اخبار ارز دیجیتال

DOJ و SEC سقوط SVB و فروش سهام خودی را بررسی می کنند: گزارش


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اگرچه مطالعات مستقل از یکدیگر هستند، آنها هم شکست بانک سیلیکون ولی و هم سهام فروخته شده توسط مدیران را قبل از شکست بررسی می کنند.

گزارش ها حاکی از آن است که وزارت دادگستری ایالات متحده و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) تحقیقاتی را در مورد سقوط ناگهانی بانک سیلیکون ولی (SVB) آغاز کرده اند.

به گفته “افراد آشنا” که در گزارش 14 مارس وال استریت ژورنال ذکر شده است، این تحقیق توسط خزانه داران SVB در رویدادهای منتهی به سقوط بانک و در هفته های قبل از آن انجام شد. فروش سهام

اسناد اوراق بهادار نشان می دهد که گرگ بکر، مدیر عامل بانک و دانیل بک، مدیر مالی بانک، دو هفته قبل از فروپاشی بانک، سهام خود را فروختند که خشم برخی از ناظران را برانگیخت.

به گزارش نیوزویک، بکر در 27 فوریه 3.6 میلیون دلار سهام فروخت، در حالی که بک در همان روز 575180 دلار سهام فروخت. CNBC گزارش می دهد که مدیران و مدیران SVB در دو سال گذشته در مجموع 84 میلیون دلار سهام را منحل کرده اند.

مردم گفتند، اما تحقیقات در مراحل اولیه است و ممکن است منجر به اتهامات یا اتهامات خلاف نشود.

یک فرد جداگانه با آگاهی مستقیم از وضعیت به نقل از NPR گفت که انتظار می رود در روزهای آینده اعلامیه رسمی وزارت دادگستری ارائه شود.

Cointelegraph با SEC و وزارت دادگستری تماس گرفت، اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

تنها دو روز پس از سقوط بانک سیلیکون ولی، گری گنسلر، رئیس SEC هشدار داد که قانونگذاران ناقضان قوانین اوراق بهادار ایالات متحده را زیر نظر دارند.

گنسلر گفت: «اگر نقض قوانین اوراق بهادار فدرال مشاهده شود، ما بدون صحبت با نهادها یا افراد فردی، تحقیق کرده و اقدامات اجرایی را انجام خواهیم داد.

مربوط: بانک سیلیکون ولی نوک کوه یخ بانکی بود

فدرال رزرو آمریکا (فدرال رزرو) نیز روش خاص خود را برای بررسی ورشکستگی بانک ها دارد. یعنی چگونه بر مؤسسات مالی نظارت و تنظیم کردند که اکنون در حال شکست هستند.

در همین حال، گروه مالی SVB، همراه با دو مدیر اجرایی، در 13 مارس توسط سهامداران به دلیل عدم افشای چگونگی افزایش نرخ بهره بانک ها را “به ویژه در برابر سرکوب بانکی آسیب پذیر می کند” شکایت کردند.

این دعوی از 16 ژوئن 2021 تا 10 مارس 2023 از سرمایه گذاران SVB درخواست خسارت می کند.نویسنده: Felix Ng

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا