🚨 اخبار ارز دیجیتال

قیمت اتر ۱۸۲۰ دلار است، اما معامله گران حرفه ای نسبت به سود بیشتر شک دارند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

معامله گران اتر در هفته گذشته نسبت به نزولی خنثی بودند، که نشان دهنده اطمینان کمی از شکست اتریوم از ۲۰۰۰ دلار است.

قیمت اتر (ETH) در سه هفته گذشته بالاتر از ۱۸۲۰ دلار بوده است، علیرغم اینکه از ۱۸ تا ۲۱ آوریل با ۱۳.۷ درصد اصلاح مواجه شده است. با این حال، تجزیه و تحلیل یک چارچوب زمانی گسترده تر، دیدگاه سازنده تری را ارائه می دهد. ETH طی سه ماه ۲۰.۸ درصد افزایش یافت، در حالی که شاخص S&P 500 بازار سهام ثابت ماند. با این حال، با توجه به گزینه های ETH و شاخص های آتی، سود به اندازه ای نبود که سرمایه گذاران حرفه ای را صعودی کند.

بدتر شدن شرایط اقتصاد کلان، از جمله بحران جاری بانکی، به شتاب ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ دامن زده است. به گفته آرتور هیز، مدیر عامل سابق صرافی مشتقات ارز دیجیتال BitMEX، اگر دولت از نجات بانک First Republic خودداری کند، ممکن است یک واکنش زنجیره ای خطرناک ورشکستگی رخ دهد.

پس از رشد متوسط ​​۱.۱ درصدی سالانه در سه ماهه اول، اقتصاد ایالات متحده به طور قابل توجهی کمتر از ۲ درصد مورد انتظار با افزایش ریسک های رکود رشد کرد. در همین حال، با افزایش ۴.۲ درصدی شاخص قیمت برای مصرف شخصی در سه ماهه اول، تورم به اقتصاد ضربه زد.

کاهش ارزش کل قفل شده (TVL) در شبکه اتریوم و میانگین هزینه تراکنش های بالای ۴ دلار از ماه فوریه، عامل نزولی برای نهنگ ها و سازندگان بازار است. براساس داده‌های DefiLlama، DApp‌های اتریوم در ۲۴ آوریل به ۱۵.۳ میلیون ETH در TVL رسیدند. این کاهش ۳۰ درصدی در مقایسه با ۲۲ میلیون ETH در شش ماه قبل است.

شکست اتر در خروج از ۲۰۰۰ دلار نیز می تواند منعکس کننده انتظارات معامله گران مبنی بر اینکه فدرال رزرو دوباره نرخ ها را در ۳ می افزایش خواهد داد. افزایش نرخ بهره سرمایه‌گذاری اوراق قرضه را جذاب‌تر می‌کند، اما کسب‌وکارها و خانواده‌ها با هزینه‌های اضافی برای تامین مالی مجدد بدهی‌های خود مواجه می‌شوند که باعث ایجاد یک محیط نزولی می‌شود. برای دارایی های پرخطر از جمله ETH.

آتی اتر نشان دهنده عدم علاقه خرید است

معاملات آتی سه ماهه اتر در میان نهنگ ها و میزهای آربیتراژ محبوب است. با این حال، این قراردادهای ماه ثابت معمولاً با حق بیمه اندکی نسبت به بازار نقدی معامله می‌شوند، که نشان می‌دهد فروشندگان پول بیشتری برای تأخیر در تسویه مطالبه می‌کنند.

در نتیجه، قراردادهای آتی در یک بازار سالم باید با حق بیمه ۵ تا ۱۰ درصد در سال معامله شوند. این وضعیت به عنوان contango شناخته می شود و مختص بازار ارزهای دیجیتال نیست.

حق بیمه سالانه برای معاملات آتی اتر ۳ ماهه. منبع: Laevitas.ch

معامله‌گران اتر در هفته‌های اخیر محتاطانه عمل کرده‌اند، و علی‌رغم شکست اخیر ۲۱۰۰ دلاری در ۱۴ آوریل، تقاضا برای لونگ‌های اهرمی افزایش نیافته است.

علاوه بر این، حق بیمه های آتی اتر از اوج اخیر خود یعنی ۴.۷ درصد در ۱ آوریل به ۱.۸ درصد فعلی کاهش یافته است. این نشان می دهد که خریداران از خریدهای بلند مدت اهرمی اجتناب می کنند و تقاضای متوسطی برای موقعیت های کوتاه (نزولی) با استفاده از قراردادهای آتی وجود دارد.

معامله گران اتر آپشن با نزولی معاشقه کردند

معامله گران همچنین باید بازار اختیار معامله را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند که آیا اصلاح اخیر سرمایه گذاران را خوشبین تر کرده است یا خیر. انحراف دلتا ۲۵ درصد نشانه‌ای است که میزهای آربیتراژ و سازندگان بازار برای محافظت در جهت بالا یا پایین هزینه بیش از حد هزینه می‌کنند.

به طور خلاصه، زمانی که معامله‌گران کاهش قیمت اتر را پیش‌بینی می‌کنند، اندیکاتور انحراف به بیش از ۷ درصد تمایل دارد که در مرحله هیجان، انحراف ۷- درصد است.

مربوط: ۱۱ رهبر صنعت در مورد راه های موثر برای اطمینان از شرط بندی مطابق با مقررات بحث می کنند

Ether 30 Day Option 25% Delta Skew: منبع: Laevitas

در حال حاضر، گزینه دلتا ۲۵ درصد چوله بین یک قرار محافظ و یک گزینه تماس خنثی به صعودی خنثی است. با این حال، از ۲۴ تا ۲۶ آوریل، این اندیکاتور برای مدت کوتاهی سطوح بالای ۷ درصد را حفظ کرد زیرا معامله گران نگران بودند که اصلاح قیمت شدید محتمل ترین سناریو باشد.

در حالی که این تغییر نشان دهنده افزایش متوسطی در اعتماد به نفس است، اضطراب متوسط ​​احساس غالب در چهار هفته گذشته بوده است، بر اساس انحراف گزینه ۲۵%.

اساساً، بازار اختیارات اتر و آتی نشان می‌دهد که معامله‌گران حرفه‌ای نسبت به یک هفته پیش اعتماد کمتری دارند، اما بیش از حد بدبین نیستند. در نتیجه، اگر قیمت اتریوم به بالای ۲۰۰۰ دلار افزایش یابد، بیشتر مردم متعجب می‌شوند، اما در عین حال، شاخص‌ها هیچ نشانه‌ای از استرس را نشان نمی‌دهند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا