اخبار ارز دیجیتال

اتریوم اشتباه کرده است؟ در اینجا سه ​​علامت وجود دارد که باید هنگام ادغام به آنها توجه کرد:

ادغام اتریوم به سرعت در حال نزدیک شدن است و کسانی که دارایی هایشان در خطر است باید به منابع داده زیر توجه کنند.

پس از ادغام، این فرض که اتریوم به یک شبکه اثبات سهام (PoS) کاملاً کارآمد منتقل می‌شود، برای انتقال دارایی‌هایی با ارزش بازار 193 میلیارد دلار و 400 برنامه غیرمتمرکز (DApps) مورد نیاز است. تا حدودی ریسک و تلاش نادیده گرفته می‌شود.

بنابراین، با توجه به ethernodes.org، نظارت بر سلامت بحرانی شبکه برای کسانی که مایل به تجارت در رویداد برنامه ریزی شده برای 14 سپتامبر هستند ضروری است. مهمتر از آن، معامله گران باید برای تشخیص تحولات هشداردهنده در صورت بروز اشتباه آماده باشند.

به غیر از مجموع 34.2 میلیارد دلاری که در قراردادهای هوشمند قفل شده است، 5.3 میلیارد دلار دیگر از اتر در زنجیره فانوس دریایی سرمایه گذاری شده است. این شبکه در حال حاضر توسط بسیاری از توکن ها، ارائه دهندگان اوراکل، استیبل کوین ها، راه حل های مقیاس پذیری لایه 2، دارایی های مصنوعی، موارد غیر قابل تعویض (NFT)، برنامه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و پل های زنجیره ای استفاده می شود.

این تا حدی توضیح می دهد که چرا ادغام چندین بار در طول سال ها به تعویق افتاده است و چرا آن را مهم ترین ارتقاء در تاریخ شبکه می دانند.

به همین دلیل، سه شبکه آزمایشی مختلف با هم ادغام شدند که Goerli آخرین آنها در 11 آگوست بود. جالب اینجاست که همه پیاده‌سازی‌های شبکه تست، از جمله Ropsten و Sepolia، مشکلات جزئی را تجربه کردند. به عنوان مثال، توسعه دهنده اتریوم، Marius van der Wijden، گفت که “دو بلوک ترمینال مختلف و تعداد زیادی گره به روز نشده” روند را اندکی کند کردند.

بلوک ها هسته اصلی هر شبکه بلاک چین هستند

مهم نیست مکانیسم اجماع چیست. همه بلاک چین ها بر بلوک های جدیدی که پیشنهاد و تایید می شوند متکی هستند. پارامترهای بلوک تعیین شده ای وجود دارد که باید برای شرکت کنندگان در شبکه رعایت شود.

برای ادغام اتریوم، یک دوره مجموعه ای از حداکثر 32 بلاک است و باید در عرض 6 و نیم دقیقه اثبات شود. مهم است که به طور فعال شبکه اصلی زنجیره ETH2 را از منابع قابل اعتمادی مانند BeaconScan Etherscan و Ethscan ETH2 Explorer Redot’s نظارت کنید.

دوره ها و بلوک های زنجیره فانوس دریایی اتریوم.منبع: Esscan

پرچم‌های قرمز برای این مانیتور مشارکت کم رای‌گیری در دوره، عدم قطعیت پس از 13 دقیقه (2 دوره)، یا توقف پیشنهادی بلوک‌زنی است.

نظارت بر API اتریوم 2.0 Infura

Infura زیرساختی را برای ساخت برنامه های غیرمتمرکز فراهم می کند و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا راه حل های خود را بدون میزبانی گره کامل اتریوم خود مستقر کنند. این شرکت به طور کامل متعلق به ConsenSys، یک گروه سرمایه گذاری خطرپذیر اتریوم است که توسط جوزف لوبین اداره می شود.

طبق وب‌سایت Infura، پروژه‌هایی که بر زیرساخت آن متکی هستند عبارتند از Uniswap، Compound، Maker، Gnosis، Brave، Decentraland و ارائه‌دهنده کیف پول Web3 Metamask.

صفحه وضعیت Infura API.منبع: زیرساخت

بنابراین، نظارت بر API Infura نقطه شروع خوبی برای ارزیابی عملکرد Dapps است. علاوه بر این، با توجه به اینکه Infura به شدت با اکوسیستم اتریوم ادغام شده است، صفحه وضعیت قطعا باید به‌روزرسانی‌های بلادرنگ را نشان دهد.

مربوط: ETH Merge، یکی از بنیانگذاران CoinGecko استراتژی سهام Forked Token را به اشتراک می گذارد

کوبیدن، آیا اعتبار رسان مجازات می شوند؟

مکانیسم اجماع اتریوم ادغام شامل قوانین مجازات طراحی شده برای جلوگیری از حملات است. اعتبار سنجی هایی که عمدا تقلب می کنند کوتاه می شوند. این بدان معناست که بخشی از هر 32 سهام اتر حذف خواهد شد. اسلش های مکرر در نهایت اعتبار دهنده را از شبکه خارج می کند. ارائه‌دهندگان Staking و نرم‌افزار اعتبارسنجی دارای محافظت‌های داخلی هستند تا از قطع تصادفی شخصی شما جلوگیری کنند، مثلاً اگر اتصال شما قطع شود.

اطلاعات اعتبارسنجی بریده شدهمنبع: بیکن اسکن

معامله گران باید درک کنند که کاهش یک اقدام استاندارد شبکه و یک حفاظت است، بنابراین نباید فوراً به عنوان یک نقطه ضعف تلقی شود. یک محیط نگران کننده ممکن است نشان دهد که صدها اعتباردهنده به طور همزمان محدود می شوند و نرم افزار کاری را که باید انجام نمی دهد.

با بیش از 410000 اعتبارسنجی فعال، حتی اگر 20٪ یا 30٪ آنها آفلاین شوند، شبکه همانطور که طراحی شده است ادامه خواهد داد. نظارت بر thrashing یک اقدام احتیاطی است، زیرا احتمالاً نشان می‌دهد که برخی از سرویس‌ها، مانند ارائه‌دهنده میزبان شما، آفلاین شده است یا برخی ناسازگاری‌ها در طول ادغام رخ داده است.

طرفداران اتریوم باید نظارت بر داده های خارجی را در نظر بگیرند، نه فقط گره ها و سرورهای خود را. استفاده از منابع متعدد می تواند به شما کمک کند از گمراه شدن توسط داده های یک وب سایت یا پست شبکه اجتماعی جلوگیری کنید، زیرا تاخیر و علائم هشدار دهنده نادرست ممکن است رخ دهد.

دیدگاه ها و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً است نویسنده آنها لزوماً نظرات Cointelegraph را منعکس نمی کنند. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.



نویسنده: Marcel Pechman

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا