اخبار ارز دیجیتال

اتریوم ادغام ماینرها و استخرهای ماینینگ را به انتخاب دعوت می کند

ادغام اتریوم به PoS برای هفته سوم سپتامبر برنامه ریزی شده است و استخراج PoW متوقف خواهد شد. کارشناسان در حال بررسی نحوه تاثیرگذاری بر استخرهای ماینینگ و ماینرها هستند.

بلاک چین اتریوم آماده است تا از اجماع استخراج اثبات کار (PoW) کنونی خود به اثبات سهام (PoS) که مدت ها انتظارش را می کشید، گذار کند. تاریخ ادغام به طور رسمی برای ۱۵ تا ۱۶ سپتامبر پس از ادغام موفقیت آمیز شبکه آزمایشی نهایی Goerli در Beacon Chain در ۱۱ آگوست برنامه ریزی شده است.

امروزه، ماینرها می توانند اتر جدید (ETH) را با تعهد مقادیر زیادی از قدرت محاسباتی ایجاد کنند. با این حال، پس از ادغام، شرکت‌کنندگان شبکه، که به عنوان اعتبار‌دهنده شناخته می‌شوند، در عوض باید مقادیر زیادی از ETH موجود را برای اعتبارسنجی بلوک‌ها، ایجاد اتریوم بیشتر و کسب پاداش‌های شرط‌بندی تعهد کنند.

فرآیند مهاجرت سه مرحله ای با راه اندازی Beacon Chain در ۱ دسامبر ۲۰۲۰ آغاز شد. فاز ۰ فرآیند شروع انتقال PoS را نشان داد و اعتبار سنجی ها برای اولین بار شروع به استقرار ETH کردند. با این حال، فاز ۰ هیچ تاثیری بر شبکه اصلی اتریوم نداشت.

فاز ۱، ادغام زنجیره بیکن و شبکه اصلی فعلی اتریوم، برای اواسط سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی شده بود. با این حال، به دلیل برخی تاخیرها و کارهای ناتمام از سوی سازنده، به اوایل سال ۲۰۲۲ موکول شد. انتظار می رود تمام فاز ۱ در سه ماهه سوم ۲۰۲۲ با ادغام کامل شود. این مرحله ماینرهای مبتنی بر PoW را از اکوسیستم حذف می‌کند و بسیاری از پروژه‌های فعلی مبتنی بر PoW را اضافی می‌کند.

فاز ۲ و مرحله نهایی مهاجرت شاهد ادغام Ethereum WebAssembly یا eWASM و معرفی سایر ویژگی های مهم مقیاس پذیری مانند اشتراک گذاری خواهد بود. توسعه دهنده و یکی از بنیانگذاران Vitalik Buterin معتقد است که به اتریوم کمک می کند تا به سرعت پردازشی برابر با پردازنده های پرداخت متمرکز دست یابد. .

در انتظار ادغام، بحث پر جنب و جوشی در مورد اینکه چه اتفاقی برای زنجیره PoW پس از انتقال شبکه اصلی به PoS خواهد افتاد، وجود داشت. بسیاری از صرافی‌های متمرکز حمایت خود را از Merge ابراز کرده‌اند، اما اگر زنجیره‌های مبتنی بر PoW از ماینرها شتاب بگیرند، صرافی‌ها زنجیره‌های فورک شده را فهرست می‌کنند و می‌گویند که از آنها حمایت خواهند کرد.

امکان یک هارد فورک موفق را در نظر بگیرید

چندلر گوئو، ماینر بانفوذ بیت کوین (BTC) یکی از اولین کسانی بود که ادعاهای مربوط به زنجیره اتریوم پس از ادغام PoW را مطرح کرد. گوئو در توییتی در ۲۸ جولای اسکرین شات یک ماینر چینی را به اشتراک گذاشت و گفت که PoW Ethereum به زودی عرضه می شود.

با این حال، بوترین کسانی را که از این واگرایی حمایت می کنند، محکوم کرده است و استدلال می کند که این فقط یک حقه برای ماینرها است که سعی می کنند بدون سود برای بشریت درآمدی آسان داشته باشند. شاید مهم‌تر از همه، به نظر می‌رسد بسیاری از اکوسیستم‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) تمایلی به پشتیبانی از Ethereum PoW ندارند. این دلیل کافی برای طرفداران اتریوم است تا رویکردی محافظه کارانه برای ادغام داشته باشند.

شین مولیدور، مدیر عامل پلتفرم صرافی AscendEX، معتقد است که ماینرهای PoW قبلاً ابراز علاقه کرده اند و شانس زیادی برای فورک وجود دارد و به کوین تلگراف می گوید:

برخی از ماینرهای اتریوم ممکن است بر این باور باشند که به نفع آنهاست که زنجیره جدید PoS اتریوم را به PoW تقسیم کنند تا به استفاده از سخت‌افزار گران‌قیمت ماینینگ ادامه دهند. اگر این کار را انجام دهید، دارندگان اتریوم ممکن است به عنوان “PoW ETH” علاوه بر نسخه اصلی خود در معرض نمایش قرار گیرند. دارایی های ETH در PoS ادغام شدند. ”

او اضافه کرد که اگر فورک اتفاق نیفتد، به احتمال زیاد «برنامه‌های گرافیکی فشرده مانند اتریوم کلاسیک و شبکه رندر قدرت هش خود را از استخراج‌کنندگان سابق PoW اتریوم دریافت خواهند کرد».

دانیل دیزون، مدیرعامل پروتکل Swell Network staking مایع غیرحضوری ETH، برعکس را باور دارد و معتقد است که فورک بسیار بعید است که موفق شود. او به کوین تلگراف توضیح داد که حتی اگر ماینرها زنجیره PoW را انشعاب کنند و آن را زنده نگه دارند، بعید است که مانند قبل از ادغام سودآور باقی بماند.

در پایان روز، ارزش اتریوم به عنوان یک شبکه بسیار فراتر از یک مکانیسم اجماع است.

او افزود که PoS Ethereum کامل با توجه به بهبود نتایج محیطی، اجتماعی و حاکمیت شرکتی پس از ادغام، همواره از حمایت اکثریت جامعه و جامعه برخوردار شده است. علاوه بر این، پروتکل‌های اصلی DeFi به سادگی گزینه «Ethereum PoW» را نسبت به اتریوم ادغام شده تشخیص نمی‌دهند، که یکی دیگر از مشکلات اصلی فورک است.

گروه تحقیقاتی ارز دیجیتال Messari تخمین می زند که صنعت استخراج اتریوم ۱۹ میلیارد دلار ارزش دارد. طبق گزارش‌ها، استخراج کوین‌های جایگزین PoW برای اکثر ماینرهای موجود اتریوم از نظر اقتصادی پایدار نیست. بدون احتساب ETH، ارزش بازار سکه های قابل استخراج با GPU 4.1 میلیارد دلار است که حدود ۲٪ از ارزش بازار ETH است. ETH 97٪ از درآمد روزانه ماینرها را برای کوین های قابل استخراج توسط GPU تشکیل می دهد.

استخرهای استخراج بزرگ در حال حرکت به سمت استیکینگ هستند

در مقایسه با ماینرهای منفرد، مهاجرت استخر استخراج کمتر چشمگیر است. این به این دلیل است که شرکت ادغام هرگز قدرت محاسباتی خود را تولید نکرد و هرگز پولی را در تجهیزات معدنی سرمایه گذاری نکرد که به سرعت منسوخ می شدند. با این حال، این شرکت ها دارای سرمایه انسانی هستند. این زیرساختی است که برای سازماندهی منابع خود، یافتن مصرف کنندگان جدید و راضی نگه داشتن هزاران مشتری فعلی به آن نیاز دارید. استخرهای استخراج اتر موجود در حال حاضر در مسیر انتقال به استخرهای staking هستند.

Ethermine، یکی از بزرگترین استخرهای استخراج اتر، نسخه بتای سهام Ethermine را در ماه آوریل اعلام کرد. تقریباً نیمی از قدرت هش یا قدرت رایانه ای که در حال حاضر برای استخراج اتر استفاده می شود بین Ethermine و F2Pool مشترک است.

F2Pool، دومین استخر بزرگ استخراج اتر، پایان دوره استخراج PoW را در هفته دوم آگوست اعلام کرد. این شرکت گفت که دیگر مهم نیست که از فورک اتریوم پشتیبانی کند یا خیر. جامعه صغیر تصمیم می گیرد.

دیزون معتقد است که پیامدهای گسترده‌ای برای استخرهای ماینینگ خواهد داشت، و در حالی که بسیاری از آنها ممکن است به زنجیره‌های دیگر PoW نگاه کنند، بیشتر آنها بر صنعت سهام تمرکز خواهند کرد. قرار است سهام اتریوم در پشت این ادغام رشد تصاعدی را تجربه کند. ”

مطالب مرتبط: ادغام: ۵ تصور غلط درباره ارتقای مورد انتظار اتریوم

ویل ساموسزگی، مدیر عامل و بنیانگذار پلتفرم استخراج بیت کوین Sazmining، به کوین تلگراف گفت که ایده فورک اتریوم بسیار ایدئولوژیک است.

یکی از مشکلاتی که استخراج‌کنندگان اتریوم پس از ادغام با آن مواجه هستند این است که هزینه‌های سربار ممکن است از درآمد حاصل از استخراج جایگزین‌های اتریوم بیشتر شود.

Ethereum Classic در مقابل Forked Ethereum PoW؟

Antpool، یک استخر ماینینگ وابسته به غول ماینینگ ریگ Bitmain، اعلام کرده است که ۱۰ میلیون دلار در توسعه و اپلیکیشن Ethereum Classic سرمایه گذاری کرده است. انتقال ارزش گذاری ETH به یک مدل PoS، نحوه ایجاد ارزش ETH از استخراج به سهام را تغییر می دهد و به سرمایه گذاران اجازه می دهد درآمد غیرفعالی مانند سود بانک های پس انداز فیات کسب کنند.

کنت هالیبرتون، مدیر عامل شرکت ساز ماینینگ، به کوین تلگراف گفت: “در حال حاضر، ماینرهای اتریوم در مورد کارهایی که باید بعد از ادغام انجام دهند تقسیم شده اند. اثبات کار پس از ادغام اتریوم.” دیگران از منابع خود برای پروژه‌های رمزنگاری سطح بالاتر استفاده می‌کنند.»

مرتبط: به گفته مدیر اجرایی ConsenSys، تغییرات در طراحی اقتصادی بر ارزش ETH پس از ادغام تأثیر می‌گذارد

به نظر می رسد اتریوم کلاسیک (ETC) برای بسیاری از ماینرهای اتر گزینه مناسب تری نسبت به زنجیره اتریوم فورک شده باشد. ماینر چینی Guo که قصد خود را در مورد فورک کردن زنجیره PoW فاش کرد، در کریپتو توییتر یادآور شد که ETC می‌تواند جایگزین بهتری برای توکن‌های فورک شده باشد.

کمتر از یک ماه تا ادغام رسمی باقی مانده است، ماینرهای PoW و استخرهای ماینینگ در حال حاضر به دنبال جایگزین هستند. بسیاری بر این باورند که با توجه به اینکه ارزش زنجیر حتی پس از یک چنگال موفق نامشخص است، احتمال دوشاخه شدن یک زنجیر بسیار کم است. برخی افزایش فعالیت استخراج در اتریوم کلاسیک را پیش‌بینی می‌کنند. به نظر می رسد که استخرهای استخراج اتر کمترین تأثیر را تحت تأثیر این گذار قرار می دهند، زیرا بسیاری از آنها تمرکز خود را به اکوسیستم در حال گسترش سهام معطوف کرده اند.نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا