اخبار ارز دیجیتال

اتریوم ممکن است اکنون در برابر سانسور آسیب پذیرتر باشد – تحلیلگر بلاک چین

الزامی برای اعتبار سنجی اتریوم برای به اشتراک گذاشتن 32 اتریوم، اتریوم را متمرکزتر می کند و به طور بالقوه بیشتر در معرض سانسور دولتی قرار می گیرد.

به گفته محقق اصلی Merkle Science، ارتقاء اتریوم به Proof of Stake (PoS) می‌تواند آن را در برابر مداخله و سانسور دولت آسیب‌پذیرتر کند.

کوبی مورگان، تحلیلگر سابق اف‌بی‌آی و محقق اصلی در شرکت مرکل ساینسز در زمینه انطباق با ارزهای دیجیتال و پزشکی قانونی، پس از ادغام اتریوم به کوین تلگراف گفت که برخی از تغییراتی که انتقال اتریوم به PoS ایجاد می‌کند، نظرات خود را در مورد خطرات ناشی از ادغام اتریوم بیان کرد.

در حالی که مسائل تمرکز به طور گسترده تا پیش از The Merge مورد بحث قرار گرفته است، موران گفت که هزینه گزاف تبدیل شدن به یک اعتبارسنجی، شرکت‌های رمزنگاری بزرگ‌تری مانند Binance، Coinbase و Kraken را مجبور به داشتن گره‌های اعتبارسنجی کرده است. پیشنهاد کرد که می‌تواند ادغام شود.

برای تبدیل شدن به یک اعتبارسنجی کامل در شبکه اتریوم، باید 32 اتر (ETH) را شرط بندی کنید که در زمان نگارش این مقاله تقریباً 47000 دلار ارزش دارد.

در اوایل این ماه، یک گزارش پیش از ادغام از پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین Nansen نشان داد که 64٪ از ETH سهام فقط توسط پنج نهاد کنترل می شود.

منبع: نانسن

مورگان گفت این مؤسسات بزرگ «معروف به هوس‌های دولت‌های جهان هستند» و زمانی که گره‌های اعتبارسنجی آدرس‌های مجاز را شناسایی می‌کنند، «پاداش خود را کاهش می‌دهند و در نهایت آنها را از سیستم بیرون می‌کنند.» و ممکن است در تعامل شما با شرکت. آنها.

یا اطاعت می کنید یا این گونه مبادلات را از بین می برید […] یا ممکن است خودتان جریمه شوید، مورد بررسی قرار بگیرید یا خودتان را تحریم کنید.

ویتالیک بوترین در تماس کنفرانس توسعه دهندگان 18 آگوست در مورد این خطر صحبت کرد و خاطرنشان کرد که یکی از انواع سانسور می تواند این باشد که اعتبارسنجی ها انتخاب کنند تراکنش های تایید شده را حذف یا فیلتر کنند.

ویتالیک ادامه داد که اگر برخی از اعتبارسنجی‌ها از تحریم‌ها پیروی نکنند، این تراکنش‌ها در نهایت در بلوک بعدی انجام می‌شوند و سانسور موقتی خواهد بود.

در 8 آگوست، میکسر ارزهای دیجیتال Tornado Cash اولین قرارداد هوشمندی شد که مجوز یک آژانس دولتی ایالات متحده را دریافت کرد.

مربوط: نماینده Emer از SEC می خواهد که تحریم های نقدی تورنادو OFAC را توضیح دهد.یلن

در پاسخ، نهادهای مختلف تحریم ها را رعایت کرده و از دسترسی آدرس های تحریم شده به محصولات و خدمات خود جلوگیری کرده اند.

این توسعه تاثیر زیادی بر جامعه اتریوم داشته است. آنتونی ساسانو، یکی از بنیانگذاران EthHub در 16 آگوست توییت کرد که اتریوم شکست خورده است و در صورت سانسور دائمی، آنها به کار خود ادامه خواهند داد.نویسنده: Luke Huigsloot

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا