اخبار ارز دیجیتال

ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، ادغام: “رویای طولانی مدت” را جشن گرفت

اندکی قبل از ادغام بزرگ اتریوم، ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران، هیجان و دیدگاه PoS خود را با جامعه به اشتراک گذاشت.

در حالی که ساعت شمارش معکوس برای لحظات پایانی ادغام عظیم اتریوم (ETH) می کند، ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران، به جریان زنده مهمانی مشاهده ادغام اصلی اتریوم که توسط بنیاد اتریوم میزبانی شده بود، پیوست تا افکار نهایی خود را به اشتراک بگذارد.

وقتی از بوترین پرسیده شد که آیا او درباره Merge هیجان زده است، گفت: “من کاملاً هیجان زده هستم که از دوران اثبات کار خارج می شوم.”

یکی از بنیانگذاران در ادامه گفت که انتقال تاریخی شبکه از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) سالهاست که در دستور کار قرار گرفته است.

“[It] واضح است که تقریباً از ابتدا برای اکوسیستم اتریوم یک رویا بوده است. ما تحقیقات اثبات سهام خود را در ژانویه 2014 با یک پست وبلاگ در مورد اسلشر آغاز کردیم. “

به گفته بوترین، Merge را می توان به عنوان اختراع مجدد قوانین فیزیک دانست. PoW با استفاده از قابلیت های دنیای واقعی مانند برق، سخت افزار و کامپیوتر کار می کند. از طرف دیگر، PoS همه چیز را مجازی می کند و “اساسا به شما امکان می دهد یک جهان شبیه سازی شده با قوانین فیزیک خود ایجاد کنید.”

بوترین می‌گوید یکی از بزرگترین انگیزه‌های تعویض، هزینه بالا و مصرف انرژی بالا است. گفته می شود که ادغام به میزان قابل توجهی مصرف انرژی را تا 99.95 درصد کاهش می دهد.

مربوط: «پرتاب موشک» – ناظر در آینده پس از ادغام اتریوم

او همچنین خاطرنشان کرد که این نه تنها برای محیط‌زیست که به سمت فضای ارزهای دیجیتال در میان دوستداران محیط‌زیست سر و صدا می‌کند، بلکه برای «عوارض خارجی غیرمحیطی» نیز خوب است. مثالی از افزایش قیمت GPU به دلیل استخراج ETH ارائه شد.

مدت کوتاهی پس از پخش زنده Vitalik، ادغام سرانجام در 15 سپتامبر در ساعت 06:42:42 UTC در بلوک 15537393 اتفاق افتاد. 58750000000000000. پس از ادغام، شبکه دیگر به مکانیسم اجماع PoW متکی نیست.

بوترین از طریق توییتر به جامعه تبریک گفت و عصر بعدی اتریوم را آغاز کرد.

این بهینه‌سازی‌های جدید به توسعه‌دهندگان و کاربران این امکان را می‌دهد تا شبکه‌های خود را به روش‌هایی که قبلا غیرممکن یا ناپایدار بودند، مقیاس‌بندی کنند. این گام مهمی در پذیرش انبوه فناوری غیرمتمرکز و آوردن میلیاردها نفر بعدی به اکوسیستم است.نویسنده: Savannah Fortis

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا