اخبار ارز دیجیتال

DeFi، NFTs و بازی های بلاک چین: نکات کلیدی از بررسی ۲۰۲۲ DappRadar

بر اساس گزارش DappRadar در سال ۲۰۲۲، علیرغم یک سال پرتلاطم، DeFi، NFT ها و بازی های بلاک چین باعث استفاده از DApp در سراسر صنایع شده است.

سال ۲۰۲۲ سال سختی برای فضای ارزهای دیجیتال و بلاک چین خواهد بود، اما ناملایماتی که آنها با آن روبرو هستند با بسیاری از نکات مثبت برای اکوسیستم برنامه غیرمتمرکز (Dapp) همراه است.

DappRadar گزارشی سالانه در مورد این صنعت منتشر می کند که دستاوردهای فنی قابل توجه و چالش های پیش روی افزایش تعداد کاربران فعال روزانه را برجسته می کند.

Cointelegraph نکات کلیدی را از صنعت DApp در سال ۲۰۲۲ برجسته می کند. این با توجه به عوامل کلان مانند نگرانی های تورم در اقتصادهای بزرگ، فروپاشی پروژه های خاص صنعت مانند Terra/Luna و FTX و مشکلات کلی بازار مناسب است.

شاید مهم ترین اطلاعات کیف پول فعال منحصر به فرد (UAW) برای سال های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ باشد که نشان دهنده افزایش ۵۰ درصدی سال به سال در میانگین روزانه UAW است. این میزان از ۱.۵۸ میلیون کاربر روزانه در سال ۲۰۲۱ به ۲.۳۷ میلیون کاربر فعال روزانه در سال ۲۰۲۲ افزایش خواهد یافت.

منبع: DappRadar

از فوریه ۲۰۲۲، DappRadar به یک روند نزولی در کاربران DApp اشاره می کند که با تشدید جنگ در اوکراین مرتبط است و رویدادهای قو سیاه خاص رمزنگاری مانند فروپاشی Terra/Luna و FTX نیاز به انجام آن دارند.

صنعت مالی غیرمتمرکز (DeFi) به‌ویژه تحت‌تاثیر تضعیف UST Terra و کاهش بازار ارزهای دیجیتال ناشی از آن قرار گرفته است، به طوری که Total Locked (TVL) از حدود ۷۳ درصد تا دسامبر ۲۰۲۲ کاهش یافته است. به طور قابل توجهی به ۵۵ میلیارد دلار کاهش یافته است.

موارد مرتبط: بازی‌ها بیش از نیمی از مصرف صنعت بلاک چین را تشکیل می‌دهند، DappRadar

پروتکل های لایه ۱ DeFi بیشترین افت را در TVL داشتند، به طوری که اتریوم با کاهش ۷۴.۵ درصدی برای رسیدن به TVL 32.12 میلیارد دلاری مواجه شد و دومین اکوسیستم بزرگ DeFi، زنجیره BNB، انتظار می رود تا سال ۲۰۲۲ کاهش یابد. کاهش ۶۲.۵ درصدی در TVL ثبت شد. . Arbitrum با ۱۲ درصد کاهش به ۱.۷۴ میلیارد دلار رسید. TVL Optimism با ۱۲۷.۶۰ درصد افزایش به ۶۶۹ میلیون دلار رسید.

داده‌های زنجیره‌ای در مورد حجم معاملات برای توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در تضاد با DeFi از سال تا به امروز است. در حالی که حجم معاملات NFT تنها ۰.۴۱ درصد نسبت به سال قبل رشد کرد، تعداد معامله گران منحصر به فرد با رشد خیره کننده ۸۷۶ درصدی، به ۱۰.۶ میلیون کاربر در سال ۲۰۲۲ رسید. OpenSea همچنان محبوب ترین بازار NFT است و ۷۳ درصد از حجم معاملات NFT ارگانیک را به خود اختصاص داده است.

بازی های بلاک چین نقش کلیدی در فضای DApp ایفا کردند و ۴۹ درصد از فعالیت ها را در سال ۲۰۲۲ به خود اختصاص دادند و به طور متوسط ​​۱.۱۵ میلیون UAW در روز تولید کردند. در مجموع، این بخش در سال جاری ۷.۴ میلیارد تراکنش انجام داد.

طبق گفته DappRadar، بازی کارت معاملاتی مبتنی بر بلاک چین Splinterlands محبوب‌ترین پلتفرم است که با رشد ۸۵ درصدی به ۲۱۷۹۱۴ کیف پول فعال ماهانه در سال ۲۰۲۲ می‌رسد.

در حالی که انفجار Terra 40 میلیارد دلار هزینه از دست رفته داشت، DappRadar میانگین ضرر هر هک را حدود ۲۸۳,۰۰۰ دلار، ۷۲۸ میلیون دلار در ماه می‌داند. من اینجا هستم.

DappRadar 49 بلاک چین را ادغام می کند، ۱۳۰۰۰ DApps و ۱۳۵۰۰ مجموعه NFT را ردیابی می کند، رشد DApp نشان دهنده انعطاف پذیری و پتانسیل بخش است، پروژه هایی را علی رغم چالش برانگیز بودن محیط کلان ایجاد می کند و اشاره کرد که نوآوری ادامه دارد.

بررسی ۲۰۲۲ DappRadar همچنین هک، سرقت و قالی‌کشی را پوشش می‌دهد. در مجموع ۳۱۲ حمله منجر به خسارت کلی ۴۸.۷۴ میلیارد دلار شد. این بالاترین مقدار از زمان شروع بیت کوین در سال ۲۰۰۹ است.

نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا