اخبار ارز دیجیتال

“اولین بیت کوین من” در السالوادور: چگونه به مردم در مورد ارزهای دیجیتال آموزش دهیم

در صورت موفقیت، برنامه Mi Primer Bitcoin که اخیراً در السالوادور راه اندازی شده است، می تواند در مدارس مجاور در دسترس باشد.

برنامه مردمی Mi Primer Bitcoin یا “My First Bitcoin” در السالوادور در حال افزایش است. اولین گروه از دانشجویان Bitcoiner-Come-Student این مطالعه را در ماه می سال جاری آغاز کردند. این برنامه که توسط جان دنهی، فعال و روزنامه نگار آمریکایی تأسیس شد، توسط دولت السالوادور نیز پشتیبانی می شود.

کوین تلگراف با Dennehy و Gilberto Mott، مدیران آموزش السالوادور صحبت کرد تا در مبارزات و موفقیت های این کشور در آموزش بیت کوین تحقیق کند تا سرعت گسترش آموزش بیت کوین در سرزمین های آتشفشانی را درک کند.

بلوک پیدایش

زمانی که السالوادور بیت کوین (BTC) را به عنوان ارز قانونی در ۸ ژوئن ۲۰۲۱ پذیرفت، تعداد بسیار کمی از مردم سالوادور، به جز رئیس جمهور نایب بوکله، می توانستند مفاهیمی مانند عبارات دانه، ساتوشی و استخراج را توضیح دهند. «بیت کوین بیچ» وجود داشت، نامی که به شهر موج‌سواری آرام ال زونته، زادگاه پذیرش بیت‌کوین در السالوادور داده شد.

اما ۳۰۰۰ نفر از ساکنان محلی برای آموزش به ۶ میلیون جمعیت باقی مانده بیکار خواهند شد. در واقع، مردم سالوادور به صدها ساعت آموزش، یادگیری و “پرتقال پرتقال” نیاز دارند تا بتوانند با بیت کوین پس انداز کنند و معامله کنند.

لحظه ای که Bukele به ۶ میلیون نفر اجازه داد به پروتکل بیت کوین بپیوندند.منبع: توییتر

دولت السالوادور با یک وظیفه عظیم روبرو شد. موتو به کوین تلگراف گفت که ماده ۶ قانون بیت کوین، که در ۸ ژوئن ۲۰۲۱ تصویب شد، “آموزشی در مورد استفاده از این ارز دیجیتال توسط دولت ارائه می دهد.” اما آن آموزش چگونه خواهد بود؟ دولت ها چگونه می توانند کلاس بیت کوین را به سرعت و به طور موثر معرفی کنند، در حالی که آنها نیز باید پول جدید را کشف کنند؟

در تمام این مدت، بیت‌کوین‌ها، مفسران و رسانه‌های جریان اصلی آزمایش السالوادور را تماشا می‌کردند. دنهی که در گذشته در آمریکای لاتین زندگی و کار کرده است، به کوین تلگراف گفت که در پی اعلام این قانون، باید هر چه زودتر به این کشور برود.

می‌خواستم کاری انجام دهم تا مطمئن شوم که در اینجا کار می‌کند و موفق بوده است.»

دنهی برای مدتی «مستعد جدایی پول و دولت» بود، اما زمانی که در سال ۲۰۱۳ در اکوادور زندگی می‌کرد، برای اولین بار از نوآوری‌های ساتوشی ناکاموتو مطلع شد، به یک علاقه‌مند مشتاق بیت کوین تبدیل شد. او به شوخی می‌گوید که در تجربه اکثر بیت‌کوین‌کنندگان «OG»، اولین صرافی که از آن بیت‌کوین خریده بود، هک شد و حدود ۲ بیت‌کوین را در آن نقطه از دست داد.

تقریباً یک دهه بعد، پس از ورود اولین کشورهایی که بیت کوین را پذیرفتند، او باید راهی برای مشارکت پیدا می کرد. با این حال، مانند دیگر علاقه مندان به بیت کوین که به زیارت السالوادور رفتند، او از عدم پذیرش بیت کوین توسط بازرگانان و فروشندگان شگفت زده شد. «عملاً صفر بود [merchants] زمانی که قانون اجرایی شود،» دنهی در ماه می به کوین تلگراف گفت.

پادکستر بیت کوین و فعال حقوق بشر ریکی، که ۴۵ روز را در السالوادور به طور کامل روی بیت کوین گذراند، در مورد سفر خود به بیت کوین لند به کوین تلگراف گفت: [The government] شما به مردم السالوادور یک ثانیه آموزش ندادید. ”

موتو به کوین تلگراف توضیح داد که بیت کوین در حال ادغام در برنامه های آموزش مالی و سواد مالی در سراسر کشور است. موتو به کوین تلگراف گفت: “وزارت آموزش، فرهنگ، ورزش، علم و فناوری با موسسات مختلف مرتبط با بیت کوین در ژاپن همکاری می کند.”

ما از Bitcoin Beach Wallet، Mi Primer Bitcoin و غیره در توسعه ماژول‌های آموزشی آموزش مالی با محتوای مدرن مانند ارزهای دیجیتال و کیف‌پول‌های الکترونیکی استفاده خواهیم کرد.»

با این حال، تکیه بر دولت ها یا اشخاص ثالث برای انجام کارها برخلاف اخلاق بیت کوین است: اعتماد نکنید، تأیید کنید. یک کمپین آموزشی مردمی بیت کوین که مانند یک شبکه گسترش می یابد، برای تکمیل و گسترش طرح آموزش بیت کوین دولت مناسب خواهد بود.

«Mi Primer Bitcoin» یا My First Bitcoin به زبان انگلیسی که توسط Dennehy در سال ۲۰۲۱ تأسیس شد، یک سازمان غیردولتی است که آموزش رایگان بیت کوین را به مردم سالوادور ارائه می دهد. از آن زمان تا کنون توسط LookingGlass و IBEX Mercado، ارائه‌دهنده خدمات شبکه بیت‌کوین و لایتنینگ تأمین مالی شده است.

این پروژه در طول اولین مکالمه او با یک سالوادورایی که در حال آشنایی با خانه جدیدش بود به ذهن دنهی رسید. او به طور معمولی پرسید: “آیا کمی بیت کوین می خواهید؟” و بعد متوجه شدم که نه تنها بسیاری از مردم بیت کوین را قبول نکردند، بلکه از دنهی خواستند که درباره ارز غیرمتمرکز توضیح دهد.

او گفت: “آنها می خواستند بیشتر بیاموزند. آنها چیزی با درجات مختلف دانش، اما عموماً کم، کم اما علاقه مند دیدند.”

برخی از اولین معلمان برنامه در جلسات مقدماتی که دنهی در AirBnB و در اتاق های کنفرانس میزبانی می کرد، شرکت کردند. اولین کلاس در ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۱ در استودیوی یوگا برگزار شد.

«ما نه پول داشتیم و نه فضا. […] در واقع، ما در کلاس اول خود یک دانش آموز داشتیم.”

دنهی و تیمش بدون شرمندگی به مبارزه ادامه دادند، با این عقیده که در چندین بازار نزولی بیت کوین ایجاد شد. تا اکتبر، کلاس به نزدیک به ۸۰ دانش آموز افزایش یافت و تا نوامبر بیش از ۲۵۰ دانش آموز داشت. قیمت بیت کوین نیز شروع به افزایش سرسام آور کرد.

واقعیت این است که سطح بهره بسته به قیمتی که قرار است باشد تغییر کند.

با این حال، علاقه در طول اقدام قیمت ۲۰۲۲ حفظ شد. تعداد کلاس ها در فروردین ماه امسال از ۸۰۰ کلاس گذشت که رکوردی بی سابقه محسوب می شود، اما قیمت سال به سال کاهش یافته است. دنهی توضیح داد که کلاس ها به سواد مالی خلاصه می شوند، از تاریخچه پول گرفته تا مشکلاتی که پول حل می کند.سواد مالی و آموزش بیت کوین دست به دست هم می دهند.

موتو با ارزیابی دنهی موافقت کرد و گفت که بیت کوین و سواد مالی باید در السالوادور با هم کار کنند. من می دانم چگونه از آنها به خوبی استفاده کنم. ”

نکته مهم این است که برنامه دیپلم بیت کوین، نوجوانانی را هدف قرار می دهد که بیشتر مشتاقند در مورد پول بیاموزند، زیرا می دانند که پول ذاتاً با اتکا به خود مرتبط است. Dennehy می گوید این یک حرکت هوشمندانه است، زیرا به احتمال زیاد پیام های بیت کوین را در السالوادور پخش می کند.

“اگر بتوانید به هر ۱۶ یا ۱۷ سال در کشور برسید، می توانید به طور موثر در یک سال کل کشور را آموزش دهید، زیرا این جمعیت بسیار استراتژیک است. من با عمو، برادر و خواهرم صحبت خواهم کرد.”

آزمون دیپلم بیت کوین که در هفته دهم برگزار می شود به چهار بخش تقسیم می شود. قسمت اول ایجاد یک کیف پول و سپس بازیابی آن در دستگاه دیگری است. وظیفه دوم ایجاد یک تراکنش در زنجیره، یافتن تراکنش در Blockchain Explorer و توضیح اینکه چرا تراکنش نهایی در نظر گرفته می شود.

یک سال پس از ورودش، دنهی «در حال حاضر معتقد است ۱۰ درصد از جمعیت کاربران فعال بیت کوین هستند.» گزارش می دهد که سکه را می پذیرد.

مطالب مرتبط: مورگان استنلی به سرمایه گذاران توصیه می کند که اوراق قرضه یورو آسیب دیده السالوادور را خریداری کنند

در حالی که پیشرفت به وضوح مثبت است، دنهی تأکید کرد که بیت کوین یک ارز جهانی است. پیشرفت در السالوادور می تواند پیامدهایی در سراسر جهان داشته باشد.

ما در حال حاضر روی السالوادور متمرکز هستیم زیرا منابع محدودی داریم و السالوادور سیگنال است. این در مورد تغییر جهان است، اما همچنین در مورد تغییر جهان است.

او توضیح داد: «زمانی که یک قالب موفق در اینجا داشته باشیم، ایده این است که به عنوان بیت کوین السالوادور تغییر نام تجاری داده و بیت کوین را باز کنیم.نویسنده: Joseph Hall

منبع

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا