🚨 اخبار ارز دیجیتال

توسعه دهندگان اتریوم نگرانی های مربوط به تمرکز گره ها را در آماده سازی برای ادغام برطرف می کنند

اکثر ۴۶۵۳ گره فعال اتریوم از طریق ارائه دهندگان وب متمرکز مانند خدمات وب آمازون اجرا می شوند که کارشناسان معتقدند می تواند نقطه اصلی شکست باشد.

اتریوم تنها چند هفته تا انتقال رسمی از اجماع استخراج اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) فاصله دارد. این انتقال که رسما ادغام نامیده می‌شود، برای ۱۵ سپتامبر برنامه‌ریزی شده است، اما تمرکز گره‌های اتریوم یک موضوع داغ در آماده‌سازی برای ارتقای بزرگ بوده است.

همانطور که Cointelegraph هفته گذشته گزارش داد، اکثر ۴۶۵۳ گره فعال اتریوم از طریق ارائه دهندگان وب متمرکز مانند خدمات وب آمازون (AWS) اجرا می شوند.

توزیع گره های اتریوم از ارائه دهندگان خدمات وب.منبع: Ethernode

مگی لاو، یکی از بنیانگذاران شرکت زیرساخت Web3 W3BCloud، همین نگرانی را مطرح کرد. او استدلال کرد که تمرکز گره ها در شبکه PoS اتریوم می تواند یک نگرانی بزرگ باشد که به نظر می رسد هیچ کس به آن توجه نمی کند.

پیتر سیلاگی، توسعه‌دهنده اصلی اتریوم، ادعا کرده است که از زمان Devcon IV، قصد دارد پایگاه داده را پاکسازی کند و نگرانی‌های رو به رشد تمرکز را برطرف کند. “Pruning” به کاهش اندازه بلاک چین تا حدی اشاره دارد که توسعه دهندگان بتوانند یک رجیستری قابل اعتماد با اندازه مشخص ایجاد کنند.

Szilágyi افزود که این ایده در آن زمان با واکنش‌های زیادی مواجه شد و تمرکز فعلی روی گره‌ها نتیجه مستقیم آن است. او توضیح داد که وضعیت اتریوم باید اندازه مشخصی داشته باشد تا افراد بتوانند گره‌های خود را اجرا کنند.

مربوط: نهنگ های ETH قبل از ادغام، دارایی های خود را به صرافی ها منتقل می کنند

وضعیت اتریوم به یک ساختار داده بزرگ اشاره دارد که نه تنها همه حساب‌ها و موجودی‌ها را نگه می‌دارد، بلکه وضعیت ماشین را نیز نگه می‌دارد، که طبق مجموعه‌ای از قوانین از پیش تعریف‌شده از بلوکی به بلوک دیگر تغییر می‌کند. Szilágyi توضیح می دهد:

وضعیت اتریوم باید از نظر اندازه ثابت باشد. سپس می تواند برای همیشه اجرا شود. ثابت را می توان مانند حد گاز بلوک در صورت لزوم بالا برد، اما نباید به طور نامحدود رشد کند. تا زمانی که این مشکل حل نشود، هیچ نوری در انتهای تونل وجود ندارد. “

وی خاطرنشان کرد که چندین طرف فعالانه در حال کار برای حل این مشکل هستند، اما در این بین، “زیرساختی بزرگتر برای اجرای گره ها” نباید عموم مردم را به خاطر عدم تمایل به حفظ ساختار سرزنش کرد.

در حال حاضر، هزینه اجرای گره های جداگانه بسیار بالا است، که شرکت تحلیل رمزنگاری مساری در گزارشی به آن اشاره کرد. برای چنین هزینه های زیرساختی، ما اغلب به ارائه دهندگان خدمات زیرساخت ابری مانند AWS مراجعه می کنیم. با این حال، درجه بالایی از تمرکز می تواند در بلندمدت یک آسیب پذیری باشد.نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا