اخبار ارز دیجیتال

ماینرهای اتریوم ۳۰۰۰۰ اتریوم را تخلیه می‌کنند و روایت نزولی از «پول فوق‌العاده سالم» را خنثی می‌کنند.

استخراج‌کنندگان اتریوم پس از ادغام و کاهش درآمد، ۴۰ میلیون دلار ETH می‌فروشند.

حرکت اتریوم به Proof of Stake (PoS) در ۱۵ سپتامبر نتوانست شتاب صعودی برای اتر (ETH) ایجاد کند زیرا استخراج کنندگان ETH بر بازار فشار فروش وارد کردند.

در نمودار روزانه، قیمت ETH از حدود ۱۶۵۰ دلار در ۱۵ سپتامبر به حدود ۱۳۵۰ دلار در ۲۰ سپتامبر کاهش یافت که تقریباً ۱۶ درصد کاهش یافت. جفت ETH/USD در میان ترس از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو با سایر ارزهای دیجیتال اصلی از جمله بیت کوین (BTC) همگام شد.

نمودار روزانه ETH/USD.منبع: Trading View

اتریوم به تورم ادامه می دهد

کاهش قیمت اتر در ۱۵ سپتامبر نیز همزمان با افزایش عرضه اتریوم بود، البته نه بلافاصله پس از ادغام.

حدود ۲۴ ساعت بعد، تغییر در عرضه دوباره مثبت شد و فضای تورمی که برخی از طرفداران پس از ادغام انتظار داشتند، آب سردی را بر روایت «پول فوق العاده سالم» ریخت.

قبل از ادغام، اتریوم روزانه حدود ۱۳۰۰۰ ETH را بین استخراج‌کنندگان اثبات سهام (PoW) و حدود ۱۶۰۰ ETH را برای اعتبارسنجی‌های PoS توزیع می‌کرد. با این حال، پس از اجرای Merge، جوایز ماینرها حدود ۹۰ درصد کاهش یافت.

از سوی دیگر، اعتبارسنجی هایی که پاداش های اتر دریافت می کنند، تنها ۱۰.۶٪ از مبلغ قبلی خود را دریافت می کنند. در نتیجه، انتشار سالانه اتر حدود ۰.۵٪ کاهش می یابد که نرخ تورم اتریوم را کاهش می دهد و حتی ممکن است در شرایط خاص نرخ تورم آن را کاهش دهد.

با این حال، طبق داده های ارائه شده توسط Ultrasound Money، عرضه اتر از زمان ادغام با نرخ سالانه ۰.۲ درصد رشد کرده است.

نرخ عرضه اتر پس از ادغام منبع: Ultrasound.Money

دلیل اصلی افزایش عرضه، کاهش کارمزد معاملات است.

قابل ذکر است که اتریوم در آگوست ۲۰۲۱ تغییراتی را در پروتکل خود ایجاد کرد و مکانیزم هزینه سوزی را معرفی کرد. به عبارت دیگر، شبکه شروع به حذف دائمی برخی از هزینه هایی کرد که برای هر تراکنش دریافت می کند. این سیستم از زمان شروع به کار ۲.۶ میلیون ETH مصرف کرده است.

طبق داده ها، هزینه گاز برای شبکه اتریوم باید حدود ۱۵ gwei باشد تا با اتریوم پرداخت شده به اعتبارسنجی مطابقت داشته باشد. با این حال، میانگین هزینه ها در حدود ۱۴.۳ Gway در ۲۰ سپتامبر بود. این بدان معناست که عرضه ETH در سراسر جهان در حال افزایش است.

نرخ و عرضه گاز اتریوم منبع: Ultrasound.Money

با این وجود، نرخ انتشار ETH پس از ادغام کاهش یافت، اما تا به امروز حدود ۳۷۰۰ ETH پس از ادغام صادر شده است و نرخ عرضه همچنان مثبت است.

ماینرها به ETH Selling Pressure می پیوندند

علاوه بر این، کاهش قیمت اتر پس از ادغام پس از خروج گسترده ماینرهای اتریوم از بازار ETH رخ می دهد.

مطالب مرتبط: آیا ادغام اتریوم مقاصد جدیدی را برای سرمایه گذاران نهادی ارائه می دهد؟

طبق اطلاعات ارائه شده توسط OKLink، ماینرها در روزهای منتهی به آپدیت PoS اتریوم حدود ۳۰۰۰۰ ETH (حدود ۴۰.۷ میلیون دلار) فروختند.

موجودی آدرس استخراج کننده ETH. منبع: OKLink

یک تحلیلگر با نام مستعار، BakedEnt.eth، گفت که فروش اتریوم توسط ماینرها تاثیر کاهش سرعت انتشار اتر را خنثی می کند.

او گفت: «ادغام چند روزی است که شروع به کار کرده است، اما بسیاری تأثیر کاهش ۹۵ درصدی انتشار روزانه در مجموع ۴۹.۰۰۰ دلار ETH در طول چهار روز را ندیده‌اند. من نوشته ام,افزودن:

ماینرها این کاهش قیمت را بی وقفه انجام دادند و در همان بازه زمانی بیش از ۳۰۰۰۰ دلار ETH را تخلیه کردند.

با توجه به شرایط اقتصادی کلان فعلی، قیمت ETH با خطر کاهش ۷۵۰ دلاری دیگر مواجه می‌شود که به طور کلی بر دارایی‌های ریسک‌پذیر فشار وارد می‌کند.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا