اخبار ارز دیجیتال

قرض ETH توسط Degens برای دریافت توکن های فورک شده باعث سردرد پلتفرم های DeFi می شود

Aave وام ETH را تا زمانی که ادغام کامل شود متوقف کرده است، اما Compound Finance تصمیم گرفته است تعداد وام ها را محدود کند و یک مدل نرخ بهره “جهش” را معرفی کند.

تعداد فزاینده‌ای از سفته‌بازانی که وام‌های اتر (ETH) را برای به حداکثر رساندن شانس خود برای برنده شدن توکن‌های اثبات کار اتر فورکی (ETHPoW) دریافت می‌کنند، به دردسر پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز تبدیل شده است. من اینجا هستم.

با توجه به اینکه انتظار می‌رود تعداد قابل توجهی از ماینرهای اتر به کار بر روی زنجیره‌های PoW فورکی ادامه دهند، این مشکل در ماه گذشته وجود داشته است، یا چندین زنجیره ممکن است ادغام مورد انتظار را ارسال کنند. این ادغام در حال افزایش است.

در صورت انشعاب، کاربران زنجیره ای ETH، مانند کسانی که از کیف پول های غیر حافظ یا دارای صرافی هایی که از ETHPoW پشتیبانی می کنند، استفاده می کنند، توکن های جدید را به مقداری برابر با دارایی های ETH خود ارسال می کنند.

این به این دلیل است که تعادل ETH زنجیره موجود در زنجیره PoW چنگالی کلون شده است.

در ۶ سپتامبر، جامعه حاکمیتی Aave به تعلیق وام ETH در “دوره موقت منتهی به ادغام” رای داد.

این پیشنهاد برای اولین بار در ۲۴ آگوست در نتیجه افزایش تقاضا برای وام های Aave ETH به سطوحی ارائه شد که شروع به فشار بر عرضه نقدینگی کرد.

Aave ساختار پیچیده ای برای صدور نرخ بهره دارد و از الگوریتم هایی برای تعیین درصد نقدینگی و تقاضای استقراض در پلتفرم استفاده می کند.

در این پیشنهاد در تاریخ ۲۴ آگوست آمده است: “اگر نرخ استقراض ETH به ۵٪ برسد، این مدت کوتاهی پس از اینکه نرخ استفاده ۷۰٪ (در حال حاضر ۶۳٪) باشد، اتفاق می افتد، موقعیت های stETH/ETH شروع به غیرسودآور شدن خواهند کرد.”

اگر این موقعیت‌ها شروع به بی‌سود شدن کنند، به کاربران توصیه می‌شود که «نرخ استقراض ETH به سطوح ثابت باز می‌گردد و APY [Annual Percentage Yield] تحمل پذیر شود به این ترتیب، این فشار بیشتری بر عرضه نقدینگی ETH در Aave وارد می‌کند.

در نظرسنجی دیروز ۷۷.۸۷ درصد (۵۲۸ هزار و ۲۹۰ نفر) رای موافق و ۲۲.۱۳ درصد (۱۵۰ هزار و ۱۷۰ نفر) رای منفی دادند و این پیشنهاد در همان روز اجرایی شد.

اوایل این هفته، یکی دیگر از وام دهندگان DeFi به نام Compound Finance نیز پیشنهادی را در رابطه با کاهش ریسک اتریوم با ۳۴۷۵۵۹ موافق و ۰ مخالف ارائه کرد.

ایده Compound که در ۵ سپتامبر منتشر شد، تعیین حد وام ۱۰۰۰۰۰ ETH بود تا زمانی که آشفتگی ناشی از ادغام آرام شود.

علاوه بر این، این پروتکل مدل نرخ بهره را به “مدل نرخ پرش با نرخ های بسیار بالاتر پس از استفاده بیش از ۸۰ درصد از وام” به روز کرده است.

امید است که این امر باعث شود تا کاربران از وام گرفتن و برداشت از پلتفرم از Compound غافلگیر شوند.

مربوط: Hive Blockchain سکه های قابل استخراج جدید را قبل از ادغام اتریوم بررسی می کند

خروج ETH در صرافی ها

با وجود تعداد زیادی استیبل کوین و پروژه هایی که از زنجیره PoW دور می شوند، کاربران مطمئناً خود را برای به دست آوردن توکن های رایگان قرار می دهند.

طبق آخرین گزارش دلفی دیجیتال، علیرغم کاهش اخیر قیمت اتریوم، این صرافی در ۲۹ آگوست مجموعا ۴۷۶۰۰۰ خروجی را تجربه کرد.

این سومین برداشت بزرگ ETH از ماه مارس است، و شرکت این را به ادغام و سرمایه‌گذارانی نسبت می‌دهد که برای جمع‌آوری توکن‌های ETHPoW مجدداً مستقر شده‌اند.

“به منظور به حداکثر رساندن جمع آوری توکن های ETHPoW، کاربران احتمالا موجودی های ETH خود را از صرافی های متمرکز به کیف پول های غیر نگهداری می کنند که منجر به افزایش خروجی خالص ETH از صرافی ها می شود.”

اینکه آیا زنجیره فورک شده علاقه کافی برای ایجاد یک اکوسیستم و جامعه پایدار را به خود جلب خواهد کرد یا خیر، مشخص نیست، اما در کوتاه مدت، Degen حداقل توکن های فورک شده رایگان را خواهد بلعید.نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا