اخبار ارز دیجیتال

«Circuit Breaker» ETH DeFi می تواند تلفات هک را تا ۷۰ درصد کاهش دهد – توسعه دهندگان


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Diyahir Campos، توسعه‌دهنده قرارداد هوشمند پشت پیشنهاد جدید ERC، پس از قربانی شدن قربانی هک Euler Finance در ماه مارس، تلاش می‌کرد تا اقدامی انجام دهد.

به گفته توسعه دهندگان پیشنهاد جدید منتشر شده ERC-7265، یک “مدار شکن” مالی غیرمتمرکز می تواند از سرقت میلیاردها دلار ارز دیجیتال از پروتکل های DeFi در سال ۲۰۲۲ جلوگیری کند. گفته می شود که این احتمال وجود دارد که

درخواست جدید اتریوم برای اظهار نظر (ERC) در Github در ۳ جولای منتشر شد. در آن، دیهیر کامپوس، توسعه‌دهنده اصلی، استانداردی را برای «شکن‌کننده مدار» DeFi پیشنهاد کرد. این اساساً با هدف تعیین استانداردی برای قراردادهای هوشمند با توانایی جلوگیری از خروج مقادیر مشکوک توکن از پروتکل‌های DeFi است.

سال گذشته بزرگترین سال برای هک ارزهای دیجیتال بود، با حداقل ۳.۱ میلیارد دلار سرقت از پروتکل های DeFi، که ۶۵٪ آن از پل های زنجیره ای متقابل بود.

کامپوس به کوین تلگراف گفت که قطع کننده مدار می توانست از ضرر میلیاردها دلاری جلوگیری کند.

«اگر فرش نبود، احتمالاً می‌توانستید ۷۰ درصد پولتان را پس‌انداز کنید». […] تاثیر کاربر حداقل است. ”

کامپوس فاش کرد که او یکی از افراد زیادی بود که در حمله ۱۹۵ میلیون دلاری اویلر فایننس در ماه مارس ضرر کرده بود. این حمله منجر به شیوعی شد که بر ۱۱ پروتکل دیگر تأثیر گذاشت.

او گفت: «در واقع، من یکی از سپرده گذاران هک اویلر بودم.

“از آن تجربه، من نمودارهای TVL و معاملاتی را که انجام شده است مشاهده می کنم، و واقعا این سوال را ایجاد می کند:

“چرا ۱۰۰٪ TVL را در ۱۰ ثانیه یا ۵ بلوک بگذارید؟”

یک پروتکل DeFi معمولی حدود ۲۰ درصد از کل مقداری را که هر روز به داخل و خارج از یک پروژه جریان می‌یابد قفل می‌کند.

کامپوس گفت: «وقتی شروع به صحبت در مورد ۳۰ یا ۴۰ درصد می‌کنید، آن موقع است که واقعاً شروع به تمایز بین اکسپلویت‌ها و استفاده روزمره می‌کنید.

استاندارد پیشنهادی بدون بحث نیست. کریس برک، محقق DeFi، از جمله افرادی بود که در توییتر شک داشتند که می‌توان از قطع کننده‌های مدار برای اهداف بالقوه پلید استفاده کرد.

Campos گفت Circuit Breaker برای همه پروتکل‌های DeFi مناسب نیست و تضمین نمی‌کند که پروتکل امن است. او خاطرنشان کرد که Circuit Breaker یک “چیز انتخابی” برای پروژه های DeFi خواهد بود.

ما همچنین معتقدیم که یک قطع کننده مدار با طراحی خوب باید بین محافظت از کاربران و جلوگیری از “مثبت های کاذب” تعادل ایجاد کند، زیرا خاموش کردن یک قطع کننده می تواند باعث ایجاد چنین آشفتگی بزرگی شود.

مربوط: پل MPC چند زنجیره ای بیش از ۱۰۰ میلیون دلار خروجی دارد و نگرانی های سوء استفاده را افزایش می دهد

با این حال، قطع کننده های مدار در مورد کشش تاخیر داخلی بی فایده هستند، زیرا می توانند به سادگی توسط تیم کنترل کننده پروتکل غیرفعال شوند.

Campos یک توسعه دهنده قرارداد هوشمند در آزمایشگاه هیدروژن است. او گفت که کار بر روی پیش نویس استاندارد با Meir Banks، یکی از بنیانگذاران Hydrogen Labs، در طی یک هکاتون در توکیو در ماه آوریل آغاز شد.

ایده قطع کننده مدار DeFi از کلیدهای مدار مشابهی الهام گرفته شده است که برای دهه ها در بورس های جهانی مورد استفاده قرار گرفته اند.

در DeFi، ما به دنبال آرام کردن بازار نیستیم، این هدف DeFi است. [New York Stock Exchange’s circuit breaker] در عوض، ما می خواهیم از ضرر و زیان ناشی از هک جلوگیری کنیم.

دیگر توسعه دهندگانی که روی این استاندارد کار می کنند عبارتند از Philippe Dumonet، بنیانگذار و مدیر عامل Dereg، و Blagoj Dimovski، یکی از بنیانگذاران و CTO سابق Diagonal Fiance.

کامپوس گفت که این استاندارد هنوز در این مرحله در حال توسعه است، اما او مطمئن است که “در عرض چند ماه” آماده خواهد شد و در “مرحله بسیار خوبی” ادغام با پروتکل خواهد بود.

مجله: آیا باید به کودکان «قرص نارنجی» داد؟کیف کتاب کودکان بیت کویننویسنده: Felix Ng

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا