🚨 اخبار ارز دیجیتال

اتریوم پس از افزایش دنکون وضعیت کاهشی خود را از دست داد، در اینجا دلیل آن است

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

در اوایل سال، شبکه اتریوم تحت ارتقای Dencun قرار گرفت که ترکیبی از به‌روزرسانی‌های Cancun و Deneb است. این یک گام مهم رو به جلو برای اتریوم بود که هدف آن افزایش مقیاس پذیری و کاهش هزینه تراکنش است.

طبق آخرین تجزیه و تحلیل شرکت CryptoQuant، این ارتقا که Proto-Danksharding و حباب‌های داده زودگذر را برای ذخیره‌سازی تجمعی ارزان‌تر در لایه ۲ معرفی کرد، به‌طور ناخواسته اتریوم را از حالت تورم‌زدایی به حالت تورمی تغییر داده است.

به گفته CryptoQuant، ارتقای Dencun باعث تورم مجدد اتریوم شد، زیرا کارمزدهای ذاتا پایین تر تراکنش های سوخته شده روی اتریوم باعث کاهش عرضه کل اتریوم برای ETH نشد تا تورم زدایی باقی بماند.

از لحاظ تاریخی، مقدار کل هزینه‌های سوزانده شده با فعالیت شبکه بالاتر یا تعداد کل تراکنش‌ها ارتباط مثبت دارد.

قبل از ارتقای Dencun، فعالیت شبکه بالاتر منجر به کاهش هزینه‌های بالاتر و در نتیجه عرضه کمتر ETH شد. با این حال، روایت پس از ارتقاء Dencun تغییر کرد زیرا کل مبلغ هزینه‌های سوزانده شده از فعالیت‌های شبکه جدا شد.

شبکه اتریوم پس از Dencun رئیس تحقیقات CryptoQuant دچار تغییر ساختاری منفی شده است. خولیو مورنو اشاره شد که میانگین کارمزد تراکنش و در نتیجه کل کارمزدهای سوخته شده، علیرغم فعالیت قابل توجه شبکه کاهش یافته است.

ارتقای Dencun تأثیری بر کاهش کارمزد تراکنش‌های پرداخت‌شده توسط کاربران داشت، اما همچنین میزان کل هزینه‌های سوزانده شده را کاهش داد. اثر متناظر این بود که عرضه کل اتریوم را کاهش نداد تا اطمینان حاصل شود که اتریوم در حالت کاهش تورم باقی می‌ماند.

در نتیجه، مقدار کل هزینه‌های سوزانده شده به کمترین حد خود از زمان ارتقای Merge در سپتامبر ۲۰۲۲ کاهش یافت و عرضه جدید ETH دوباره مثبت شد و با سریع‌ترین نرخ روزانه از زمان ارتقای Merge افزایش یافت.

با توجه به اینکه عرضه جدید اتریوم با سریع‌ترین سرعت روزانه از زمان ادغام افزایش می‌یابد، هزینه‌های پرداخت شده کاهش می‌یابد و شبکه اتریوم با نرخ فعلی فعالیت شبکه تورمی می‌شود.


منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا