه تعریف دارایی های دیجیتال وجود ندارد.”

نادیا فیلالی، مدیر برنامه‌های بلاک چین در گروه Caisse des Dépôts، بر اهمیت همکاری بین دولت‌ها، تنظیم‌کننده‌ها و بازیگران صنعت تاکید کرد و به عنوان نمونه توسعه مقررات در فرانسه را برجسته کرد.

برای من، مقررات چیزی است که می‌تواند باعث نوآوری شود و فناوری را محبوب‌تر کند.»

استروسکیس بر این باور است که کمیسیون اتحادیه اروپا تعادل مناسبی از پارامترهای نظارتی را برای برخی از جنبه‌های اکوسیستم ارزهای دیجیتال فراهم کرده است و سایر حوزه‌ها را برای توسعه بدون مانع باز گذاشته است.

«در حالی که این یک چارچوب قانونی مناسب برای بسیاری از فعالیت‌ها در اکوسیستم رمزنگاری فراهم می‌کند، اما این فضای مالی متمرکز (CeFi) نیز وجود دارد که تا حدودی تنظیم نشده باقی می‌ماند.»

استروسکیس تاکید کرد که CeFi و DeFi حوزه‌هایی هستند که کمیسیون اروپا می‌خواهد در آنها نوآوری را تقویت کند و اجازه می‌دهد ایده‌های جدید در حین توسعه این زمینه آزمایش شوند.

این فعالیت‌ها هنوز در مقیاس محدودی هستند، و همچنین برخی ویژگی‌ها وجود دارد که می‌توان فعلاً پیش از اینکه ثبات مالی را به خطر بیندازد، رها کرد.»

رای نهایی در مورد مقررات MiCA اتحادیه اروپا برای آوریل 2023 برنامه ریزی شده است. تصمیم نهایی در مورد این قانون به دلیل مشکلات فنی در ترجمه سند به 24 زبان رسمی اتحادیه اروپا به ژانویه 2023 موکول شده است.

نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا