اخبار ارز دیجیتال

اقتصاددان برنده جایزه نوبل برای رد کردن سیستم بانکی شد

سه اقتصاددان به خاطر تلاش‌های چند دهه‌ای خود در زمینه واکنش جامعه به بحران‌های مالی و حمایت از بانک‌ها، جایزه نوبل اقتصاد را دریافت کردند.

سه اقتصاددان در ۱۰ اکتبر جایزه نوبل اقتصاد را به دلیل اکتشافاتی که به گفته آنها “روش برخورد جامعه با بحران های مالی” را بهبود بخشید، دریافت کردند.

بن برنانکه، داگلاس دایموند و فیلیپ دیبویگ نقش اقتصادی بانک ها را در طول بحران های مالی بررسی می کنند. به گفته سازمان جایزه نوبل، این مطالعه شامل یافته‌های کلیدی در مورد اینکه چرا اجتناب از ورشکستگی بانک‌ها نه تنها مهم است، بلکه «ضروری» است، بود.

توره الینگسن، رئیس کمیته جوایز علوم اقتصادی، گفت:

بینش برنده، توانایی ما را برای اجتناب از بحران‌های جدی و کمک‌های پرهزینه بهبود بخشیده است.»

دیاموند نقش مهمی را که بانک ها در جامعه به عنوان واسطه بین پس انداز کنندگان و وام گیرندگان ایفا می کنند برجسته می کند. بانک‌ها می‌توانند ضمن ارائه گزینه‌های وام بلندمدت به وام گیرندگان، دسترسی آزاد به وجوه را به سپرده‌گذاران ارائه دهند.

این مطالعه نقش مهم اجتماعی-اقتصادی بانک‌ها را برجسته می‌کند و در عین حال به آسیب‌پذیری‌های آن‌ها اشاره می‌کند و شایعاتی مبنی بر «ورشکستگی قریب‌الوقوع» در جریان سرکوب بانک‌ها منتشر می‌شود.

همانطور که دنیای ارزهای دیجیتال و وب ۳ به جریان اصلی تبدیل می شود، بانک ها چیزهای جدیدی به عنوان چالش ها و سازگاری های اجتماعی دارند.

کاربران در حال حاضر به امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) علاقه مند هستند. این به دلیل حذف واسطه بین کاربران و نقدینگی است. DeFi در معنای غیر حضانت به طور فزاینده ای به عنوان ابزاری برای کمک به افراد غیربانکی استفاده می شود و به کاربران دسترسی نامحدود به ابزارهای مالی مورد نیاز آنها را می دهد.

با این حال، همانطور که تحلیلگران بلومبرگ گزارش دادند، بسیاری از افرادی که به امنیت موجود در امور مالی سنتی عادت کرده اند، وقتی صحبت از فعالیت های DeFi و ارزهای دیجیتال به میان می آید، «ترس از ناشناخته» دارند.

مربوط: مدیریت رمزنگاری نهادی: بانک‌ها چگونه دارایی‌های دیجیتال را ذخیره می‌کنند

بانک‌ها و شرکت‌های بزرگ TradFi از نقش مرتبط و مفید فزاینده ارزهای دیجیتال سرنخ می‌گیرند. بر اساس داده‌های کمیته بازل، بانک‌های سراسر جهان ۹.۴ میلیارد یورو دارایی‌های ارز دیجیتال دارند.

SNB همچنین استدلال می‌کند که از طریق ترکیب درست تمرکز و تمرکززدایی، بانک‌های مرکزی به حامیان اصلی سوق دادن DeFi به جریان اصلی تبدیل خواهند شد.

بانک‌ها در سراسر جهان تلاش می‌کنند با گذار به ارزهای دیجیتال و دیجیتالی شدن کلی پول مرتبط باقی بمانند. بسیاری در حال بررسی توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) هستند.

اخیراً، بانک مرکزی هند برنامه‌هایی را برای CBDC روپیه دیجیتال تشریح کرد.

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا