اخبار ارز دیجیتال

چالش داده ها ارتباط DXY برای افزایش بیت کوین و تصحیح پایان نامه

تحلیلگران و معامله گران قویا از این ادعا حمایت می کنند که بیت کوین با قدرت شاخص دلار آمریکا همبستگی معکوس دارد، اما نگاه دقیق تر به داده ها چیز دیگری را نشان می دهد.

در حال حاضر، به نظر می رسد یک فرض رایج وجود دارد که اگر ارزش دلار آمریکا در برابر سایر ارزهای اصلی جهان افزایش یابد، همانطور که با شاخص DXY اندازه گیری می شود، تأثیر آن بر بیت کوین (BTC) منفی خواهد بود.

معامله‌گران و اینفلوئنسرها در مورد این همبستگی منفی هشدار داده‌اند و یک تغییر حرکت احتمالی احتمالاً قیمت بیت‌کوین را بالاتر می‌برد.

تحلیلگر @CryptoBullGems اخیرا بررسی کرده است که چگونه شاخص DXY پس از عبور از شاخص قدرت نسبی (RSI) از ۷۸ که می‌تواند آغازی برای کاهش شاخص دلار باشد، بیش از حد خرید شده است.

علاوه بر این، تحلیلگر فنی @۱coin2sydes یک شکل گیری دو بالای نزولی را در نمودار DXY نشان می دهد، در حالی که در همان زمان بیت کوین در حال تشکیل یک نشانگر صعودی است.

علیرغم روند کلی مخالف، همبستگی ها در طول زمان تغییر می کنند

دوره حرکت معکوس بین بیت کوین و شاخص DXY هرگز از ۳۶ روز تجاوز نکرده است. شاخص های همبستگی از -۱ متغیر است، به این معنی که بازار انتخاب شده در جهت مخالف حرکت می کند، تا ۱+، که نشان دهنده یک حرکت کامل و متقارن است. تفاوت یا عدم وجود رابطه بین دو دارایی با ۰ نشان داده می شود.

همبستگی ۲۰ روزه بین شاخص دلار DXY و بیت کوین.منبع: Trading View

از ۱۹ آگوست، این متریک زیر ۰.۶- بوده است، که نشان می دهد هم DXY و هم بیت کوین به طور کلی از روندهای مخالف پیروی می کنند. در واقع، طولانی ترین دوره تاریخی برای همبستگی منفی از ۱۴ آوریل تا ۲۰ می است.

از سال ۲۰۲۱، کمتر از ۳۰ درصد از روزها برای بیت کوین زیر ۰.۶- بوده است، بنابراین از نظر آماری ناسازگار است که بگوییم بیت کوین با شاخص DXY همبستگی معکوس دارد.

دلار پس از دقایقی FOMC افزایش یافت

بر اساس صورتجلسه ۲۷ جولای، مقامات فدرال رزرو آمریکا در ۱۷ آگوست اعلام کردند که تا زمانی که تورم به میزان قابل توجهی کاهش یابد، افزایش بیشتر نرخ بهره لازم است.

شاخص دلار DXY (نارنجی، سمت راست) در مقابل بیت کوین (آبی).منبع: Trading View

این گزارش ارزش دلار آمریکا را در برابر ارزهای اصلی جهانی افزایش داد زیرا بازار به فدرال رزرو رأی اعتماد داد. در همین حال، بیت کوین طی دو روز ۱۱ درصد سقوط کرد و به ۲۰۸۰۰ دلار رسید و نظریه ضد همبستگی را تقویت کرد.

با این حال، همبستگی دلالت بر علیت ندارد. به عبارت دیگر، پس از انتشار صورتجلسه هیئت مدیره فدرال رزرو، نمی توان نتیجه گرفت که عملکرد مثبت DXY تأثیر منفی بر قیمت بیت کوین داشته است.

از همبستگی برای پیش بینی حرکات کوتاه مدت استفاده نکنید

کارشناسان و اینفلوئنسرها اغلب از داده های همبستگی ۲۰ روزه برای توضیح حرکات روزانه قیمت استفاده می کنند، اما بازه زمانی طولانی تری برای درک تأثیر بالقوه شاخص DXY بر قیمت بیت کوین مورد نیاز است. نیاز به تجزیه و تحلیل است.

شاخص دلار DXY (نارنجی، سمت راست) در مقابل بیت کوین (آبی)، ۲۰۲۱. منبع: TradingView

به عنوان مثال، سال ۲۰۲۱ یک همبستگی مثبت بین شاخص دلار DXY و بیت کوین را نشان داد. ممکن است برخی از حرکت ها در هر دو طرف پیش بینی شده باشد، اما هیچ همبستگی معکوس بلندمدتی وجود نداشت.

مهمتر از آن، رویدادهایی که صرفاً مربوط به ارزهای رمزنگاری شده است، مانند راه اندازی اولین صندوق قابل معامله در مبادلات بیت کوین در ایالات متحده در ۱۹ اکتبر ۲۰۲۱، ممکن است این اندیکاتور را مخدوش کرده باشد. مثال دیگر اعلامیه تسلا مبنی بر سرمایه گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری در بیت کوین در ۸ فوریه ۲۰۲۱ است.

علاوه بر این، تحلیلگران به سرکوب استخراج معدن توسط چین در ماه می ۲۰۲۱ به عنوان دلیل افت بازار به زیر ۴۰۰۰۰ دلار اشاره می کنند. این رویدادها برای شاخص دلار DXY غیرقابل پیش بینی بودند، بنابراین ممکن است همبستگی مداوم تأثیر کمی بر آن دوره ها داشته باشد.

بنابراین، کسانی که قبل از شرط‌بندی روی افزایش بیت کوین منتظر چرخش شاخص DXY هستند، هیچ پشتوانه آماری ندارند. با هر پیشرفت مثبت (یا منفی) منحصر به فرد در صنعت ارزهای دیجیتال، همبستگی های گذشته بی ربط می شوند.

دیدگاه ها و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً است نویسنده لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا