اخبار ارز دیجیتال

ادغام ETH نحوه نگاه شرکت ها به اتریوم برای تجارت را تغییر می دهد

کارشناسان صنعت توضیح می دهند که چگونه ادغام اتریوم بر پذیرش برای موارد استفاده تجاری سازمانی تأثیر می گذارد.

گزارش اخیر اتحادیه سازمانی اتریوم (EEA) نشان می‌دهد که چگونه اکوسیستم اتریوم به حدی رسیده است که مشاغل می‌توانند از شبکه برای حل مشکلات دنیای واقعی استفاده کنند. از موارد استفاده مدیریت زنجیره تامین تا راه حل های پرداخت مورد استفاده توسط شرکت هایی مانند ویزا و پی پال، این گزارش نشان می دهد که چگونه شبکه اتریوم رشد کرده و به یکی از با ارزش ترین بلاک چین های عمومی تبدیل شده است.

شایان ذکر است، گزارش EEA همچنین اشاره می‌کند که رشد سریع اکوسیستم اتریوم چالش‌های زیادی را برای کسب‌وکارها به‌ویژه در مورد مصرف انرژی، مقیاس‌پذیری و حفظ حریم خصوصی ایجاد می‌کند. برای مثال، این سند بیان می‌کند که «پایداری به عنوان یکی از نگرانی‌های اصلی، همراه با کارمزد تراکنش‌ها، مربوط به استفاده از شبکه اصلی اتریوم ذکر شده است». این گزارش همچنین توضیح می دهد که شفافیت مرتبط با بلاک چین های عمومی مانند اتریوم مانعی برای شرکت هایی است که به دنبال امنیت داده ها و اعتماد هستند.

به این ترتیب، ارتقاهایی مانند شاردینگ و راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه 2 (L2) هنوز برای مشاغلی که از شبکه اتریوم استفاده می‌کنند مهم هستند. با این حال، ماهیت پیچیده پشت چنین پیاده سازی هایی برای کسب و کارها دشوار است. برای مثال، گزارش EEA می‌گوید: «بسیاری از راه‌حل‌ها و زنجیره‌های جانبی لایه 2 پروژه‌های نسبتاً جدیدی هستند که از فناوری نسبتاً جدید استفاده می‌کنند. آنها لزوماً دارای سوابق شبکه اصلی یا امنیت و ثبات اثبات‌شده هستند. این به این معنا نیست.»

ادغام نحوه نگرش شرکت ها به اتریوم را تغییر می دهد

با این حال، کارشناسان صنعت پیش بینی می کنند که ادغام برنامه ریزی شده اتریوم در 14 سپتامبر احتمالاً پذیرش شرکت را بهبود می بخشد. پل برودی، رهبر جهانی بلاک چین EY، به کوین تلگراف گفت که این ادغام بر اکثر موارد استفاده سازمانی که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند، تأثیر نمی‌گذارد، اما نحوه درک شرکت‌ها از اتریوم را تغییر می‌دهد. او گفت:

سال‌هاست که شبکه‌های لایه 1 رقیب درباره ناتوانی اتریوم در تکمیل ادغام صحبت کرده‌اند. این بلوغ نهادی است که من به عنوان یک شرکت می‌خواهم.

ادغام چندین سال است که در حال توسعه بوده است، اما برودی توضیح داد که در ارتقاء زیرساخت های حیاتی ماموریت نباید عجله کرد. به این ترتیب، او معتقد است که این موضوع همچنان یک نکته مهم برای کسب و کارهایی که از شبکه اتریوم استفاده می کنند، خواهد بود.

هنوز خیلی زود است که بگوییم شرکت ها چگونه به ادغام واکنش نشان خواهند داد، اما رابرت کروزیر، معمار ارشد و رئیس بلاک چین جهانی در Allianz Technology، پیشرفت ادغام اتریوم را زیر نظر دارد. موارد

اخیراً: کارمزدهای بالای تراکنش در اکوسیستم بلاک چین پرداخته شده است

این نکته قابل توجه است، زیرا کروزیر به اشتراک می‌گذارد که آلیانز فقط موارد استفاده از اتر (ETH) و اتریوم را برای مقاصد تجربی در مقیاس کوچک در نظر گرفته است. یک غول بیمه اکنون از Hyperledger Fabric و Corda، یک پلتفرم دفتر کل توزیع شده، برای ساده‌سازی مطالبات بیمه خودروهای فرامرزی در سراسر اروپا استفاده می‌کند. کروزیر افزود:

در Allianz، ما از Hyperledger Fabric در هسته محصول تسویه ادعاهای خودرو بین‌المللی خود استفاده می‌کنیم. ما می‌دانیم که پروتکل‌های دیگر مانند Ethereum مزایای مشابهی را از نظر سهولت استفاده، مقیاس‌پذیری و نهایی بودن ارائه می‌دهند، باید متقاعد شوند.

برودی توضیح داد که با در نظر گرفتن مزایا، ادغام در نهایت منجر به مقیاس پذیری و حفظ حریم خصوصی بهتر برای شرکت خواهد شد. “من فکر می کنم که ما در حال ورود به عصر جدیدی از برنامه های کاربردی سازمانی هستیم. بلوغ مقیاس پذیری و حریم خصوصی به ما این امکان را می دهد که در آینده به نیازهای فرآیندهای سازمانی به طور بسیار جامع رسیدگی کنیم.”

ایوان براکراک، استراتژیست ارشد بازارهای مالی غیرمتمرکز در ConsenSys، با روشن کردن این موضوع، به کوین تلگراف گفت که اگرچه این ادغام به طور مستقیم مقیاس پذیری را بهبود نمی بخشد، بسیاری از به روز رسانی های برنامه ریزی شده برای اتریوم در آینده به این کار ادامه خواهند داد. او گفت که این امر به مقیاس پذیری در چند سال

به عنوان مثال، براکاک توضیح داد که انتقال شبکه اتریوم از Proof of Work (PoW) به Proof of Stake (PoS) اولین گام برای فعال کردن «زنجیره‌های خرد» است. همانطور که Cointelegraph قبلا گزارش داده بود، شاردینگ عمل تقسیم یک پایگاه داده (در این مورد، یک بلاک چین) به زنجیره های مختلف کوچکتر به نام خرده است.

براکراک گفت: «این کار تراکم شبکه را کاهش می‌دهد و توان عملیاتی تراکنش را افزایش می‌دهد. برودی می‌گوید مشتریان سازمانی EY که به برنامه‌های زنجیره تامین نگاه می‌کنند، باید از 2 تا 20 میلیون تراکنش در روز پشتیبانی کنند، که کلید پذیرش است. او گفت: «اتریوم پیش از ادغام نمی‌توانست با این مشکل مقابله کند.

در مورد حفظ حریم خصوصی، ConsenSys گزارشی را در 5 سپتامبر با عنوان “ادغام برای موسسات” منتشر کرد و بیان کرد که راه حل های L2 همچنین می توانند نگرانی های مربوط به حریم خصوصی سازمانی را برطرف کنند. افزایش L2 مکانیسم های حفظ حریم خصوصی بهتری را برای موارد استفاده تجاری باز می کند.

به عنوان مثال، برودی توضیح داد که EY یک راه حل مقیاس‌بندی L2 با دانش صفر معروف به Nightfall را برای کنترل محدودیت‌های گاز اتریوم و پایین نگه داشتن هزینه‌ها توسعه داده است. به گفته برودی، چندین شبکه قدرتمند L2 گزینه های مختلفی را برای مشاغلی که نیاز به گاز بیشتر و تراکنش های بزرگتر دارند، فراهم می کند. وی توضیح داد:

“حریم خصوصی شروع به باز کردن مجموعه بزرگتری از موارد استفاده برای کاربران سازمانی می کند. به عنوان مثال، به جای ایجاد یک توکن به نمایندگی از دسته ای از محصولات و ارائه اطلاعات مبدا، می توانید توکن هایی ایجاد کنید و سطوح موجودی را برای زنجیره های تامین خاص در چندین شرکت مدیریت کنید. شبکه های روی اتریوم.”

علاوه بر مقیاس پذیری و حفظ حریم خصوصی، پس از اجرای ادغام، مسائل پایداری نیز مورد توجه قرار می گیرد. براکراک گفت اتریوم در حال حاضر از مقدار زیادی برق استفاده می کند و Merge مصرف انرژی را تا 99 درصد کاهش می دهد. او گفت: “این باعث می‌شود اتریوم در درازمدت بسیار پایدار باشد. با طراحی، این امر از شبکه محافظت می‌کند و نگرانی‌های زیست‌محیطی را برطرف می‌کند. این امر از نظر پذیرش سازمانی کاملاً مثبت است.”

در واقع، کارشناسان صنعت بر این باورند که تلاش‌های پایداری که توسط Merge مورد توجه قرار می‌گیرد، برای پذیرش شرکت بسیار مهم است. دن برنت، مدیر اجرایی EEA به کوین تلگراف گفت که در حالی که L2 و زنجیره های جانبی به عنوان باندی برای نگرانی های پایداری عمل کرده اند، سازمان های بزرگ در ساخت راه حل هایی بر روی اتریوم به دلیل شهرت آن برای ناپایدار بودن از نظر زیست محیطی تردید دارند. با این حال، او خاطرنشان کرد که با پرداختن به این نگرانی‌ها، Merge می‌تواند اکوسیستم تجاری اتریوم را جهش کند.

یورک رز III، یکی از بنیانگذاران زنجیره بلوکی مایکروسافت و عضو هیئت مدیره و خزانه دار EEA، به کوین تلگراف گفت که این ادغام به شرکت هایی مانند مایکروسافت کمک می کند تا بیشتر بر روی تأثیرات زیست محیطی خود تمرکز کنند. گفت که یکی از نگرانی های اصلی آن برطرف خواهد شد.

او گفت: «این یکی از بحث‌های کلیدی را که شرکت‌ها هنگام ارزیابی ایجاد راه‌حل در شبکه اصلی اتریوم مطرح می‌کنند، حذف می‌کند. به نظر رودز، کروزیر گفت که حرکت به سمت مکانیزم اثبات سهام سبزتر به این معنی است که برخی از شرکت‌ها مانند آلیانز در حال بازنگری در مورد اتریوم هستند.

مزایا فوری نیستند

همه موارد در نظر گرفته شده، ادغام می تواند به دلیل پیشرفت در شبکه، علاقه شرکت ها را به اتریوم افزایش دهد. علاوه بر این، رودز معتقد است که حذف انتقادات کلیدی از پایداری، حرکت‌های بیشتری را به شبکه اصلی اتریوم تشویق می‌کند، حتی اگر این یک لایه پایه امنیتی باشد. او گفت: “به عنوان یک گام مهم در تحقق چشم انداز اتریوم، ادغام ETH دیر یا زود برای بررسی عمیق تر سازمانی آماده خواهد شد.”

اخیراً: طلبکاران Mt Gox قادر به تعیین تاریخ بازپرداخت نیستند، اما بازار تحت تأثیر قرار نگرفته است

با این حال، ذکر این نکته مهم است که مزایای وعده داده شده توسط Merge فوری نیستند. برودی گفت حداقل 12 تا 24 ماه طول می کشد تا موارد استفاده با قابلیت حفظ حریم خصوصی پس از Merge ایجاد شود. او گفت:

ما انتظار داریم تا پایان سال جاری شاهد اجرای آزمایشی باشیم، اما حلقه‌های بازخورد و بلوغ زیرساخت‌ها زمان می‌برد. برای محصولاتی که آزمایش نمی‌کنند یا تمایل چندانی به آزمایش ندارند، صبر کمی دارند. خریداران سازمانی عموماً بسیار محافظه‌کار هستند و چرخه آن‌ها بیشتر طول می‌کشد. کاربران مصرف کننده.”

نویسنده: Rachel Wolfson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا