اخبار ارز دیجیتال

اتریوم به 1350 دلار افزایش یافت، اما شاخص‌های مشتقات خنثی باقی می‌مانند

معامله گران حرفه ای افزایش اخیر ETH را به 1350 دلار نمی خرند. بر اساس داده ها، اگر پاول، رئیس فدرال رزرو در روز چهارشنبه لحن جنگ طلبانه داشته باشد، انتظار می رود قیمت اتر بازگردد.

اتر (ETH) در 13 دسامبر 6.3 درصد افزایش یافت و به 1350 دلار رسید و مشابه تلاش ناموفق مشابه در 10 نوامبر بود. شاخص مشتق

شاخص قیمت اتر/دلار آمریکا، 12 ساعت.منبع: Trading View

ناامیدی گاوها را می توان تا حدی با مواجه شدن صرافی بایننس با بالاترین قیمت 1.1 میلیارد دلاری توضیح داد. کشو 24 ساعت یا بیشتر رفتار عجیب و غریب زمانی رخ می‌دهد که بایننس تلاش می‌کند تا جنجال‌های متعددی را در توییتر ارزهای دیجیتال در مورد شواهد ذخیره و پرداخت بدهی کلی ایجاد کند. به گفته Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس، پست های رسانه های اجتماعی چیزی بیش از FUD نیستند.

با این حال، ذخایر USD Coin (USDC) بایننس از آن زمان تخلیه شده است. ادعا شده مشکل ساعات کاری بانک های تجاری

جریان اخبار منفی ادامه یافت زیرا کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در 13 دسامبر، سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX را متهم کرد. اتهامات جدید یک روز پس از آن مطرح شد که مقامات باهامایی او را به درخواست دولت آمریکا دستگیر کردند.

در 13 دسامبر، کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) همچنین از Sam Bankman-Fried، FTX و Alameda Research شکایت کرد و به اتهام نقض قانون تجارت کالا، خواستار محاکمه هیئت منصفه شد.

معامله گران از اینکه اتر بالای 1300 دلار معامله می شود، آسوده خاطر هستند، اما این بازگشت عمدتاً ضعیف تر از حد انتظار بود و CPI نوامبر در 7.1 درصد سالانه بود. دلیل آن هم همین است. از همه مهمتر، انتظار می رود که فدرال رزرو ایالات متحده (FED) در مورد افزایش نرخ بهره در 14 دسامبر تصمیم بگیرد، در حالی که تحلیلگران پیش بینی می کنند در زمانی که به نظر می رسد تورم به اوج خود رسیده است، افزایش نرخ کمتری را پیش بینی کند.

در نتیجه، سرمایه‌گذاران بر این باورند که اگر جروم پاول، رئیس فدرال رزرو با زاویه‌ای جنگ طلبانه اظهارنظر کند، اتر می‌تواند رشد اخیر خود را دوباره به دست آورد.

بیایید نگاهی به داده‌های مشتقات اتر بیندازیم و بفهمیم که آیا افزایش غیرمنتظره تأثیر مثبتی بر احساسات سرمایه‌گذاران داشته است یا خیر.

افزایش به 1300 دلار تأثیر محدودی بر اعتماد داشت

معامله گران خرده فروشی معمولاً به دلیل تفاوت قیمت با بازار نقدی از معاملات آتی سه ماهه اجتناب می کنند. از سوی دیگر، معامله گران حرفه ای این ابزارها را ترجیح می دهند زیرا از نوسانات در نرخ سرمایه قراردادهای آتی دائمی جلوگیری می کنند.

برای پوشش هزینه ها و ریسک های مرتبط، حق بیمه سالانه آتی 2 ماهه باید بین 4% و 8+% در بازار سالم معامله شود. وقتی معاملات آتی با تخفیف در بازار نقدی معمولی معامله می‌شود، نشان‌دهنده عدم اطمینان خریداران دارای اهرم است که یک شاخص نزولی است.

حق بیمه سالانه برای آتی اتر 2 ماهه. منبع: Laevitas.ch

نمودار بالا نشان می دهد که معامله گران مشتقات در “حالت ترس” باقی می مانند زیرا حق بیمه آتی اتر زیر 0٪ است که نشان دهنده کمبود تقاضا از سوی خریداران اهرمی است. با این حال، چنین داده هایی نشان نمی دهد که معامله گران منتظر اقدامات نامطلوب قیمت بیشتری هستند.

به همین دلیل، معامله‌گران باید بازار گزینه‌های اتر را تجزیه و تحلیل کنند تا بدانند آیا سرمایه‌گذاران شانس بالایی برای تغییرات غیرمنتظره قیمت منفی دارند یا خیر.

معامله گران آپشن در آستانه بی طرف شدن بودند

انحراف دلتا 25% نشانه آن است که بازارسازان و میزهای آربیتراژ برای محافظت از سمت بالا یا نزولی بیش از حد هزینه می کنند.

در یک بازار نزولی، شاخص انحراف از 10% فراتر می رود زیرا سرمایه گذاران گزینه شانس بیشتری را برای کاهش تعیین می کنند. از سوی دیگر، در یک بازار صعودی، اندیکاتورهای انحرافی تمایل به زیر 10 درصد دارند، به این معنی که گزینه های فروش نزولی تخفیف داده می شوند.

مربوط: برداشت خالص بایننس از 3.6 میلیارد دلار در 7 روز گذشته گذشت – گزارش

Ether 60 Day Option 25% Delta Skew: منبع: Laevitas.ch

شیب دلتا از 7 دسامبر تا 11 دسامبر به طور قابل توجهی بهبود یافت و از قیمت ترسناک 16٪ به قیمت گزینه ریسک متعادل خنثی 9.5٪ کاهش یافت. این حرکت نشان می دهد که معامله گران اختیار معامله به ریسک های نزولی عادت کرده اند. با این حال، زمانی که اتر نتوانست از مقاومت 1350 دلاری خارج شود، این وضعیت در 13 دسامبر تغییر کرد.

با انحراف دلتای 60 روزه 14 درصد، نهنگ‌ها و سازندگان بازار تمایلی به ارائه حفاظت نزولی ندارند، زیرا ETH در بالاترین سطح خود در 32 روز گذشته معامله می‌شود. هم گزینه ها و هم بازارهای آتی نشان می دهند که معامله گران حرفه ای می ترسند مقاومت 1300 دلاری قبل از نشست FED برقرار نشود.

اکنون، شانس به نفع اتریوم است زیرا ورشکستگی صرافی FTX امکان مقررات سخت‌تر را افزایش می‌دهد و سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال را ناراحت می‌کند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Marcel Pechman

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا