اخبار ارز دیجیتال

تبادل غیرمتمرکز Uniswap v3 “Warped” به StarkNet

پروژه های بومی اتریوم مانند Uniswap نوشته شده در Solidity اکنون می توانند از طریق پروژه جدید Nethermind به نام Warp به StarkNet منتقل شوند.

توسعه‌دهنده اتریوم Nethermind اعلام کرده است که صرافی غیرمتمرکز خود (DEX) Uniswap v3 را با Warp “ترانسفید و کامپایل” کرده است. این پروژه ای است که به کاربران اتریوم اجازه می دهد تا توکن های خود را در شبکه StarkNet مقیاس پذیرتر اتریوم لایه ۲ مبادله کنند.

این نقطه عطف توسط رهبر تیم Jorik Schellekens در یک پست متوسط ​​در ۹ اکتبر اعلام شد.

Nethermind Warp را به عنوان “ترنسپایلر Solidity to Cairo” توصیف می کند. این به پروژه‌های مبتنی بر اتریوم که در Solidity نوشته شده‌اند اجازه می‌دهد تا پایگاه کد خود را به StarkNet منتقل کنند و از هزینه‌های کمتر بهره ببرند.

Transpiling فرآیند تبدیل کد منبع نوشته شده در یک زبان برنامه نویسی به زبان دیگر با سطح انتزاع مشابه است.

در این مورد، Warp کد Solidity را به Cairo منتقل می کند، زبان برنامه نویسی که برای ایجاد برنامه های کاربردی در StarkNet استفاده می شود.

طبق گفته Schellekens، افزونه Warp از نظر فنی هنوز در حال توسعه است، اما Nethermind به زودی “کل مجموعه آزمایشی Uniswap را در برابر پیاده سازی Uniswap اجرا شده در StarkNet اجرا خواهد کرد.”

این نقطه عطف پس از ویژگی جدید StarkNet “ایجاد قراردادها از سایر قراردادها” به دست آمد. این به Warp اجازه داد تا با موفقیت تمام فایل های Solidity را از Uniswap v3 استخراج و استخراج کند.

Schellekens به اهمیت این شاهکار با توجه به بزرگی پایگاه کد Uniswap اشاره کرد که به پروژه‌ها در هر اندازه اجازه می‌دهد در StarkNet شرکت کنند.

با رشد سریع Warp، موانع ورود پروژه‌های بزرگ و کوچک آزمایش‌کننده عملکرد StarkNet در حال کاهش است.

اما ترجمه Warp از Solidity به قاهره کامل نبود. گیت هاب Warp نشان می‌دهد که هنوز تعدادی از ویژگی‌های Solidity وجود دارد که توسعه‌دهندگان Nethermind متوجه نشده‌اند که چگونه به Cairo اضافه کنند، اما برخی از ویژگی‌های کلیدی دیگر نیاز به “مداخله برنامه‌نویس” دارند یا “احتمالاً پشتیبانی نمی‌شوند”.

مربوط: StarkWare 100 میلیون دلار به عنوان بانک سرمایه گذاری در موفقیت لایه ۲ جمع آوری می کند

Nethermind گفت که قصد دارد قابلیت‌های Warp را برای آوردن پروژه‌های بیشتر مبتنی بر اتریوم به StarkNet توسعه دهد.

ما به کار سخت روی ویژگی‌ها ادامه می‌دهیم، این آزمایش را با چندین پروتکل دیگر تکرار می‌کنیم و پروتکل‌های جدید را با سرعت چرخش به StarkNet می‌آوریم.»

StarkWare، شرکت سازنده StarkNet، در جولای ۲۰۲۱ با Nethermind همکاری کرد تا به ساخت ویژگی‌های پیشرفته و عناصر زیرساخت StarkNet کمک کند.

Nethermind و Warp به Uniswap صرافی غیرمتمرکز (DEX) وابسته نیستند.

نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا