اخبار ارز دیجیتال

بدهکاران از استیبل کوین‌های استیبل کوین برای پرداخت وام استفاده کردند و بیش از ۱۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی کردند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

زمانی که USDC و DAI از دلار جدا شدند، بدهکاران از این فرصت برای دریافت تخفیف در بازپرداخت وام استفاده کردند.

جداسازی سکه های USD (USDC) و Dai (DAI) از دلار آمریکا منجر به جنجالی بازپرداخت وام ها در آخر هفته شد و در مجموع بیش از 100 میلیون دلار از وام های بدهکاران صرفه جویی کرد.

پس از سقوط بانک سیلیکون ولی (SVB) در 10 مارس، قیمت USD Coin (USDC) در 11 مارس به 0.87 دلار کاهش یافت.

به گفته CoinGecko، DAI پایدار کوین MakerDAO نیز به طور موقت قطع شد و در 11 مارس به 0.88 دلار کاهش یافت.

قیمت USDC برای مدت کوتاهی در ماه مارس به 0.87 دلار کاهش یافت. 11. منبع: کوین تلگراف

در پس‌زمینه آشفتگی گسترده‌تر ارزهای دیجیتال، پروتکل‌های وام‌دهی غیرمتمرکز (DeFi) Aave و Compound بیش از ۲ میلیارد دلار وام را در ۱۱ مارس پرداخت کردند.ارائه دهنده مسافرت رفتن.

در همان روز، آن اشاره کرد که 500 میلیون دلار دیگر بدهی در DAI پرداخت شده است.

Kaikou، یک ارائه دهنده داده دارایی های دیجیتال، در ماه مارس بیش از یک میلیارد دلار در بازپرداخت وام USDC پیدا کرد. 11. منبع: Kaiko

این به تدریج کاهش یافت زیرا USDC و DAI شروع به حرکت به سمت میخ کردند. روز بعد حدود 500 میلیون دلار بازپرداخت وام در سراسر Tether (USDT)، USDC، DAI، و سکه های دیگر در 12 مارس، نیمی از آن در 13 مارس و بسیاری موارد دیگر داشت. هیچ بازپرداختی وجود نداشت.

به طور کلی، شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Flipside Crypto تخمین می زند که بدهکاران USDC 84 میلیون دلار در نتیجه پرداخت وام ها در طول استیبل کوین پس انداز کرده اند. در همین حال، کسانی که از DAI استفاده می کردند 20.8 میلیون دلار صرفه جویی کردند.

بدهکاران از استیبل کوین های استیبل کوین استفاده کرده اند تا میلیون ها دلار در بازپرداخت وام پس انداز کنند.منبع: Flipside Crypto

گزارش کایکو می‌گوید: «به طور کلی، بازار دی‌فای دو روز از نوسانات شدید قیمت را تجربه کرد و فرصت‌های آربیتراژ بی‌شماری را در سراسر اکوسیستم ایجاد کرد و اهمیت USDC را برجسته کرد.

مربوط: USDC unpegged اما پیش فرض نیست

عدم پیوند USDC همچنین باعث شد که MakerDAO در مواجهه با USDC تجدید نظر کند، زیرا یک پروژه رمزنگاری که DAI را در توکنومیک خود گنجانده بود، در یک واکنش زنجیره ای متحمل ضرر شد.

USDC Circle تضمین های دولتی را دریافت کرده است مبنی بر اینکه جرمی آلر، مدیر اجرایی، تایید کرده است که ذخایر آن امن است، شرکت شرکای بانکی جدیدی دارد و سپرده گذاران SVB پر خواهند بود. شروع به بازگشت به 1 دلار کردند.

طبق داده‌های CoinGecko، USDC در زمان نوشتن 0.99 دلار است.نویسنده: Stephen Katte

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا