اخبار ارز دیجیتال

DEX به طور تصادفی به “سوئیچ کشتن” شبکه اصلی برخورد کرد و ۶۶۰۰۰۰ USDC داخل آن قفل شد

استقرار یک ارتقاء برنامه به طرز وحشتناکی با شکست مواجه شد، زیرا فرمان مرگبار “خروج از برنامه Solana” پلت فرم OptiFi را برای مدت نامحدودی متوقف کرد.

یک صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال (DEX) پس از اجرای ناآگاهانه دستوری برای بستن برنامه شبکه اصلی خود و غیرقابل بازیابی آن، عمر خود را کاهش داد.

OptiFi به کاربران اطلاع داد که پلتفرم آن به‌طور غیرمنتظره‌ای پس از تلاش تیم توسعه‌دهنده‌اش برای به‌روزرسانی کد آن در ۲۹ آگوست خاموش شد. طبق گزارش Portfolio Margining Derivatives DEX، تقریباً ۶۶۰۰۰۰ سکه USD (USDC) به دلیل حادثه برنامه روی زنجیره قفل شد. .

OptiFi قول داده است که وجوه از دست رفته به دلیل خطا را به کاربران جبران کند، اما گزارش شده است که بخش عمده ای از USDC قفل شده توسط یکی از اعضای تیم آن اعطا شده است. این شرکت همچنین از دیگر توسعه دهندگانی که بر روی بلاک چین سولانا کار می کنند ترغیب می کند که از پیامدهای فرمان «خاتمه برنامه سولانا» آگاه باشند.

در یک پست Medium که با تلاش برای استقرار به‌روزرسانی کد برنامه Solana در شبکه اصلی آغاز شد، این پلتفرم زنجیره رویدادهایی را که منجر به خاموش شدن ناگهانی شبکه اصلی شد، آشکار کرد.

به دلیل وضعیت ضعیف شبکه توصیف شده توسط تیم، استقرار بیش از حد معمول طول کشید و دستور لغو شد. با این حال، یک آدرس بافر برای دریافت توکن Solana (SOL) ایجاد شد که تیم می خواست آن را بازیابی کند.

مرتبط: انجمن Aave پیشنهاد توقف موقت وام ETH قبل از ادغام را دارد

در گذشته، تیم ها می توانستند با بستن برنامه، توکن های SOL را از حساب های بافر خود بدون استفاده از عبارات حافظه بازیابی کنند. پس از اجرای دستور زمانی که تیم SOL را بازیابی کرد، به نظر می رسید این رویکرد در ابتدا کار می کرد و ما توانستیم برای استقرار دوم برنامه تلاش کنیم.

یک پیغام خطایی برگردانده شد که نشان می‌دهد برنامه بسته شده است و بدون استفاده از شناسه برنامه جدید قابل اجرا نیست. بحث و گفتگو با توسعه دهندگان اصلی Solana نگرانی های تیم را در مورد عدم توانایی در استقرار مجدد برنامه با هویت قبلی تأیید کرد.

“اکنون معلوم شد که من واقعاً مفاهیم و خطرات این خط فرمان بسته برنامه را درک نکردم. “solana program close” در واقع برنامه را به طور کامل می بندد و چیزی در حساب بافری که برنامه استفاده می کند باقی نمی گذارد.” به کیف پول گیرنده ”

تیم OptiFi از جامعه توسعه Solana خواسته است تا هنگام اجرای عملکرد “Exit Solana Program” تأیید دو مرحله‌ای را بررسی کنند و به کاربران در مورد عواقب استفاده از دستور هشدار دهند.نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا