اخبار ارز دیجیتال

پرداخت های دیجیتالی یورو، گزینه های توزیع که در آخرین گزارش پیشرفت شرح داده شده است

بانک مرکزی اروپا به کاوش یک یورو دیجیتال ادامه می‌دهد و بخش‌های بیشتری از سیستم بالقوه را پر می‌کند، اما بدون تعهد به فناوری بلاک چین یا صدور آن.

پیشرفت به سمت ایجاد یورو دیجیتال ادامه دارد و بانک مرکزی اروپا (ECB) آن را در گزارش پیشرفت دومی که گزینه‌های طراحی و توزیع اخیراً توسط شورای حاکم آن تصویب شده است، مستند کرده است. این گزارش چهار موضوع کلیدی را بررسی می‌کند، که به طور کلی با جدول زمانی تعیین‌شده توسط بانک مرکزی اروپا، که به طور آزمایشی در تصمیم‌گیری در مورد انتقال از مرحله تحقیق به مرحله تحقق کار در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ به اوج خود می‌رسد، ختم می‌شود.

این گزارش به تشریح سیستم یورو و نقش واسطه‌ها می‌پردازد و مشخص می‌کند که واسطه‌های نظارت شده مسئول تمام نقش‌های اداری و کاربر در داخل سیستم خواهند بود. بانک های مرکزی که سیستم یورو را تشکیل می دهند، مسئول اعتبارسنجی و ثبت تراکنش ها، تصحیح خطاها در فرآیندهای خود و مسئولیت صحت آنها هستند. با این وجود، در این گزارش آمده است: «یورو دیجیتال به گونه‌ای طراحی می‌شود که مشارکت یوروسیستم در پردازش داده‌های کاربران را به حداقل برساند».

تراکنش‌های همتا به همتا آفلاین با استفاده از یورو دیجیتال تأیید شده ممکن است در دستگاه‌های ذخیره‌سازی دیجیتال تسویه شود و بعداً «از طریق عناصر امن دستگاه‌های سخت‌افزاری تأیید و ثبت شود».

این گزارش خاطرنشان می کند که بانک مرکزی اروپا به فناوری بلاک چین متعهد نیست.

“یوروسیستم ممکن است برای فعالیت های پرداخت خود به فناوری های سنتی، فناوری های دفتر کل توزیع شده یا ترکیبی از هر دو متکی باشد. سیستم یورو هنوز تصمیمی در مورد بهترین فناوری برای یورو دیجیتال نگرفته است.”

تأمین مالی و جمع آوری (تبدیل پول به یا از فرم دیجیتال) شامل مکانیزمی برای پردازش تراکنش های بیش از حد تعیین شده در حساب های ارز دیجیتال با دسترسی خودکار به حساب بانکی مالک است. باید شامل شود.

مرتبط: بانک مرکزی اروپا آمازون و چهار نفر دیگر را برای نمونه اولیه برنامه دیجیتال یورو انتخاب می کند

در این گزارش آمده است که توزیع عادلانه یورو دیجیتال مستلزم مجموعه‌ای از قوانین، استانداردها و رویه‌های پان یورویی است که یک «طرح» را تشکیل می‌دهند. اهداف طرح عبارتند از:

“پرداخت با یورو دیجیتال باید همیشه یک گزینه باشد، صرف نظر از نهاد یا کشور مبدا که در آن کاربر نهایی یک حساب یا کیف پول دیجیتال یورو را باز می کند.”

بانک مرکزی اروپا پس از یک سال کار، اولین گزارش پیشرفت یورو دیجیتال خود را در سپتامبر منتشر کرد.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا