اخبار ارز دیجیتال

کارشناسان قیمت اتریوم افزایش ۳۵ درصدی بیت کوین را در سال ۲۰۲۳ پیشنهاد می کنند

از زمان امضای قرارداد سهام در دسامبر ۲۰۲۰، تسلط بر بازار اتریوم دو برابر شده است. این به این دلیل است که قیمت اتریوم در سطوحی است که در پنج سال گذشته در برابر بیت کوین دیده نشده است.

توکن بومی اتریوم، اتر (ETH)، امسال می‌تواند ۳۵ درصد در برابر بیت‌کوین (BTC) رشد کند و برای اولین بار از سال ۲۰۱۸ به ۰.۱ بیت‌کوین برسد. این برای تشکیل یک الگوی ادامه صعودی کلاسیک است.

قیمت اتریوم ابتدا باید مقاومت کلید را بشکند

این الگو که به عنوان مثلث صعودی شناخته می‌شود، زمانی شکل می‌گیرد که قیمت در محدوده‌ای که با حمایت خط روند صعودی و مقاومت خط روند افقی تعریف می‌شود، حرکت کند. معمولاً پس از شکست قیمت در جهت روند قبلی برطرف می شود.

در نمودار هفتگی، جفت ETH/BTC از ماه می ۲۰۲۱ الگوی صعودی را دنبال کرده است. توکن اتریوم به دنبال شکستی بالاتر از مقاومت خط روند افقی الگوی نزدیک به ۰.۰۷۷۶ بیت کوین است. شکستن این سطح می تواند باعث افزایش قیمت تا حداکثر ارتفاع مثلث شود.

به عبارت دیگر، جفت ETH/BTC می تواند به سطح مقاومت بزرگ بعدی یعنی ۰.۱ BTC در سال ۲۰۲۳ یا ۳۵ درصد از سطح قیمت فعلی برسد.

نمودار قیمت هفتگی ETH/BTC.منبع: Trading View

با این وجود، ذکر این نکته مهم است که ETH/BTC از ماه می ۲۰۲۱ هشت بار تلاش کرده است از خط روند مقاومت مثلث خارج شود. این تلاش شامل دو شکست بزرگ در نوامبر ۲۰۲۱ و سپتامبر ۲۰۲۲ بود که این جفت ۱۴ درصد و ۹ درصد افزایش یافت. به ترتیب.

هر دو سود در محدوده ۰.۰۸۲-۰.۰۸۵ BTC محو شدند و به دنبال آن یک اصلاح قیمت شدید که ETH/BTC را به محدوده مثلث بازگرداند. این جفت ممکن است با مقاومت قوی در محدوده ۰.۰۸۲-۰.۰۸۵ BTC روبرو شود.

چنین حرکتی باعث سقوط اتر به سمت حمایت مثلث شد که همزمان با میانگین متحرک نمایی ۵۰ هفته ای (EMA 50 هفته ای، موج قرمز در نمودار بالا) نزدیک به ۰.۰۷۰ BTC، که نزدیک به ۶ درصد از سطوح قیمت فعلی کاهش یافته است. خطر وجود دارد.

داستان ETH “deflation”

تنظیم صعودی اتریوم در برابر بیت کوین به نظر می رسد که تسلط اتر بر دیگر دارایی های رمزنگاری شده در چند سال گذشته دو برابر شده است.

قابل ذکر است که ارزش بازار اتریوم از حدود ۱۰ درصد در دسامبر ۲۰۲۰ افزایش یافته است، ماهی که شبکه اتریوم انتقال خود را از Proof of Work (PoW) به Proof of Work آغاز کرد تا ژانویه ۲۰۲۳، زمانی که ارزش کل بازار ارز دیجیتال به حدود ۲۰.۵ درصد افزایش یافت. از مقدار -stake (PoS) یک قرارداد هوشمند شرط بندی اختصاصی شروع کنید.

نمودار عملکرد هفتگی ETH.D.منبع: Trading View

فرآیند تبدیل شدن به یک شبکه PoS دو تغییر مهم در اقتصاد اتریوم ایجاد کرد. ابتدا، کاربران به طور موقت بخشی از دارایی های اتر خود را در یک قرارداد هوشمند Ethereum PoS قفل می کنند تا بازدهی کسب کنند. و دوم، شبکه اتریوم شروع به سوزاندن برخی از کارمزدهای تراکنش کرد.

مطالب مرتبط: انباشت “کوسه” اتریوم، هارد فورک شانگهای به قیمت ۲۰۰۰ دلار اتریوم رسید

هر دو تغییر اثرات کاهش تورم بر عرضه کلی دارند. در نتیجه، شبکه اتریوم اکنون به طور منظم کمتر از آنچه که از گردش خارج شده است، توکن‌های اتر تولید می‌کند و از نظر تئوری، اتریوم را به یک دارایی «با کاهش قیمت» تبدیل می‌کند.

تغییر در عرضه ETH پس از ارتقای Ethereum PoS در سپتامبر ۲۰۲۲. منبع: UltraSound.Money

ETH/BTC از دسامبر ۲۰۲۰ تاکنون نزدیک به ۲۵۰ درصد رشد داشته است، علیرغم کاهش حدود ۵۰ درصدی نسبت به بالاترین رکورد ثبت شده در سال ۲۰۱۷.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا