اخبار ارز دیجیتال

با بلوغ صنعت، تقاضا برای استعدادهای ارز دیجیتال کمتر به بازار وابسته است

از لحاظ تاریخی، چرخه‌های خرس کریپتو و بازار گاوی با میزان استعدادهایی که وارد فضا می‌شوند ارتباط دارند.

با ناپدید شدن رکوردهای دو سال اخیر در بازار صعودی و به نظر می رسد بازار نزولی جدیدی در حال فروپاشی است، فقط افراد با استعداد با اعتقادات قوی تمام وقت خود را وقف Web3، بلاک چین و ارزهای دیجیتال می کنند. انگیزه پیدا می شود. .

در طول دوره شکوفایی بازار رو به رشد کریپتو، بسیاری از متخصصان کنجکاو با علاقه به فناوری های مخرب ایده کار برای یک استارتاپ در این فضا را مطرح کردند.

تقاضا برای استعداد معمولاً از عرضه پیشی می‌گیرد، زیرا تعداد محدودی از افراد مایل به انجام پروژه‌های جدید با تجربه لازم برای هدایت این صنعت پرسرعت هستند.

بازار گاو نر، استعدادها را وارد میدان خواهد کرد و به افراد جدید در مورد آنچه می توان با استفاده از این فناوری مخرب دست یافت، آموزش می دهد. بازارهای خرسی باورهای قوی‌ترین ذهن‌ها را آزمایش می‌کنند و به کسانی که به خوبی پشتکار می‌کنند پاداش می‌دهند. همانطور که انتظار می رود صنعت در طول زمان رشد کند، استعدادهای بیشتری برای هدایت نوآوری مورد نیاز خواهد بود.

رامان چارپائو، بنیانگذار CryptoJobsList، یک پلتفرم مشاغل وب ۳، بلاک چین و کریپتو، به کوین تلگراف گفت:

اگر جو بازار نزولی تا سال 2023 ادامه یابد، تعجب نمی‌کنم. در غیاب یک فروپاشی بزرگ دیگر یا غافلگیری نظارتی، بهره‌وری تمام وقت احتمالاً به سطح بالایی می‌رسد. فرصت‌ها در صنعت: مدل‌های تجاری واضح‌تر و سرمایه‌گذاری بیشتر سرمایه‌گذاران بسیاری را هدایت می‌کنند. فرصت‌های تملک زمین که همگی به سرمایه انسانی نیاز دارند.»

با توجه به اینکه بازار کریپتو از بالاترین سطح خود در حال سرد شدن است و پروژه‌هایی که بودجه خود را تا بازار صعودی بعدی کاهش می‌دهند، یافتن یک شغل تمام وقت در یک بازار نزولی به اندازه بازار صعودی جذاب به نظر نمی‌رسد. سناریویی که ممکن است آسان نباشد

وضعیت فعلی بازار کار کریپتو

بر اساس داده‌های CryptoJobsList، احساسات نزولی در بازار را می‌توان با اعداد استخدام اندازه‌گیری کرد، به طوری که تعداد فرصت‌های شغلی و استعدادهای علاقه‌مند به این فضا در مقایسه با اوج جنون استخدام حدود 30 تا 40 درصد کاهش یافته است. درصد در حال کاهش است. آخرین بازار صعودی در فوریه 2022

شالوپائو اظهار داشت: “استخدام و تقاضا برای استعدادها در چند ماه گذشته تثبیت شده است. پس از توقف استخدام و اخراج کارکنان در ماه مه و ژوئن، شرکت های بیشتری سرمایه خود را برای استخدام پست های کلیدی می ریزند. من می بینم که آنها این کار را انجام می دهند.” “به لطف برخی کاهش تعداد کارمندان، ما استعدادهای بیشتری با تجربه صنعت داریم.”

اخیراً: توکن‌های اجتماعی موتور Web3 خواهند بود، از پایگاه‌های هواداران تا مشوق‌ها

تقاضا تحت تأثیر عملکرد منفی قیمت است. انبوهی از افرادی که در حال حاضر به دنبال کار هستند می تواند در زمینه های نوآورانه مانند Web3 یک امتیاز مثبت باشد. این مازاد عرضه به پروژه‌های جدید اجازه می‌دهد تا استعدادهای واجد شرایط را استخدام کنند که در غیر این صورت در سازمان‌های بزرگ‌تر ختم می‌شوند.

با توجه به اینکه پروژه‌های جوان هنوز مدل‌های کسب‌وکار را درک می‌کنند و نیازمندی‌های صنعت یادگیری استعداد کمتر و بهترین شیوه‌ها را درک می‌کنند، منطقی است که فرض کنیم نوسانات قیمت و نوسانات در اعداد فهرست مشاغل منعکس خواهد شد.

Scharpau توضیح داد: “افت 10٪ یا بیشتر معمولاً بلافاصله با دوره عدم اطمینان و احتیاط همراه می شود که اکثر شرکت ها اعمال می کنند.” البته این بستگی به ماهیت کسب و کار شما و نحوه مدیریت مالی شرکت شما دارد. این به این دلیل است که بسیاری از پروژه ها به طور نامتقارن وجوه را بین ارزهای فیات و استیبل کوین ها، دارایی های فرار مانند اتر (ETH) و بیت کوین (BTC) یا مزارع بازدهی پرخطر تخصیص می دهند. مالی غیرمتمرکز (DeFi).

مربوط: چگونه در کریپتو حرفه ای شروع کنیم؟ راهنمای مبتدیان برای سال 2022

عدم قطعیت مرتبط با نوسانات قیمت بر تمایل متخصصان برای سرمایه گذاری زمان و تلاش در پروژه ها تأثیر می گذارد. چنین پویایی در کار بسیاری از کارشناسان را که معتقدند سقوط بازار زمان بدی برای ورود به صنعت است شک و تردید ایجاد می کند. شارپو گفت:

برای کسانی که هنوز در مورد موفقیت تمام وقت در ارزهای دیجیتال مطمئن نیستند، افت قیمت و ترس متعاقب آن شک و تردید آنها را تایید می‌کند. ضد شهودی است، اما واقعیت کاملاً برعکس است. زمان مناسبی برای شروع کار در کریپتو و یافتن یک ارز دیجیتال است. کار.”

درس های آموخته شده از چرخه قبلی

در بالای هر بازار صعودی، پروژه‌ها تمایل دارند استعدادهای فنی خاصی را برای اضافه کردن به تیم‌های خود جستجو کنند، و پست‌های مدیریتی سطح بالا مانند مدیران ارشد فناوری بیشترین تقاضا را دارند.

از سال 2016 تا 2018، این پروژه مجبور بود یک توسعه دهنده Solidity را فقط برای پیشنهاد یک پیشنهاد اولیه سکه (ICO) استخدام کند. سپس، در سال‌های 2021-2022، رقابتی برای استخدام مهندسان قرارداد هوشمند برای توسعه پروژه‌های توکن غیرقابل تعویض وجود داشت.

حقوق ارزهای دیجیتال در صنعت کریپتو تبلیغ می شود. منبع: CryptoJobsList

با افزایش تقاضا برای مشاغل در ارزهای رمزنگاری شده، دستمزدها نیز بر همین اساس افزایش یافت. شالوپائو توضیح می‌دهد: «اما من معتقدم محرک اصلی مقدار پول VC در این فضا است که به دنبال یک استخر استعداد محدود است.

هدف این پروژه افرادی با پیشینه فنی قوی و تمایل به یادگیری رمزنگاری است، نه افرادی که تجربه فنی قوی قبلی دارند.

مشاغل فنی مانند مهندسی زبان های برنامه نویسی قراردادهای هوشمند مانند Solidity و Rust بیشترین رشد را داشته اند، اما مسئولیت این نوع مشاغل تغییر چندانی نکرده است. با این حال، با توجه به تعداد ادغام‌های جدیدی که اکثر پروژه‌ها این روزها باید انجام دهند، ممکن است میزان کار افزایش یافته باشد.

پروژه‌های ساخت محصولات DeFi مانند کیف پول‌های رمزنگاری، پل‌های زنجیره‌ای، ابزارهای تحلیلی یا صرافی‌های غیرمتمرکز، نیازمند تیم‌های مهندسی برای ارائه پشتیبانی چند زنجیره‌ای برای محصولات خود هستند. هنگام ساخت یک محصول، هر قطعه از پازل تفاوت های ظریف خاص خود را دارد و اغلب نیاز به یک رویکرد گسسته دارد.

چرخه های آینده تکرار می شوند و بهبود می یابند

الگوهای استخدام چرخه ای تجربه شده در دوره گذار بین پایان بازار صعودی 2018 و سال بعد، شبیه چشم انداز اشتغال فعلی است که در سال 2022 تجربه شده است و در سال های آینده انتظار می رود.

در هر چرخه ای که فضا طی می شود، بازار کار کریپتو به آرامی تقاضای ثابت خود را برای استعداد، مستقل از حرکات قیمت بازار، تقویت می کند.

اخیراً: قیمت GPU ممکن است با کاهش تقاضا پس از ادغام اتریوم تثبیت شود

شالوپائو می‌گوید: «با افزایش تعداد پروژه‌ها در USDC، سهام و ضمانت‌نامه‌های توکن، نوسانات بازار بر برنامه‌های استخدام تأثیری مانند بین سال‌های 2016 و 2019 نداشته است، زمانی که بیشتر بودجه در ICOها و ETH بود.

“یک بازار نزولی همه شرکت‌های فرصت‌طلب کوتاه‌مدت را از بین می‌برد و فضا را برای شرکت‌های جدی و دارای بودجه خوب برای ادامه استخدام و ساختن باقی می‌گذارد.”

پروژه های تاسیس شده می توانند اشتغال را در طول رکود بازار حفظ کنند. با بودجه مناسب، می‌توانید تیم‌های جدیدی بسازید و از مجموعه مهارت‌های مختلف استفاده کنید تا رشد را افزایش دهید.نویسنده: Inigo Vaca

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا