اخبار ارز دیجیتال

Dogecoin در برابر بیت کوین به پایین ترین سطح 4 ماهه خود رسید — 50٪ قیمت Doge در حال انجام است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

چشم انداز کنار گذاشتن ایلان ماسک از Dogecoin برای قیمت Doge، هم از نظر بیت کوین و هم از نظر دلار آمریکا فاجعه بار خواهد بود.

Dogecoin (DOGE) در 10 مارس، یک روز پس از سقوط جفت DOGE/BTC به پایین‌ترین سطح خود از اکتبر 2022، مقداری ضرر در برابر بیت‌کوین (BTC) داشت.

در نمودار روزانه، جفت DOGE/BTC به 331 نشست رسید که 4.75 درصد از پایین ترین سطح روز قبل یعنی 316 نشست افزایش داشت. این بازگشت حول خط روند نزولی چند ماهه رخ داده است که از نوامبر 2022 روند نزولی جفت ارز را کاهش داده است.

نمودار روزانه DOGE/BTC.منبع: Trading View

قیمت DOGE در مقابل BTC

جالب توجه است که خط روند نزولی DOGE/BTC به عنوان بخشی از یک الگوی رایج گوه سقوطی ظاهر می شود. تحلیلگران نمودارهای سنتی، سقوط گوه را به عنوان یک راه‌اندازی معکوس صعودی می‌بینند. این به ویژه به این دلیل است که این الگو دارای نرخ موفقیت 62٪ در رسیدن به هدف قیمتی بالا است.

برای Dogecoin، قیمت نزدیک به بالای گوه در حال سقوط، جایی که خطوط روند بالا و پایین همگرا می‌شوند، نوسان می‌کند. همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است، بازگشت اخیر DOGE از خط روند نزولی امکان آزمایش شکست خط روند صعودی را افزایش می دهد.

نمودار روزانه DOGE/BTC که دارای یک شکست گوه در حال سقوط است.منبع: Trading View

تنظیم صعودی حمایت بیشتری را از شاخص قدرت نسبی روزانه (RSI) DOGE/BTC در حدود 28 دریافت می کند. از نقطه نظر فنی، اگر RSI کمتر از 30 باشد، به این معنی است که این جفت بیش از حد فروخته شده است و احتمالاً قیمت ثابت می ماند یا بازگشت. .

در صورت شکست، DOGE/BTC می‌تواند تا آوریل شاهد افزایش 50 درصدی قیمت‌های فعلی باشد و به سمت 500 نشست. هدف رو به بالا پس از افزودن حداکثر فاصله بین خطوط روند بالایی و پایینی گوه در حال سقوط تا نقطه شکست اندازه گیری می شود.

با این حال، یک شکست قابل توجه در زیر خط روند پایین گوه در حال سقوط، خطر بی‌اعتبار کردن کل تنظیمات صعودی را دارد. در عوض، DOGE می تواند به 280 نشست کاهش یابد، سطح پشتیبانی تاریخی که حدود 13 درصد کمتر از سطح قیمت فعلی است.

چنین سناریویی با توجه به اینکه Dogecoin در یک الگوی گوه نزولی در مارس 2022 شکست خورد و جفت DOGE/USD به زیر خط روند پایین‌تر سقوط کرد و 50 درصد ضرر را حفظ کرد، ممکن است.

کدام راه قیمت DOGE؟

با این حال، Dogecoin ممکن است بر حسب دلار سقوط کند، که عمدتاً به دلیل افزایش عدم اطمینان اقتصاد کلان است.

طی چند سال گذشته، قیمت Dogecoin تا حد زیادی به دنبال رویدادهای اخبار محور و حمایت ایلان ماسک، از جمله تمایل او به گزینه پرداخت DOGE در توییتر، افزایش یافته است.

مطالب مرتبط: چرا امروز بازار ارزهای دیجیتال در حال سقوط است؟

با این حال، ماسک در 3 مارس گفت که تمرکز خود را از ارزهای دیجیتال به هوش مصنوعی تغییر خواهد داد. این کارآفرین میلیاردر به طور مشخص از Dogecoin نامی نبرد، اما بسیاری آن را اینگونه تفسیر کردند که ماسک ممکن است از پیشرفت های این صنعت فاصله بگیرد.

از زمان توییت ماسک، قیمت Dogecoin بیش از 20 درصد کاهش یافته و به 0.06 دلار رسیده است. علاوه بر این، از نقطه نظر فنی، قیمت در موقعیت خوبی قرار دارد که در هفته‌های آینده 10 درصد دیگر کاهش یابد و سطوح پشتیبانی قدیمی در حدود 0.055-0.042 دلار را دوباره آزمایش کند.

نمودار هفتگی DOGE/USD.منبع: Trading View

در مقابل، یک عقب نشینی از محدوده پشتیبانی می تواند شاهد افزایش قیمت DOGE باشد که خط روند بالایی مثلث را در حدود 0.076 دلار آزمایش می کند که حدود 15 درصد از سطوح قیمت فعلی افزایش یافته است.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا