🚨 اخبار ارز دیجیتال

دویچه بانک هشدار مهمی برای استیبل کوین صادر کرد

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

دویچه بانک، یکی از بزرگ‌ترین و تاثیرگذارترین بانک‌های جهان، در یک تحول اخیر، هشدار مهمی در رابطه با استیبل کوین‌ها صادر کرد.

این هشدار خطرات بالقوه مرتبط با این طبقه دارایی دیجیتال را برجسته می‌کند و بر اهمیت روزافزون اکوسیستم ارزهای دیجیتال تاکید می‌کند.

استیبل کوین ها، نوعی از ارزهای رمزنگاری شده متصل به ارزهای ثابت سنتی مانند دلار آمریکا یا یورو، در سال های اخیر محبوبیت گسترده ای به دست آورده اند. دسته جدیدی از استیبل کوین ها، استیبل کوین های الگوریتمی، از الگوریتم هایی برای حفظ قیمت ثابت نسبت به دارایی یا سبد دارایی های دیگر استفاده می کنند.

این دارایی‌های دیجیتال نوید ثبات را در میان نوسانات ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهند و آنها را برای موارد مختلف از جمله حواله‌ها، پرداخت‌ها و برنامه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) جذاب می‌کند.

اما گزارش اخیر دویچه بانک تردیدهایی را در مورد این پناهگاه امن ایجاد کرد و هشداری جدی در مورد استیبل کوین ها از جمله تتر (USDT) صادر کرد.

این مطالعه که ۳۳۴ نرخ ارز را از سال ۱۸۰۰ مورد بررسی قرار داد، نشان داد که تنها ۱۴ درصد زنده مانده اند. تحلیلگران تحقیقاتی دویچه بانک معتقدند که با اعمال این در دنیای استیبل کوین، اکثر این ارزهای دیجیتالی متصل به هم باز خواهند شد.

برخی ممکن است زنده بمانند، اما بیشتر آنها احتمالاً شکست خواهند خورد.» تحلیلگران نوشتند سهشنبه.

استیبل کوین الگوریتمی TerraUSD آزمایشگاه Terraform و توکن خواهرش Luna دو سال پیش سقوط کردند و حداقل ۴۰ میلیارد دلار ارز دیجیتال را از بین بردند.

معدود استیبل‌کوین‌های موفقی که زنده مانده‌اند، این کار را انجام داده‌اند، زیرا قابل اعتماد هستند، توسط ذخایر پشتیبانی می‌شوند و در مؤسسات به‌دقت کنترل‌شده فعالیت می‌کنند، که محققان دویچه بانک می‌گویند در بسیاری از استیبل کوین‌های اصلی فاقد آن هستند.

هشدار دویچه بانک در زمانی است که استیبل کوین ها رشد و استفاده بی سابقه ای را تجربه می کنند و ارزش کل بازار از نقاط عطف اصلی فراتر رفته است.

تتر، اولین و بزرگترین استیبل کوین از نظر ارزش بازار، با ارزیابی دویچه بانک مخالف است و ادعا می کند که این تحقیق فاقد وضوح و شواهد کافی است.


منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا