اخبار ارز دیجیتال

کارشناسان قیمت اتریوم افزایش 35 درصدی بیت کوین را در سال 2023 پیشنهاد می کنند

از زمان امضای قرارداد سهام در دسامبر 2020، تسلط بر بازار اتریوم دو برابر شده است. این به این دلیل است که قیمت اتریوم در سطوحی است که در پنج سال گذشته در برابر بیت کوین دیده نشده است.

توکن بومی اتریوم، اتر (ETH)، امسال می‌تواند 35 درصد در برابر بیت‌کوین (BTC) رشد کند و برای اولین بار از سال 2018 به 0.1 بیت‌کوین برسد. این برای تشکیل یک الگوی ادامه صعودی کلاسیک است.

قیمت اتریوم ابتدا باید مقاومت کلید را بشکند

این الگو که به عنوان مثلث صعودی شناخته می‌شود، زمانی شکل می‌گیرد که قیمت در محدوده‌ای که با حمایت خط روند صعودی و مقاومت خط روند افقی تعریف می‌شود، حرکت کند. معمولاً پس از شکست قیمت در جهت روند قبلی برطرف می شود.

در نمودار هفتگی، جفت ETH/BTC از ماه می 2021 الگوی صعودی را دنبال کرده است. توکن اتریوم به دنبال شکستی بالاتر از مقاومت خط روند افقی الگوی نزدیک به 0.0776 بیت کوین است. شکستن این سطح می تواند باعث افزایش قیمت تا حداکثر ارتفاع مثلث شود.

به عبارت دیگر، جفت ETH/BTC می تواند به سطح مقاومت بزرگ بعدی یعنی 0.1 BTC در سال 2023 یا 35 درصد از سطح قیمت فعلی برسد.

نمودار قیمت هفتگی ETH/BTC.منبع: Trading View

با این وجود، ذکر این نکته مهم است که ETH/BTC از ماه می 2021 هشت بار تلاش کرده است از خط روند مقاومت مثلث خارج شود. این تلاش شامل دو شکست بزرگ در نوامبر 2021 و سپتامبر 2022 بود که این جفت 14 درصد و 9 درصد افزایش یافت. به ترتیب.

هر دو سود در محدوده 0.082-0.085 BTC محو شدند و به دنبال آن یک اصلاح قیمت شدید که ETH/BTC را به محدوده مثلث بازگرداند. این جفت ممکن است با مقاومت قوی در محدوده 0.082-0.085 BTC روبرو شود.

چنین حرکتی باعث سقوط اتر به سمت حمایت مثلث شد که همزمان با میانگین متحرک نمایی 50 هفته ای (EMA 50 هفته ای، موج قرمز در نمودار بالا) نزدیک به 0.070 BTC، که نزدیک به 6 درصد از سطوح قیمت فعلی کاهش یافته است. خطر وجود دارد.

داستان ETH “deflation”

تنظیم صعودی اتریوم در برابر بیت کوین به نظر می رسد که تسلط اتر بر دیگر دارایی های رمزنگاری شده در چند سال گذشته دو برابر شده است.

قابل ذکر است که ارزش بازار اتریوم از حدود 10 درصد در دسامبر 2020 افزایش یافته است، ماهی که شبکه اتریوم انتقال خود را از Proof of Work (PoW) به Proof of Work آغاز کرد تا ژانویه 2023، زمانی که ارزش کل بازار ارز دیجیتال به حدود 20.5 درصد افزایش یافت. از مقدار -stake (PoS) یک قرارداد هوشمند شرط بندی اختصاصی شروع کنید.

نمودار عملکرد هفتگی ETH.D.منبع: Trading View

فرآیند تبدیل شدن به یک شبکه PoS دو تغییر مهم در اقتصاد اتریوم ایجاد کرد. ابتدا، کاربران به طور موقت بخشی از دارایی های اتر خود را در یک قرارداد هوشمند Ethereum PoS قفل می کنند تا بازدهی کسب کنند. و دوم، شبکه اتریوم شروع به سوزاندن برخی از کارمزدهای تراکنش کرد.

مطالب مرتبط: انباشت “کوسه” اتریوم، هارد فورک شانگهای به قیمت 2000 دلار اتریوم رسید

هر دو تغییر اثرات کاهش تورم بر عرضه کلی دارند. در نتیجه، شبکه اتریوم اکنون به طور منظم کمتر از آنچه که از گردش خارج شده است، توکن‌های اتر تولید می‌کند و از نظر تئوری، اتریوم را به یک دارایی «با کاهش قیمت» تبدیل می‌کند.

تغییر در عرضه ETH پس از ارتقای Ethereum PoS در سپتامبر 2022. منبع: UltraSound.Money

ETH/BTC از دسامبر 2020 تاکنون نزدیک به 250 درصد رشد داشته است، علیرغم کاهش حدود 50 درصدی نسبت به بالاترین رکورد ثبت شده در سال 2017.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا