اخبار ارز دیجیتال

انجمن اتریوم بر سر راه حل سانسور تراکنش ها تقسیم می شود

تراش اجتماعی و حتی سافت فورک‌های آغاز شده توسط کاربر به عنوان پاسخ‌های احتمالی به تهدید سانسور تراکنش‌ها در اتریوم پیشنهاد شده‌اند.

جامعه اتریوم (ETH) در مورد بهترین روش برای پاسخگویی به تهدید سانسور تراکنش در سطح پروتکل به دنبال تحریم های دولت ایالات متحده در مورد آدرس های مرتبط با تورنادو کش تقسیم شده است.

هفته گذشته، اعضای انجمن اتریوم کوبیدن شبکه اجتماعی یا فورک های نرم افزاری (UASF) را به عنوان پاسخی احتمالی به سانسور سطح تراکنش اتریوم پیشنهاد کردند. برخی اعلام کرده‌اند که اتریوم باید «بی‌طرفی قابل اعتماد و ویژگی‌های مقاوم در برابر سانسور» را ارائه دهد.

بعد از اینکه اترمین، استخراج‌کننده اتریوم، تصمیم گرفت تراکنش‌های Tornado Cash را که یک ابزار حفظ حریم خصوصی مبتنی بر اتریوم است که در حال حاضر در ایالات متحده مجوز دارد، پردازش نکند، بحث داغی به راه افتاد.

جامعه اتریوم همچنین در مورد اثربخشی slash های اجتماعی برای مبارزه با سانسور در شبکه اتریوم بحث کرده است. این استراتژی می‌تواند منجر به تقسیم‌های زنجیره‌ای شود که در آن برخی از اعتبارسنجی‌ها تراکنش‌ها را در یک زنجیره بدون سانسور پردازش می‌کنند و اعتبار‌دهنده‌های دیگر فقط زنجیره‌های مطابق با OFAC را تأیید می‌کنند.

سوشال تراشینگ فرآیندی است که در آن اعتبارسنجی‌ها درصدی از شرط شما را کاهش می‌دهند، زمانی که تراکنش‌های دریافتی را به درستی تأیید نمی‌کنند یا رفتاری متقلبانه از خود نشان می‌دهند.

این به این معنی است که وقتی تنظیم‌کننده‌ها به سرویس‌های سهامداری متمرکز اصلی مانند Coinbase و دیگر استخرهای متمرکز اصلی نیاز دارند، بیش از ۵۰٪ از اتریوم در زنجیره‌های Ethereum Beacon 2.0 برای تأیید فقط زنجیره‌های منطبق با OFAC، می‌تواند یک مشکل جدی باشد.

بنیانگذار سایبر کپیتال جاستین اوراق قرضه استدلال می کند که کوبیدن یک “تله” است که “خطرات بیشتری نسبت به مقررات OFAC ارائه می دهد” و راه حل مناسبی برای مقابله با سانسور در سطح پروتکل نیست.

در یک موضوع ۲۱ قسمتی در توییتر در ۲۲ آگوست، Bons گفت صرافی های کوبنده اجتماعی می تواند “کاربران بی گناه را از سپرده های آنها غارت کند” و “حقوق مالکیت آنها را نقض کند.”

باندز همچنین گفت که بسیاری از اعتبار سنجی‌های منطبق با قوانین اجرایی در اتریوم «به شکاف زنجیره منجر می‌شوند»، زمانی که «سانسورها شروع به نادیده گرفتن یا عدم اثبات بلوک‌های حاوی TX می‌کنند که OFAC را نقض می‌کنند».

بنیانگذار پادکست اتریوم The Daily Gwei Anthony Sassano در ۲۰ آگوست در توییتر نوشت: […] محافظت از بی‌طرفی قابل اعتماد اتریوم و ویژگی‌های مقاوم در برابر سانسور ارزشمند است. “

در همین حال، توسعه دهنده Geth، Marius Van Der Wijgen، احساسات مشابهی را به اشتراک گذاشت و اظهار داشت که حفظ سانسور در شبکه اتریوم باید اولویت اصلی جامعه اتریوم باشد.

“اجازه دادن به سانسور تراکنش های کاربران در شبکه اساساً با شکست مواجه می شود. این تپه ای است که من با خوشحالی روی آن خواهم مرد.

«اگر اجازه بدهم کاربران در اتریوم سانسور شوند، همه اینها بی معنی است و اکوسیستم را ترک خواهم کرد. […] من فکر می کنم مقاومت در برابر سانسور بالاترین هدف اتریوم و فضای بلاک چین به طور کلی است، بنابراین اگر در این مورد مصالحه کنیم، فکر نمی کنم کار دیگری انجام شود.

مربوط: ممنوعیت نقدی تورنادو می تواند سایر پروتکل های حریم خصوصی را ویران کند – بنیانگذار Manta

اریکا وال، محقق کریپتو، می گوید که تا به امروز، مقاومت در برابر سانسور به عنوان یک ویژگی اصلی شبکه اتریوم عمل می کند، و در حالی که ما شاهد سانسور در قسمت جلویی هستیم، “سانسور روی خود اتریوم شروع شد. فقط اگر بدتر شود.

خرابی سانسور ناشی از تورنادو کش بیش از یک هفته است که جامعه اتریوم را آزار داده است.نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا