🚨 اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی اروپا اعتبار دیجیتال یورو، حریم خصوصی را پس از یک سال در مرحله تحقیقات گزارش می دهد

فاز تحقیقاتی دو ساله بانک مرکزی اروپا نیمه تمام است و مسائل کلیدی مربوط به کاربرد و سیاست شناسایی شده است. پیش از اتخاذ تصمیم برای ادامه، مشارکت بیشتر ذینفعان برنامه ریزی شده است.

مرحله تحقیقاتی دو ساله پروژه یوروسیستم یورو دیجیتال بانک مرکزی اروپا (ECB) به نیمه راه خود رسیده است. بانک مرکزی اروپا در ۲۹ سپتامبر گزارشی از پیشرفت را منتشر کرد که در آن به موضوعات طراحی و سیاستی که در دست بررسی یا تصمیم‌گیری بود، تأکید می‌کرد.

بر اساس این گزارش، فروشگاه های فیزیکی و تجارت آنلاین بیشترین موارد استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی یورو (CBDC) هستند. در حال حاضر، بیشتر راه‌حل‌های پرداخت دیجیتال از نظر دامنه محدود هستند و از اروپا سرچشمه نمی‌گیرند. بنابراین یک یورو دیجیتال این پتانسیل را دارد که راه حل های پرداخت را هماهنگ کند و استقلال استراتژیک اروپا را در راستای اهداف سیاست تقویت کند. در این گزارش آمده است:

یورو دیجیتال نقش وجوه عمومی را به عنوان یک لنگر برای سیستم‌های پرداخت در عصر دیجیتال حفظ می‌کند. همزیستی روان، قابلیت تعویض و مکمل انواع مختلف پول را تضمین می‌کند.

شورای حکام بانک مرکزی اروپا مطالعه پرداخت های آنلاین تایید شده توسط شخص ثالث و راه حل های تایید شده همتا به همتای آفلاین را بدون جدول زمانی به عنوان بخشی از اولین نسخه دیجیتال یورو تایید کرده است. راه حل های آنلاین همتا به همتا دیگر در این مرحله دنبال نمی شوند.

مرتبط: بانک مرکزی اروپا آمازون و چهار نفر دیگر را برای نمونه اولیه برنامه دیجیتال یورو انتخاب می کند

الزامات مبارزه با پولشویی و تمایل به محدود کردن استفاده از CBDCها در سرمایه‌گذاری‌ها، از ناشناس ماندن یورو دیجیتال جلوگیری می‌کند، اما این گزارش می‌گوید که یورو دیجیتال مقررات حفظ حریم خصوصی مشابه گزینه‌های پرداخت دیجیتال فعلی خواهد داشت. حفظ حریم خصوصی در صورت معامله با ارزش کم و ریسک قیمت پایین.

یورو دیجیتال برای محدود کردن دارایی های بزرگ و محدود کردن استفاده از آن به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری با در نظر گرفتن ثبات مالی طراحی شده است. هیئت مدیره مکانیزم آبشاری را تصویب کرده است که از طریق آن دارایی های دیجیتالی یورو بالاتر از حد مجاز می تواند به حساب های بانکی تجاری منتقل شود. محدودیت های نگهداری آفلاین نیز ممکن است اعمال شود. “مجموعه وسیعی از ابزارها” در طراحی برای تطبیق با موقعیت های مالی آینده ساخته خواهد شد.

کمیسیون اروپا قوانینی را برای ایجاد یورو دیجیتال در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ پیشنهاد خواهد کرد. هیئت مدیره در اکتبر ۲۰۲۳ تصمیم خواهد گرفت که آیا به توسعه و آزمایش ادامه دهد یا خیر. این مرحله ممکن است حدود سه سال طول بکشد.

گزارش های پیشرفت فقط برای خرده فروشی CBDC است. فابیو پانتا، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا، اخیراً در مورد امکان ایجاد یک یورو دیجیتال عمده فروشی برای استفاده توسط بانک ها و موسسات مالی بحث کرده است. پانتا پیشرفت یورو دیجیتال را در یک ارائه سه ماهه به کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا در ۲۹ سپتامبر خلاصه کرد.نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا