اخبار ارز دیجیتال

نایب بوکله، رئیس طرفدار بیت کوین السالوادور نامزدی خود را برای انتخاب مجدد اعلام کرد.

بوکله گفت که السالوادور می تواند راه کشورهای در حال توسعه را دنبال کند، علیرغم قوانین گذشته که رئیس جمهور را از انتخاب مجدد منع می کرد.

نایب بوکله، رئیس‌جمهور السالوادور در یک رویداد پخش زنده در روز استقلال در ۱۵ سپتامبر نامزدی خود را برای انتخاب مجدد پس از پایان دوره فعلی‌اش در سال ۲۰۲۴ اعلام کرد.

اعلام بوکله علیرغم قانونی است که روسای جمهور سابق السالوادور را از خدمت در دوره های متوالی منع می کند. رئیس جمهور تاکید کرد:

کشورهای توسعه یافته انتخابات مجدد خواهند داشت و به لطف ساختار جدید سیستم دموکراتیک ما، السالوادور نیز چنین خواهد بود.

به طور کلی، یک نظرسنجی CID Gallup در ماه گذشته حاکی از حمایت ۸۵ درصدی از ریاست جمهوری آقای بوکله و حمایت ۹۵ درصدی از حکومت او در مسائل امنیتی است.

اما با توجه به اعلام این که مردم سالوادور در اعتراض به خیابان ها آمده اند. هزاران معترض علیه مسائلی که او را در دوران ریاست جمهوری اش ناراحت می کرد، از جمله فساد بوکل و ادغام بیت کوین، تجمع کردند.

در سپتامبر ۲۰۲۱، زمانی که Bukele بر سر کار بود، بیت کوین را به عنوان ارز قانونی کشور معرفی کرد. بزرگترین پذیرش ارز دیجیتال در کشور اخیراً اولین سالگرد خود را پس از یک سال کاهش قیمت ثابت جشن گرفت.

علیرغم معرفی برنامه های آموزشی مبتنی بر بیت کوین مانند “Mi Primera Bitcoin”، اولین بیت کوین من، و نمونه هایی از کشورهای همسایه مانند کلمبیا و ونزوئلا، مردم محلی به همان اندازه که انتظار می رود مشتاق ارزهای دیجیتال هستند.

مربوط: وزیر دارایی می گوید السالوادور به دلیل افت قیمت بیت کوین ضرری نداشته است

بر اساس یک نظرسنجی ملی که در فوریه سال جاری انجام شد، ۲۰ درصد از جمعیت به طور فعال از Chivo Wallet، کیف پول ارز دیجیتال ترجیحی السالوادور برای مهاجرت بیت کوین استفاده می کنند. بیش از دو برابر تعداد دانلود شده با اولین هدیه رایگان ۳۰ دلاری.

تنها ۲۰ درصد از صاحبان مشاغل مورد بررسی گفتند که پرداخت‌های ارز دیجیتال را می‌پذیرند، که بیشتر آنها کسب‌وکارهای بزرگ هستند تا فروشگاه‌های کوچکتر.

در همین حال، پذیرش بیت کوین به عنوان یک پول قانونی، نوع جدیدی از مسافران رمزنگاری را با وجود بازار نزولی وارد کشور کرده است. بر اساس آمار رسمی، گردشگری محلی تنها در سال جاری ۸۲.۸ درصد افزایش یافته است.

منتقدان همچنان در مورد موضوع استفاده و پذیرش بیت کوین در السالوادور می آیند و می روند. ممکن است هزاران نفر در اعتراض به سیاست‌های مربوط به ارزهای دیجیتال به خیابان‌ها بیایند. با این حال، برخی آن را یک پیشرفت تکنولوژیکی و مالی برای کشور در حال توسعه ای مانند السالوادور می دانند.نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا