🚨 اخبار ارز دیجیتال

تنظیم‌کننده‌های فرانسوی DeFi را به‌جای «غیرمتمرکز» به‌عنوان «غیر متوسط» می‌دانند.

اداره قطعنامه Prudentiel مشاوره خود را در مورد تنظیم DeFi به پایان رسانده است.

در ۱۲ اکتبر، مرجع مقررات احتیاطی (ACPR)، بخشی از بانک فرانسه، طرح کلی یک مشاوره عمومی در مورد چارچوب نظارتی برای تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) را اعلام کرد.

رایزنی عمومی به مدت دو ماه از آوریل تا می ۲۰۲۳ در پاسخ به یک سند اولیه در مورد امکان تنظیم داخلی DeFi به طول انجامید. مشارکت‌های خارجی، ACPR را به افشای حقایق شگفت‌انگیز، به‌ویژه در مورد تداوم ساختاری الگوهای متمرکز، سوق داده است.

بر این اساس، ACPR اصطلاح مالی «غیرمتوسط» را مناسب‌تر از اصطلاح مالی «غیرمتمرکز» می‌داند.

ریسک عملیاتی این “تمرکز بالا متناقض” در DeFi مربوط به زیرساخت فیزیکی میزبان گره های بلاک چین است که در آن ارائه دهندگان خدمات ابری نقش اصلی را ایفا می کنند.

مربوط: CBDC پایه و اساس یک سیستم پولی جهانی جدید را می گذارد: بانک فرانسه

طبق این خلاصه، «اکثریت» پاسخ‌دهندگان استدلال می‌کنند که DeFi باید به جای بلاک چین‌های خصوصی یا مجاز، در بلاک چین‌های عمومی مستقر شود. با این حال، آنها اذعان دارند که این بلاک چین ها باید به طور منظم مورد بازرسی قرار گیرند. پیشنهادها برای تنظیم واسطه‌ها و تأیید اعتبار قراردادهای هوشمند نیز مورد موافقت گسترده قرار گرفت.

در نتیجه، ACPR معتقد است که تدوین قوانینی برای احراز هویت قراردادهای هوشمند، تعریف حاکمیت برای محافظت از مشتریان DeFi، و ایجاد اقداماتی برای پشتیبانی از زیرساخت بلاک چین DeFi، “محتوا” است. Masu.

در ۱۱ اکتبر، سازمان بازارهای اوراق بهادار و اروپا (ESMA) نیز به بحث در مورد DeFi پیوست. در گزارشی ۲۲ صفحه ای، ESMA مزایای وعده داده شده DeFi، از جمله گسترش شمول مالی، توسعه محصولات مالی نوآورانه، و افزایش سرعت، ایمنی و هزینه تراکنش های مالی را تایید کرد، در حالی که او همچنین بر “خطرات قابل توجه” تاکید کرد.

مجله: فراتر از ارزهای رمزنگاری شده: شواهد دانش صفر از رای گیری تا امور مالی نویدبخش است

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا