اخبار ارز دیجیتال

Death of the Metaverse: Web3 با هدف ارائه پاسخ های جدید به سوالات قدیمی است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

همانطور که جامعه مدرن به دیجیتالی شدن ادامه می دهد، زندگی در متاورس سوالاتی را در مورد آنچه پس از مرگ اتفاق می افتد مطرح می کند.

سوال قدیمی «بعد از مرگ ما چه اتفاقی می‌افتد؟» سؤالی است که انسان‌ها هزاران سال با آن دست و پنجه نرم کرده‌اند. مذاهب، فیلسوفان و رهبران فکری نظریه هایی را در مورد سرنوشت هر فرد فراتر از زندگی روی زمین ارائه کرده اند. تاکنون هیچ نتیجه گیری مبتنی بر واقعیت و مبتنی بر علم به طور رضایت بخشی پاسخ داده نشده است.

روانشناسان می‌دانند که ترس از مرگ یا درک مرگ، انگیزه اصلی رفتار انسان است، چون تقلا دیگری برای پاسخ به این سؤال یا شکست دادن مرگ، زنده شد.

اکنون، در عصر متاورس، انسان ها معماران دنیای دیجیتال جدید، زندگی دیجیتالی جدید هستند. در فضای وب ۳، متاورس توجه زیادی را از سوی سرمایه گذاری خارجی و افزایش مشارکت از سوی متصدیان مورد توجه قرار داده است. ارزش بخش متاورس تا سال ۲۰۳۰ به ۵ تریلیون دلار خواهد رسید.

بسیاری بر این باورند که متاورس ساختار زندگی اجتماعی را تغییر خواهد داد.

این تولد جدید زندگی دیجیتال به طور طبیعی همان سؤالات جاودانه را با پیچ و تاب به همراه دارد. اگر زندگی در واقعیت دیجیتال دوباره متولد شود، آیا مرگ نیز متفاوت خواهد بود؟به طور مشخص، پس از مرگ شما به عنوان یک انسان یا آواتار در متاورس چه اتفاقی می‌افتد؟

وقتی دیجیتالی می میرید چه اتفاقی می افتد؟

این پرسش وجودی که پس از مرگ ما چه اتفاقی می افتد، در مورد مقصد نهایی یا بعدی روح ما بی پاسخ می ماند. این تجربه انسانی است که تعیین می کند پس از مرگ چه اتفاقی برای بدن ما می افتد.

از آنجایی که افراد بیشتری به دیجیتالی کردن هویت خود، ایجاد آواتار در دنیای مجازی و حفظ دارایی های دیجیتال ادامه می دهند، این سوال که پس از مرگ چه اتفاقی می افتد دوباره مطرح می شود.

معرفی رسانه‌های اجتماعی یکی از اولین نمونه‌های برخورد انسان با هویت‌های دیجیتال پس از مرگ است.

به عنوان مثال، در فیس بوک، نمایه یک کاربر به عنوان «مکانی که دوستان و خانواده در آن جمع می شوند و پس از مرگ یک فرد، خاطرات خود را به اشتراک می گذارند» «به خاطر سپرده می شود». همچنین به عنوان یک ویژگی امنیتی برای جلوگیری از ورود به سیستم در آینده عمل می کند.

شرکت مادر فیس بوک، متا، فعالانه در حال توسعه متاورس بوده است. موسس شرکت مارک زاکربرگ یک ویدیوی توضیحی برای Metaverse of Meta در اکتبر ۲۰۲۱ ایجاد کرد.

مرگ به صراحت در این کلیپ ذکر نشده بود، اما کاربران شروع به پرسیدن در مورد آن در سوالات متاورس کردند. مدت کوتاهی پس از آن، یک میم دیستوپیایی با نقل قول هایی به زاکربرگ در رسانه های اجتماعی منتشر شد. “اگر در متاورس بمیرید، در زندگی واقعی هم می میرید.”

با این وجود، بنیانگذاران و مدیران پلتفرم Metaverse با ایده مرگ همزمان با توسعه واقعیت دیجیتال بازی می کنند.

اخیراً: در زمستان کریپتو، DeFi برای بالغ شدن و رشد نیاز به بازنگری دارد

فرانک وایلدر، یکی از بنیانگذاران پلتفرم Metaverse Wilder World، می‌گوید که با ساختن پناهگاه خود در متاورس و ایجاد نسخه‌های آواتار جدید از خود، مفهوم “مردن” دیگر محدود به مرگ فیزیکی نیست.

در این دنیای دیجیتال، ما این توانایی را داریم که اشکال جدیدی از وجود را پس از مرگ تصور کنیم، مانند حفظ آگاهی دیجیتالی یک فرد یا ایجاد بناهای تاریخی مجازی.

وایلدر گفت: “احترام به مقدسات زندگی یک جستجوی ظریف است.”

قبرستان در آسمان

برای ماریانا کابوگیرا، معمار اصلی و برنامه‌ریز شهری اولین شهر دیجیتال دنیای وایلدر، وایامی، این «بعد جدید واقعیت» رویکرد جدیدی را برای حفظ میراث به ارمغان می‌آورد.

برای مثال مفهوم گورستان را در نظر بگیرید. از نظر او، گورستان متاورس کمتر شبیه یک قبرستان است و بیشتر شبیه یک فضای یادبود مشخص شده با کپسول هایی است که خاطرات و روح ها را در خود نگه می دارد، که توسط صاحبان آنها برای استراحت دیجیتال ایجاد شده است.

این کپسول‌های دیجیتالی به اشتراک می‌گذارند که چگونه می‌خواهیم به یادمان بماند و از ما تجلیل شود، چگونه داستان‌هایمان را تعریف کنیم و گرم‌ترین احساسات روحمان را منتقل کنیم.»

Kabgueira گفت که آواتارها پیر نمی شوند، اما ذهن پشت سر آنها می تواند جایگزین شخصیت های دیجیتالی شود و سزاوار تعطیلی و جشن باشد. یا مرحله ای از زندگی که دیگر در آن وجود نداریم. ”

به یاد داشته باشید سنگ یادبود، اکوسیستمی که در آن کاربران می‌توانند رویدادهای مهم زندگی را به یادگار بگذارند.منبع: به خاطر بسپار

در دنیای وایلدر، کابوگیرا چشم اندازی از نحوه شکل گیری این فضاها به صورت بصری دارد. او گفت که این فضاهای یادبود “کلیسای جامع” بلندی خواهند بود و نمادهایی به آسمان و نور گره خورده اند.

او گفت: «خاطره دیگر فقط یک تدفین نیست، بلکه جشن یک زندگی در حال تکامل است.

اخلاق زندگی دیجیتال پس از مرگ

گورستان های دیجیتال تنها بخشی از اتفاقات پس از مرگ دیجیتال هستند. سوال مهم تر این است که چه اتفاقی برای دارایی ها و داده های دیجیتال خواهد افتاد.

یات سیو، یکی از بنیانگذاران و رئیس Animoca Brands معتقد است که بحث هنوز در مراحل اولیه است. او به کوین تلگراف گفت که مردم به این چیزها فکر می کنند سیو گفت: «چگونه می توان کنترل دارایی ها را به جای مدیریت هویت های متاواسر به ورثه منتقل کرد؟

“در متاورس، شخصیت‌های دیجیتال می‌توانند حتی زمانی که دیگر کنترل ندارند، به نفوذ و نفوذ خود ادامه دهند. این احتمال وجود دارد.”

Marja Konttinen، مدیر بازاریابی بنیاد Decentraland، سازمان موسس متاورز Decentraland، می‌گوید که جهان‌های مجازی اغلب «چیز آینده» در نظر گرفته می‌شوند. با این حال، می تواند ابزار قدرتمندی به عنوان پنجره ای به گذشته باشد.

کنتینن تأکید کرد که دوقلوهای دیجیتالی که از مرگ فیزیکی کاربر جان سالم به در می‌برند، می‌توانند سؤالات اخلاقی مشابهی با هوش مصنوعی و دروغ‌های عمیق ایجاد کنند.

مطمئناً امکان ایجاد یک مقبره مجازی دائمی از خاطرات و تجربیات ما، شاید به شکل NPC ها را باز می کند. [non-player character] شبیه ماست، مثل ما حرف می‌زند و برای همیشه در متاورس زندگی می‌کند.”

“صنایع فناوری” و “ویرانه”

مرگ در واقعیت دیجیتال زمینه های تحقیقاتی قدیمی و فناوری های نوظهور پیرامون مرگ و غم را گرد هم می آورد.

کول ایمپری متخصص درک مرگ، مردن، غم و اندوه و سوگ است که از کلمه یونانی مرگ، “تاناتوس” گرفته شده است و بنیانگذار مکتب مرگ آمریکایی است. او به کوین تلگراف گفت که یک زیرشاخه در Thanatology به نام “Sanotechnology” دارد که بر تلاقی رشته و فناوری او تمرکز دارد.

او به کوین تلگراف گفت که فضای دیجیتال می تواند راه های بیشتری را برای “ارتباط یکپارچه مرده و زنده” ارائه دهد.

ما بر این باوریم که زندگی پس از مرگ دیجیتالی بهترین فرصت را برای ادامه پیوند با عزیزان درگذشته‌مان و پیشبرد شیوه سوگواری و یادآوری عزیزانمان فراهم می‌کند.»

در سال ۲۰۰۹ Imperi اصطلاح “dremains” را ابداع کرد. این به بقایای دیجیتالی اشاره دارد که افراد پس از مرگ به صورت آنلاین از خود باقی می گذارند. Imperi به کار با ThanaLab کمک می کند، که “الگوهای سوگواری آنلاین و تحولات مربوط به مرگ کاربران” را نظارت می کند.

او گفت که مرگ دیجیتالی کاربران در حال تبدیل شدن به امری عادی است و منطقی است که این جنبه از زندگی فیزیکی ما را وارد فضای دیجیتال کنیم.

آیا شما پاسخ دارید؟

متاورس مدت زیادی است که وجود داشته است. در سال ۱۹۹۲، نیل استیونسون، نویسنده علمی تخیلی آمریکایی، برای اولین بار واژه متاورس را ابداع کرد، قبل از اینکه پلتفرم فعلی وجود داشته باشد.

با این حال، حتی اکنون که ما یک ایده ملموس تر از متاورس و قابلیت های آن داریم، متاورس هنوز در مراحل اولیه خود است. این بدان معناست که مفاهیم مهم برای بشریت که در دنیای فیزیکی وجود دارند، مانند مرگ، هنوز به صورت دیجیتالی در حال شکل گیری هستند.

اخیراً: آیا صندوق بین المللی پول درهای بیت کوین را به عنوان ارز فیات زودتر از موعد می بندد؟

معماران دیجیتال مانند Mariana Cabgueira اکنون در حال بازاندیشی در مورد آینده گورستان های دیجیتال هستند و محققانی مانند Cole Imperi بقایای دیجیتالی شده زندگی انسان را به صورت آنلاین زیر نظر دارند.

ممکن است هنوز ندانیم پس از مرگ چه اتفاقی می افتد. اما در متاورس، ما تقریباً به پاسخ نزدیک شده ایم.نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا