🚨 اخبار ارز دیجیتال

اوراق قرضه بیت کوین السالوادور به دلیل نگرانی های امنیتی به تاخیر افتاد: Tether CTO

اوراق قرضه بیت کوین نوامبر گذشته اعلام شد و در ابتدا قرار بود در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ منتشر شود.

السالوادور، کشور آمریکای مرکزی که در سپتامبر گذشته بیت کوین (BTC) را به عنوان ارز قانونی پذیرفته بود، مجدداً صدور اوراق قرضه بیت کوین یک میلیارد دلاری خود را به تعویق انداخت.

اوراق قرضه بیت کوین که به عنوان اوراق قرضه آتشفشانی یا توکن های آتشفشانی نیز شناخته می شود، برای اولین بار در نوامبر ۲۰۲۱ به عنوان راهی برای انتشار اوراق قرضه توکن شده و جمع آوری ۱ میلیارد دلار از سرمایه گذاران اعلام شد. جمع آوری کمک مالی برای ساخت «شهر بیت کوین» و خرید بیت کوین بیشتر استفاده خواهد شد.

قرار بود این اوراق در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ منتشر شود، اما به دلیل شرایط نامناسب بازار و بحران ژئوپلیتیکی به سپتامبر موکول شد. با این حال، اوایل این هفته، پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری Bitfinex و Tether، فاش کرد که اوراق قرضه بیت کوین دوباره تا پایان سال به تعویق خواهد افتاد.

آردوینو در یک مصاحبه اختصاصی با کوین تلگراف گفت که تاخیر فعلی پرتاب ممکن است به دلیل مسائل امنیتی داخلی باشد که نیروهای امنیتی کشور را مجبور به مقابله با بلای خشونت گروهی در کشور کرده است. پرتاب توکن آتشفشان را باید در این زمینه دید.”

Bitfinex شریک زیرساختی اصلی دولت السالوادور است که مسئول پردازش تراکنش‌های فروش توکن آتشفشانی است. با این حال، Bitfinex ابتدا باید مجوز صدور را از دولت دریافت کند که پس از تصویب لایحه اوراق بهادار دیجیتال که برای سپتامبر برنامه ریزی شده است، اعطا خواهد شد.

آردوینو تایید کرده است که پیش نویس نهایی این لایحه آماده است و انتظار دارد این لایحه در هفته های آینده به تصویب برسد زیرا حزب رئیس جمهور نایب بوکله دارای اکثریت است. او گفت:

با فرض وجود ثبات لازم در کشور برای تصویب چنین قانونی، اطمینان دارم که این قانون در هفته های آینده به تصویب مجلس خواهد رسید. ”

وی افزود: Bitfinex Securities El Salvador, SA de CV “پس از تصویب قانون، برای مجوز فعالیت تحت چارچوب نظارتی اوراق بهادار دیجیتال السالوادور درخواست خواهد کرد.”

در حالی که چندین گزارش و کارشناس بازار رکود فعلی بازار کریپتو را دلیل کاهش علاقه سرمایه گذاران دانسته اند، آردوینو گفت که ایده پشت اوراق قرضه بیت کوین به شرایط بازار مربوط می شود.

مربوط: “اولین بیت کوین من” در السالوادور: چگونه به مردم درباره ارزهای دیجیتال آموزش دهیم

او افزود که اوراق قرضه بیت کوین می تواند پذیرش بیت کوین را تسریع کند.

با توجه به اینکه Memecoin Dogecoin توانست ارزش بازار ۴۸ میلیارد دلاری را به خود اختصاص دهد، واضح است که اشتهای سرمایه‌گذاران کافی در اقتصاد توکن دیجیتال برای پشتیبانی از یک آتشفشان میلیارد دلاری وجود دارد.

السالوادور پس از انجام مناقصه قانونی بیت کوین در ۷ سپتامبر ۲۰۲۱، بیش از ۲۳۰۱ بیت کوین در حدود ۱۰۳.۹ میلیون دلار جمع آوری کرده است. در طول بازار صعودی، سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها نیز برای ساخت مدارس و بیمارستان‌ها استفاده شد، اما به دلیل رکود فعلی بازار، ارزش دارایی‌های بیت‌کوین اکنون حدود ۴۵ میلیون دلار است.

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا