اخبار ارز دیجیتال

مقامات می گویند که ECB باید تسویه حساب های عمده فروشی DLT را زمانی که بازارها می خواهند انجام دهد

فابیو پانتا، عضو هیئت مدیره می‌گوید که اگر بانک مرکزی اروپا آماده استفاده از فناوری غیرمتمرکز تاقچه نباشد، ثبات مالی آسیب خواهد دید و این بهترین چیزی است که او می‌تواند بگوید.

فابیو پانتا، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا، روز دوشنبه در نشستی در آلمان گفت: بانک مرکزی اروپا (ECB) به یک ارز دیجیتال بانک مرکزی عمده فروشی (CBDC) نیاز دارد، زیرا بازیگران بازار انتظار آن را دارند. در حال حاضر دو گزینه برای CBDC های عمده فروشی در حال بررسی است.

پانتا گفت که CBDC عمده فروشی مفهوم جدیدی نیست. Eurosystem’s Target2 از نظر فنی از CBDC متمرکز استفاده می کند. Target2 یک سیستم تسویه ناخالص بلادرنگ است که از سال ۲۰۱۷ مورد استفاده قرار گرفته است و همچنین یک پلت فرم تسویه اوراق بهادار و خدمات تسویه پرداخت فوری را ارائه می دهد. پانتا گفت، با این وجود، بانک ها و مؤسسات بازار مالی به کاوش در فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) ادامه می دهند.

پانتا ادامه داد: اگر استفاده از Target 2 دشوار باشد، بازیگران بازار به پول بانک های تجاری و استیبل کوین ها روی خواهند آورد. این امر تجارت و نقدینگی را از هم جدا می کند، پول بانک مرکزی را از فرآیند حذف می کند و ثبات مالی را تضعیف می کند. علاوه بر این، استیبل کوین‌ها «فقط از نظر نام پایدار هستند».

مطالب مرتبط: بانک مرکزی اروپا برای پرداخت های فرامرزی روی CBDC بر روی BTC شرط بندی می کند

پانتا معتقد بود که DLT می تواند برخی از جنبه های سیستم پرداخت را بهبود بخشد، اما معتقد بود که مزایای CBDC نسبت به فناوری موجود اثبات نشده است. پانتا گفت بهینه سازی هزینه نیز ممکن است امکان پذیر باشد، اما همچنان یک نگرانی است.

نکته مهم این است که حاکمیت فناوری‌ها و شبکه‌های کلیدی DLT تحت سلطه بازیگران ناشناخته یا غیر اروپایی است که نگرانی‌هایی را در مورد استقلال استراتژیک ایجاد می‌کند.

پانتا نیاز به CBDC ECB را با اشتیاق کمی تأیید کرد.

با وجود عدم اطمینان پیرامون پتانسیل DLT، ما می خواهیم برای سناریوهایی آماده شویم که در آن فعالان بازار DLT را برای عمده فروشی و تسویه اوراق بهادار اتخاذ می کنند.

بانک مرکزی اروپا در حال بررسی دو گزینه برای ادغام خدمات DLT و Target است. اولین مورد، ایجاد پل بین پلت فرم DLT و زیرساخت بانک مرکزی است. اجرای آن احتمالاً سریعتر از گزینه ایجاد «سرویس پرداخت عمده فروشی مبتنی بر DLT با پول بانک مرکزی مبتنی بر DLT» خواهد بود.

پانتا گفت شرایط بازار عامل تعیین کننده خواهد بود.

ECB قبلاً امتیازات CBDC را در مقابل Target2 سنجیده است. Target2 تقریباً معادل سیستم پیشنهادی FedNow است که از سال ۲۰۱۹ در ایالات متحده در نظر گرفته شده است.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا