اخبار ارز دیجیتال

قیمت اتریوم در مقایسه با بیت کوین به پایین ترین حد خود از زمان تغییر به اثبات سهام رسیده است

فراخوان برای ETF نقطه اتریوم، پیروزی بالقوه ریپل بر SEC، و تسلط رو به رشد برنامه های غیرمتمرکز، سرمایه گذاران ETH را امیدوار می کند.

قیمت اتر (ETH) از ابتدای سال بر حسب دلار در سال ۲۰۲۳ تا ۳۶ درصد افزایش یافته است. با این حال، با توجه به اینکه اتریوم در حال حاضر ۶۶ درصد کمتر از بالاترین رقم نوامبر ۲۰۲۱ خود یعنی ۴۸۷۰ دلار معامله می شود، این بازیابی اندک است.

اتریوم در مقابل بیت کوین: روند نزولی ۱۴ ماهه و آینده

علاوه بر این، در ۲۰ سپتامبر، اتر در برابر بیت کوین (BTC) به پایین ترین سطح ۱۴ ماهه خود رسید و از حمایت مهم ۰.۰۶ BTC عبور کرد. این باعث شده است که در بین سرمایه گذاران اتر سوالاتی در مورد اینکه چه چیزی باعث این کاهش قیمت می شود و چه چیزی برای معکوس کردن این روند انجام می شود.

قیمت اتر/BTC در Coinbase. منبع: TradingView

خریداران ETH در مورد ارتقای پروتکل که به طور قابل توجهی نیاز به انتشار سکه های جدید را کاهش می دهد، هیجان زده بودند، زیرا شبکه به مکانیزم اجماع اثبات سهام منتقل می شود.

این انتظارات در اواسط سپتامبر ۲۰۲۲ با نرخ انتشار سالانه تنها ۰.۲۵٪ از عرضه محقق شد. این تحول با دیدگاه جامعه اتریوم در مورد “پول اولتراسونیک” همزمان شد.

علاوه بر این، ارتقاء بعدی Shapella در ۱۲ آوریل امکان خروج از پروتکل سهامداری بومی را فراهم کرد و نگرانی عمده سرمایه گذاران را برطرف کرد. پیش از این، هر دو سپرده ۳۲ ETH و بازده از شرکت در اجماع شبکه به طور نامحدود قفل شده بودند.

هنگامی که این موانع مهم با حداقل مشکلات برطرف شد، اعتماد به نفس در بین علاقه مندان اتریوم افزایش یافت. آنها پیش بینی کردند که قیمت اتر از ۲۰۰۰ دلار فراتر رود و این پیش بینی در ۱۴ آوریل به حقیقت پیوست.

با این حال، این خوش بینی چندان دوام نیاورد و قیمت ETH به سرعت پس از تنها یک هفته به همان سطح ۱۸۵۰ دلار بازگشت.

قابل توجه است، در حالی که سهام اتریوم هیچ برداشت خالصی نداشت، در عوض در ۳۰ روز پس از ارتقا Shappera جریان خالص ورودی ۳.۱ میلیون اتریوم را تجربه کرد که حتی از خوش بینانه ترین انتظارات نیز فراتر رفت.

با توجه به اینکه توسعه برنامه ریزی شده شبکه اتریوم تا حد زیادی در مسیر است، البته با تاخیرهای معمول، سرمایه گذاران اکنون به دنبال گزینه های دیگری برای معکوس کردن روند نزولی فعلی قیمت اتر نسبت به BTC هستند. کاتالیزورهای بالقوه باید بررسی شوند.

عوامل خارجی محرک های مهم برای قیمت ETH هستند

یکی از این کاتالیزورهای بالقوه در نبرد حقوقی جاری بین ریپل (آزمایشگاه‌های ریپل سابق) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) نهفته است، که می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر حرکت قیمت اتر داشته باشد. یک جنسیت وجود دارد.

SEC ادعا می کند که فروش XRP به سرمایه گذاران خرد، اوراق بهادار است. با این حال، در ماه ژوئیه، قاضی آنالیسا تورس حکم داد که XRP معمولاً تحت دستورالعمل های SEC به عنوان یک امنیت واجد شرایط نیست، به ویژه زمانی که از طریق یک صرافی توزیع شود.

همانطور که “وکیل آمریکایی و بیت کوین” برایان جاکوت در شبکه های اجتماعی اشاره کرد، بنیاد اتریوم به دلیل پیش فروش ETH به سرمایه گذاران نهادی در معرض خطر است، که در معرض یک دوره قفل است.

به گفته Jakut، حتی اگر ریپل یک نتیجه مطلوب را تضمین کند، خطرات اتریوم را فورا کاهش نخواهد داد. با این وجود، نمی توان انکار کرد که عدم قطعیت نظارتی پیرامون Ether ICOها همچنان یک نگرانی برای سرمایه گذاران است.

در ۲۰ سپتامبر، یک آدرس اتریوم مرتبط با دوره ICO اولین فعالیت خود را نشان داد و ۳۲.۱ ETH (به ارزش ۵۲۰۰۰ دلار در آن زمان) را مستقیماً به Coinbase منتقل کرد. در این مرحله خاص در چرخه بازار، هیچ انگیزه مشخصی برای فروش آدرس هایی که چهار تا هشت سال غیرفعال بوده اند وجود ندارد، بنابراین این حرکت اضافی فقط نگرانی های نظارتی را تشدید کرد.

رویداد مشابهی در این آدرس رخ داد مرتبط Vitalik Buterin 300 ETH (به ارزش ۴۹۰۰۰۰ دلار در آن زمان) را در ۱۹ سپتامبر به صرافی Kraken منتقل کرد.

اخبار مثبت بیشتر سرمایه گذاران اتریوم را امیدوار می کند

در جبهه اخبار، اتریوم شاهد شگفتی‌های مثبتی از جمله فراخوان غیرمنتظره برای یک صندوق قابل معامله در بورس اسپات اتر (ETF) توسط ARK Invest و ۲۱Shares در ۶ سپتامبر بوده است. این توسعه خطرات ناشی از تمرکز بیش از حد در بیت کوین توسط سرمایه گذاران نهادی را کاهش داده است. به خصوص اگر ETF تایید شده باشد.

علاوه بر این، Canto، یک بلاک چین بومی Layer 1 Cosmos، انتقال به لایه ۲ اتریوم را در ۱۸ سپتامبر اعلام کرد. این جمع‌آوری بدون مجوز با دانش صفر با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است و در درجه اول بر فعال کردن بلاک چین‌های سنتی متمرکز است. تامین مالی اکوسیستم اتریوم

اگر افزایش قیمت بیت کوین صرفاً به دلیل تأیید ETF بیت کوین یا نگرانی های مربوط به تورم در ایالات متحده باشد، اتر در موقعیت خوبی قرار دارد تا از همین کاتالیزور بهره مند شود.

در همین حال، رقبای اصلی اتریوم در فضای برنامه های غیرمتمرکز، Solana (SOL) و BSC Chain (BNB) با خطرات مشابهی در مورد ICO ها و مقررات اوراق بهادار مواجه هستند و از نظر مقدار کل قفل شده از اتریوم جلوتر هستند. به چالش کشیده شود. TVL و حجم معاملات.

این مقاله فقط برای مقاصد اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، ایده‌ها و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Marcel Pechman
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا