اخبار ارز دیجیتال

پروتکل DeFi Liquidity ZkEVM Rollup Linea را اضافه می کند Consensys-Developed


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یکی از بنیانگذاران پروتکل نقدینگی گفت که راه حل مقیاس پذیر مبتنی بر جمع آوری zk می تواند معضل مقیاس پذیری مطرح شده توسط ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم را حل کند.

با افزایش محبوبیت راه‌حل‌های مقیاس‌پذیر مبتنی بر دانش صفر (ZK)، پروتکل نقدینگی مالی غیرمتمرکز Symbiosis پشتیبانی از Linea، یک راه‌حل مقیاس‌پذیر مبتنی بر ConsenSys مبتنی بر zkEVM برای مبادلات زنجیره‌ای متقابل را اضافه کرده است.

Symbiosis در بیانیه ای اعلام کرد که Linea یک نوع جمع آوری zkEVM برای توسعه دهندگان است که با اتریوم سازگار است، به این معنی که توسعه دهندگان می توانند از بسیاری از زیرساخت های موجود خود برای ایجاد راه حل های مبتنی بر چند دارایی مجددا استفاده کنند. Linea از بیش از ۱۰۰ پروتکل، ابزار توسعه دهنده و برنامه های غیرمتمرکز (Dapps) تشکیل شده است که آن را به ابزاری مناسب و مقیاس پذیر برای توسعه دهندگان در اکوسیستم اتریوم تبدیل می کند.

Symbiosis Finance با راه حل نقدینگی استیبل کوین خود در مارس ۲۰۲۲ وارد جریان اصلی شد. از آن زمان، ارائه دهندگان نقدینگی زنجیره ای چندین راه حل مقیاس پذیر لایه ۲ دیگر را ادغام کرده اند.

در اوایل آوریل، این پروتکل zkSync را یکپارچه کرد، یک مجموعه zk دیگر که توسط Matter Labs توسعه یافت. با این ادغام، این پروتکل اکنون می تواند مبادله های یک کلیک از اتریوم، Polygon، Avalanche، BNB Chain، Telos و سایر بلاک چین ها را به zkSync و بالعکس ارائه دهد. به غیر از zkSync، پروتکل نقدینگی زنجیره‌ای متقابل راه‌حل‌های محبوب L2 را نیز از آوریل اضافه کرده است، از جمله zkEVM، Optimism و Arbitrum Polygon.

کوین تلگراف با نیک اوراموف، یکی از بنیانگذاران سیمبیوسیس تماس گرفت تا از تلاش های پروتکل در راه حل های L2، چرایی انتخاب Linea و جایگاه راه حل در مقایسه با سایر L2 ها مطلع شود. آبراموف به کوین تلگراف گفت که Linea به طور کامل با استراتژی محبوب ترین پروتکل های پشتیبانی کننده L2 هماهنگ است و تصمیم ادغام بر اساس بازخورد جامعه و درخواست های شرکای مانند OpenOcean، OKX DEX و غیره است که از Symbiosis SDK/API استفاده می کنند.

Avramov در مورد ظهور ZK Rollup به عنوان یک نیروی برجسته L2 گفت:

مجموعه zk دامنه‌های جدیدی مانند Gamefi، Social و غیره را هدف قرار می‌دهد. بیشتر این دامنه‌های جدید به اتریوم متکی هستند، هزینه‌های کمتری دارند و قابلیت‌های ورود کاربر بهتری دارند تا افراد بیشتری را بدون به خطر انداختن امنیت درگیر کنند.

او گفت که راه حل Zk یک تکامل طبیعی از rollup است، و افزود: “من معتقدم که در یک مقطع زمانی این مجموعه خوش بینانه دیگر وجود نخواهد داشت.”

موارد مرتبط: ConsenSys zkEVM به عنوان شبکه آزمایشی عمومی برای پرداخت های ایمن در اتریوم تنظیم شد

آبراموف اشاره کرد که zk rollup یک راه حل واقعی L2 است و پتانسیل حل معضل زنجیره متقابل/چند زنجیره ای را دارد، مشکلی که توسط بنیانگذار اتریوم، ویتالیک بوترین در ژانویه ۲۰۲۲ مطرح شد.

Symbiosis گفت که ادغام مجموعه zk در حال حاضر ۳۰۰ درصد ظرفیت تراکنش را در ماه به ماه افزایش داده است و حجم تراکنش های زنجیره ای به بیش از ۵۰۰ میلیون دلار رسیده است. ارائه دهندگان نقدینگی معتقدند ادغام Linea می تواند حجم معاملات سوآپ زنجیره ای متقابل را در ماه های آینده به بالای ۱ میلیارد دلار برساند.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

مجله: حسابرسی کریپتو و پاداش‌های باگ خراب هستند: در اینجا نحوه رفع آنها آورده شده است

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا