اخبار ارز دیجیتال

ETHPOW، یک فورک بالقوه اتریوم، از زمان آغاز به کار ۸۰ درصد سقوط کرده است.

در صورت احیای توکن پس از ادغام، گزارش‌های اخیر هدف نزولی ETHPOW را به 18 دلار کاهش داده است.

فهرست ETHPOW (ETHW) در چندین صرافی رمزارز، علیرغم موفقیت اولیه، کاهش قابل توجهی در قیمت داشته است.

ETHPOW 80 درصد کاهش می یابد

در نمودار روزانه، قیمت ETHW بیش از 80 درصد کاهش یافت و به 25 دلار در 10 سپتامبر، بیش از یک ماه پس از عرضه در بازار، رسید.

نمودار روزانه ETHW/USD.منبع: Trading View

اول از همه، ETHPOW در حال حاضر تنها به عنوان نماد معاملات آتی وجود دارد، و با پیش بینی اینکه به روز رسانی شبکه آینده اتریوم می تواند منجر به تقسیم زنجیره شود، در نظر گرفته می شود.

اتریوم تا اواسط سپتامبر یک تغییر عمده در پروتکل به نام Merge ایجاد خواهد کرد و مکانیسم توافق فعلی خود را از Proof of Work (PoW) به Proof of Stake (PoS) تغییر خواهد داد.

بنابراین، اتریوم ارتش ماینرها را از بین می برد و آنها را با ” اعتبار سنجی ” جایگزین می کند. این گره ای است که با قرار دادن مقدار معینی از توکن ها در شبکه، همان کار را انجام می دهد.

در نتیجه، استخراج‌کنندگان اتریوم امروزی مجبور به مهاجرت به سایر زنجیره‌های PoW یا تعطیل شدن هستند. اتریوم کلاسیک (ETC) با استفاده از کد اصلی اتریوم PoW، از تبدیل شدن به بهشتی برای چنین ماینرهایی بیشترین بهره را برده است.

به عنوان مثال، نمودار زیر نشان می دهد که هش ریت اتریوم کلاسیک در روزهای منتهی به ادغام افزایش یافته و هش اتریوم کاهش یافته است.

Ethereum Classic و Ethereum Hash Rate.منبع: Coinwards

با این حال، Ethereum Classic ممکن است تنها گزینه برای استخراج کنندگان ETH نباشد.

چندلر گوئو، یکی از برجسته ترین ماینرهای ارزهای دیجیتال، پیشنهاد شده ماینرها پس از ادغام به اعتبارسنجی و اضافه کردن بلوک به زنجیره فعلی PoW Ethereum ادامه خواهند داد. این به اصطلاح هارد فورک بحث‌برانگیز، زنجیره فعلی اتریوم PoW را که توسط Guo و حامیانش ETHPOW نامیده می‌شود، زنده نگه می‌دارد.

و درست همانطور که بلاک چین اتریوم دارای یک سکه بومی در اتر (ETH) است، زنجیره جدید ETHPOW دارای دارایی به نام ETHW خواهد بود. هر کسی که ETH قبل از ادغام داشته باشد، پس از تقسیم زنجیره احتمالی، همان مقدار ETHW را دریافت خواهد کرد.

مرتبط: مدیر عامل BitMEX هشدار داد که ادغام اتریوم می تواند نوسانات زیادی ایجاد کند

با این حال، با توجه به خطر نزولی قابل توجه ETHPOW، به نظر می رسد معامله گران با حفظ ETH و دریافت ETHW حتی در صورت تقسیم زنجیره راحت تر هستند.

علاوه بر این، کاهش قیمت ETHW همچنین می تواند نشان دهد که معامله گران شرط بندی می کنند که احتمال تقسیم زنجیره اتریوم کمتر می شود.

گزارش پارادایم ضربه نزولی دیگری به ETHW وارد می کند

در گزارشی که در 1 سپتامبر منتشر شد، شرکت سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال Paradigm ادعا می کند که هزینه یک توکن ETHW پس از راه اندازی نباید از 18 دلار تجاوز کند. این تقریباً 90 درصد کمتر از رکورد بالای 198 دلاری است که در 9 آگوست ایجاد شد.

این شرکت عقب ماندگی را به عنوان دلیل هدف قیمت 18 دلاری ETHPOW در قرارداد آتی اتریوم در 30 سپتامبر ذکر کرد، زمانی که معاملات آتی کمتر از قیمت لحظه ای معامله می شود.

این گزارش تاکید می‌کند که برخی از صرافی‌ها مانند FTX و Deribit به نسخه PoS اتریوم برای اندازه‌گیری نرخ قراردادهای آتی/ دائمی ETH مراجعه می‌کنند.

همچنین، قیمت آتی ETH در حال حاضر با 18 دلار تخفیف در مقایسه با قیمت نقدی معامله می‌شود، بنابراین توکن ETHPOW می‌تواند حداقل ارزش 18 دلاری را در فورک‌های احتمالی جلب کند.

مبتنی بر قراردادهای آتی FTX Ether.منبع: Coinglass

در این گزارش توضیح داده شده است: «از آنجایی که Spot = POS + POW و معاملات آتی به سادگی POS هستند، بازار می‌تواند ارزش ETH PoW را به سادگی با نگاه کردن به پایه معاملات آتی نقطه‌ای تخمین بزند.»

در حال حاضر، قیمت ETH PoW حدود 18 دلار است که حدود 1.5٪ از ارزش بازار ETH است.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Yashu Gola

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا