اخبار ارز دیجیتال

بنیانگذار DefiLlama برای رفع محدودیت های نقدینگی به سمت وام NFT حرکت می کند

خالق ناشناس، 0xngmi، پروتکل جدیدی را توسعه داده است که به کاربران اجازه می دهد تا ارائه دهندگان نقدینگی مجموعه های توکن غیرقابل تعویض شوند.

طبق پست اخیر توییتر 0xngmi،، DefiLlama، خالق ناشناس تجمیع کننده پروژه مالی غیرمتمرکز (DeFi)، در حال تکمیل کد قرارداد هوشمند برای یک پروتکل استقراضی و وام دهی رمز غیرقابل تعویض (NFT) به نام “LlamaLend” است. هدف این پروتکل حل مشکل دارندگان NFT است که نیاز به دریافت نقدینگی در هنگام نگهداری کلکسیون های دیجیتال دارند و در درجه اول برای مجموعه های کوچک NFT در نظر گرفته شده است.

صفحه LlamaLend GitHub پروژه توضیح می دهد: [now] فقط NFT ها را بفروشید. ”

با توجه به صفحه GitHub LlamaLend، LlamaLend به کاربران اجازه می دهد NFT ها را واریز کنند، گواهی قیمت امضا شده را از سرورهای خود دریافت کنند و اتر (ETH) را تا یک سوم ارزش کف NFT قرض بگیرند. کاربر می تواند در هر زمان وام را بازپرداخت کند و فقط برای مدت استفاده از آن بهره دریافت می شود. وام ها دارای نرخ بهره ثابت بر اساس استفاده از استخر هستند.

0xngmi نوشت که استخرهای LlamaLend سیستم پاکسازی داخلی ندارند. در عوض، مدیر تصفیه مالک مجموعه NFT است. قدرت تصمیم گیری در مورد نحوه برخورد با بدهی های بد را دارد. به عنوان مثال می توان به برگزاری مزایده NFT و تمدید طرح های بازپرداخت اشاره کرد. با این حال، 0xngmi کارمزدهای تأخیر اضافی را پیشنهاد می کند که به نسبت ۱۰۰ درصد مبلغ وام گرفته شده هر ۲۴ ساعت افزایش می یابد تا از بازپرداخت جلوگیری کند.

این پروتکل از سیستم Oracle در یک درخواست برای تعیین قیمت وام NFT استفاده می کند و هیچ چیز بعد از آن. 0xngmi توضیح می‌دهد که این حرکت برای NFT‌هایی که حجم وام‌گیری بسیار پایین دارند، مقرون‌به‌صرفه‌تر است، زیرا نیازی به به‌روزرسانی مداوم قیمت‌ها در زنجیره ندارند.

مربوط: Uniswap در مذاکرات با پروتکل وام دهی به دنبال مالی کردن NFT ها است

پروتکل وام NFT اخیراً آسیب دیده است زیرا بازار نزولی نقدینگی خود را کاهش داده است. کاربر به جای پرداخت وام، صرفاً ترجیح داد NFT را رها کند و در نتیجه یک مارپیچ بدهی بد ایجاد شد.نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا