اخبار ارز دیجیتال

dYdX مسدود کردن (و رفع انسداد) چندین حساب مرتبط با Tornado Cash را تأیید می کند

این پلتفرم از فروشندگان مطابقت برای اسکن و پرچم گذاری حساب هایی استفاده می کند که ممکن است با فعالیت های غیرقانونی، از جمله لیست تحریم ها در بسیاری از کشورها مرتبط باشند.

پلتفرم معاملاتی مشتقات ارزهای دیجیتال dYdX حساب‌های برخی از کاربران دارای وجوه مرتبط با Tornado Cash را مسدود کرده است، از جمله تعلیق تصادفی حساب‌هایی که هرگز مستقیماً با میکسر بحث‌برانگیز درگیر نبوده‌اند.

در یک پست وبلاگی در روز چهارشنبه، dYdX گفت که پلتفرم مشتقات آن در پاسخ به دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده مبنی بر اضافه کردن تورنادو نقد به لیست اتباع ویژه تعیین شده (SDN) خود، «محدودیت حساب های خاص» را مسدود کرده است. گفت. به گفته dYdX، ارائه‌دهنده انطباق آن تعدادی حساب که گمان می‌رود به Tornado Cash مرتبط هستند را علامت‌گذاری کرده و پلتفرم متعاقباً آنها را مسدود کرده است. این پلتفرم از فروشندگان مطابقت برای اسکن و پرچم گذاری حساب هایی استفاده می کند که ممکن است با فعالیت های غیرقانونی، از جمله لیست تحریم ها در بسیاری از کشورها مرتبط باشند.

dYdX گفت: “این هجوم ناگهانی پرچم‌ها بر بسیاری از دارندگان حساب که هرگز مستقیماً با Tornado Cash درگیر نبوده‌اند تأثیر گذاشته است. ما اغلب از منشأ وجوهی که جمع‌آوری می‌کنیم بی‌اطلاع هستیم، اما هنوز باید محدودیت‌های خاصی را حفظ کنیم.”

به گفته dYdX، ممنوع کردن یک کاربر منجر به توقیف وجوهی نمی شود که هر زمانی می توان آن را برداشت کرد. با این حال، این پلتفرم می‌تواند حساب‌ها را در حالت «فقط نزدیک» قرار دهد.

پس از اینکه وزارت خزانه داری ایالات متحده این میکسر بحث برانگیز را در ۸ آگوست به لیست تحریم های خود اضافه کرد، بسیاری از پلتفرم های معاملات ارز دیجیتال دسترسی به تورنادو کش را مسدود کردند. دارایی های مسدود شده – این شامل آدرس های ۴۴ USD Coin (USDC) و Ether (ETH) متصل به Tornado Cash است.

پس از اعلام تحریم ها، حلقه صادرکنندگان استیبل کوین وجوهی به ارزش ۷۵۰۰۰ USDC را در آدرس های فهرست شده توسط مقامات خزانه داری مسدود کرد. با این حال، اقدامات علیه افراد مرتبط با میکسرهای رمزنگاری محدود به صرافی های متمرکز مستقر در ایالات متحده نیست. رومن سمنوف، یکی از بنیانگذاران تورنادو کش گزارش داده است که پلتفرم توسعه دهنده GitHub حساب کاربری خود را به حالت تعلیق درآورده است. روز سه‌شنبه، پلتفرم‌های توسعه Web3 Alchemy و Infura.io درخواست‌های تماس رویه از راه دور به Mixer را مسدود کردند.

مربوط: قیمت TORN پس از تحریم های خزانه داری ایالات متحده ۴۵ درصد کاهش یافت. گردباد نقدی – اول بازگشت؟

برخی از منتقدان تصمیم وزارت خزانه داری برای افزودن تورنادو کش به لیست SDN گفتند که میکسر ارزهای دیجیتال پلتفرمی نیست که برای اهداف غیرقانونی استفاده شود، بلکه یک “ابزار خنثی” است که هر کسی می تواند از آن استفاده کند. لیا هالند از گروه حامی فناوری Fight for the Future در بیانیه ای سه شنبه، اقدامات وزارت خزانه داری و تحریم ها علیه بازیگران بدی مانند گروه هکر کره شمالی لازاروس را “ناجور” خواند و کاربران را با “دلایل قانونی برای جستجوی ناشناس ماندن در تراکنش های مالی” تحت تاثیر قرار داد. “

هالند گفت: “Tornado.cash یک کد است و وزارت خزانه داری به جای شناسایی افرادی که به مجرمان کمک می کردند، فقط آن کد را مجاز کرد.”نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا