🚨 اخبار ارز دیجیتال

«اتریوم خوب خواهد شد»: یکی از بنیانگذاران سولانا به FUD اتریوم واکنش نشان داد

آناتولی یاکوونکو، یکی از بنیانگذاران سولانا، اخیراً به گفتمان جاری پیرامون اتریوم (ETH) پرداخته و علیرغم نگرانی های مطرح شده از سوی جامعه، دیدگاهی سنجیده ارائه کرده است. پس از یک سری بحث‌ها و عدم قطعیت‌ها، یاکوونکو از اتریوم دفاع کرد و گفت که پیشرفت ممکن است کند و چالش برانگیز باشد، اما این پلتفرم در نهایت خود را حفظ خواهد کرد.

این جنجال در مقابل پس‌زمینه‌ای از انتقادات درباره کیفیت تحقیق و حفظ استعداد اتریوم رخ می‌دهد. برخی از صداها در اکوسیستم نگرانی هایی را در مورد کاهش استانداردهای تحقیقاتی و خروج توسعه دهندگان و محققان با تجربه ایجاد کرده اند. همچنین نگرانی‌هایی در مورد اهمیت و سودمندی درک شده از تحقیقات ارزش استخراج‌پذیر استخراج‌کننده (MEV) مطرح شده است.

در پاسخ، یاکوونکو ضمن حفظ چشم انداز مثبت، چالش ها را تصدیق کرد. او بر انعطاف پذیری و توانایی پلت فرم برای غلبه بر موانع در طول زمان تاکید کرد. یاکوونکو علیرغم اذعان به موانع خود سولانا، مانند حادثه استخراج سنگ معدن و مشکلات مداوم هرزنامه، در دفاع از پتانسیل اتریوم ثابت قدم ماند.

این گفتگو به مقایسه بین اتریوم و سولانا گسترش یافت و یاکوونکو بر دستاوردهای فنی سولانا، به ویژه حجم تراکنش‌های آن، برخلاف راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری اتریوم تاکید کرد.

جالب اینجاست که وضعیت مشابهی در گذشته اتفاق افتاده است، اما برعکس. پس از سقوط FTX در پایان سال ۲۰۲۲، سولانا (SOL) با شک و تردیدهای جدی از همه طرف مواجه شد و بسیاری قبلاً زنجیره بلوکی را دفن کرده اند. با این حال، ویتالیک بوترین، خالق اتریوم، اعتقاد و حمایت خود را از این پروژه ابراز کرد و در نتیجه، در آن زمان به پایین ترین قیمت توکن SOL تبدیل شد.


منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا