اخبار ارز دیجیتال

فعالیت آگوست DApp برای اولین بار از ماه می ۳.۷ درصد افزایش یافته است: Finance Redefined

توکن‌های دی‌فای سرانجام از دو هفته تسلط بر قیمت‌ها بیرون آمدند و به‌سبک معامله می‌شوند و چندین توکن در ۱۰۰ توکن برتر طی هفته گذشته افزایش دو رقمی داشته‌اند.

به Finance Redefined خوش آمدید. این یک خبرنامه هفتگی است که بینش های کلیدی در مورد امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ارائه می دهد و برای ارائه تحولات مهم هفته گذشته برای شما ایجاد شده است.

برنامه های غیرمتمرکز (DApps) سرانجام در ماه آگوست نشانه هایی از بهبود را نشان دادند زیرا میانگین روزانه تعداد کیف پول های فعال منحصر به فرد نسبت به ماه می ۳.۷ درصد افزایش یافت.

در حالی که کمتر از یک هفته تا ادغام باقی مانده است، بانک SEBA سرویس سهامداری اتریوم را برای موسسات راه اندازی کرده است. از سوی دیگر، انتظار می‌رود راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه ۲ به میزان قابل توجهی ردپای کربن پس از ادغام را کاهش دهند.

هفته گذشته دو پروتکل DeFi قربانی یک حمله وام فلش هماهنگ شدند. روز چهارشنبه، پروتکل وام دهی مبتنی بر بهمن Nereus Finance قربانی یک هک پیچیده شد که از یک سوء استفاده قرارداد هوشمند برای یافتن کاربرانی به ارزش ۳۷۱۰۰۰ دلار USD Coin (USDC) استفاده کرد. پنج‌شنبه بعد، New Free DAO، پروژه‌ای که بر روی توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) متمرکز بود، در یک حمله وام فلش مشابه دیگر حدود ۱.۲۵ میلیون دلار از دست داد.

۱۰۰ توکن DeFi برتر بر اساس ارزش بازار، سرانجام پس از نزدیک به دو هفته حرکت نزولی غالب قیمت، هفته سبزی را تجربه کردند. بیشتر توکن‌ها سودهای دو رقمی داشتند، با Luna Classic (LUNC) – سابقاً Terra (LUNA) – با بیش از ۱۰۰٪ سود در هفت روز گذشته، در بین ۳۰ توکن برتر قرار گرفت.

افزایش ۳.۷ درصدی فعالیت آگوست DApp برای اولین بار از ماه می: گزارش

بر اساس گزارش DappRadar، DApps برای اولین بار از ماه مه بهبود متوسطی را نشان داد، با میانگین کیف پول‌های فعال منحصر به فرد روزانه (UAW) 3.7 درصد نسبت به ماه قبل.

بخشی از این افزایش به دلیل پروتکل Flow بود که به لطف پشتیبانی NFT اینستاگرام و بازی Solitaire Blitz شاهد افزایش ۵۷۷ درصدی UAW بود. در همین حال، بررسی نشان داد که سولانا UAW در ماه آگوست نسبت به ماه قبل با کاهش ۶۸ درصدی معاملات، ۵۳ درصد کاهش یافته است.

به خواندن ادامه دهید

بانک SEBA خدمات سهامداری اتریوم را به مؤسسات ارائه می دهد

همانطور که شبکه اتریوم از اجماع اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) می‌رود، پلتفرم‌های دارایی دیجیتال خدماتی را برای موسسات راه‌اندازی کرده‌اند تا به سهامداری اتر (ETH) بپردازند.

پلتفرم بانکداری دارایی دیجیتال سوئیس SEBA Bank در اطلاعیه ای که برای کوین تلگراف ارسال شده است، اعلام کرده است که سرویس سهامداری اتریوم را برای مؤسساتی که به دنبال کسب بازدهی از سهامداری در شبکه اتریوم هستند، راه اندازی کرده است. به گفته این شرکت، این اقدام پاسخی به تقاضای فزاینده سازمانی برای خدمات DeFi است.

به خواندن ادامه دهید

قرض ETH توسط Degens برای دریافت توکن های فورک شده باعث سردرد پلتفرم های DeFi می شود

تعداد فزاینده‌ای از سفته‌بازانی که از وام‌های اتر برای به حداکثر رساندن شانس خود برای برنده شدن توکن‌های اثبات کار اتر فورکی (ETHPoW) استفاده می‌کنند، برای پروتکل‌های DeFi دردسر ایجاد می‌کند.

با توجه به اینکه تعداد قابل توجهی از ماینرهای اتر ممکن است به کار بر روی زنجیره های PoW فورک شده ادامه دهند، یا چندین زنجیره ممکن است ادغام مورد انتظار را افزایش دهند، این مشکل در یک ماه گذشته شتاب بیشتری گرفته است.

به خواندن ادامه دهید

سوء استفاده از وام فلش بهمن ۳۷۱۰۰۰ دلار USDC به سرقت می برد

Nereus Finance، یک پروتکل وام دهی مبتنی بر Avalanche، قربانی یک هک پیچیده شده است که از یک سوء استفاده قرارداد هوشمند برای دادن ۳۷۱۰۰۰ دلار USD Coin به کاربران استفاده کرد.

شرکت امنیت سایبری بلاک چین CertiK یکی از اولین کسانی بود که روز سه شنبه یک سوء استفاده را شناسایی کرد و این حملات را به صرافی غیرمتمرکز (DEX) Trader Joe و بازارساز خودکار Curb Finance مرتبط کرد. این نشان می دهد که بر استخر نقدینگی Nereus تأثیر گذاشته است.

به خواندن ادامه دهید

رمز پروتکل DeFi NFD پس از حمله وام فلش ۹۹ درصد از کار می افتد

پروتکل DeFi New Free DAO در روز پنجشنبه با یک سری حملات وام فلش مواجه شد که گزارش از زیان ۱.۲۵ میلیون دلاری را گزارش کرد. قیمت توکن بومی پس از حمله ۹۹ درصد کاهش یافت.

برخلاف وام‌های معمولی، چندین پروتکل DeFi وام‌های فلش ارائه می‌دهند که به کاربران اجازه می‌دهد مقادیر زیادی از دارایی‌ها را بدون سپرده‌های وثیقه اولیه قرض کنند. تنها شرط بازگرداندن وام در یک معامله در مدت زمان معین است. با این حال، این ویژگی اغلب توسط عوامل مخرب برای جمع آوری مقادیر زیادی از دارایی ها و راه اندازی سوء استفاده های پرهزینه با هدف قرار دادن پروتکل های DeFi مورد سوء استفاده قرار می گیرد.

به خواندن ادامه دهید

مروری بر بازار دیفای

داده های تحلیلی نشان می دهد که کل DeFi قفل شده تغییر جزئی نسبت به هفته گذشته ثبت کرده است. ارزش TVL در زمان نگارش مقاله حدود ۶۱.۰۲ میلیارد دلار بود. داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که ۱۰۰ توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار، هفته‌ای صعودی داشته‌اند، به طوری که اکثر توکن‌ها سودهای دو رقمی را ثبت کرده‌اند در حالی که تعداد کمی دیگر با ضرر به معامله ادامه می‌دهند. من اینجا هستم.

LUNC با افزایش ۱۰۱ درصدی در هفت روز گذشته بزرگترین سود هفتگی بود و پس از آن Chainlink (LINK) با افزایش ۱۴.۸ درصدی قرار گرفت. Compound (COMP) 7.71٪ افزایش یافت در حالی که Pancake Swap (CAKE) 6.24٪ افزایش را در نمودار هفتگی ثبت کرد.

از اینکه مرور کلی این هفته از تاثیرگذارترین تحولات DeFi را خواندید متشکریم. جمعه آینده برای داستان ها، بینش ها و آموزش های بیشتر در این فضای پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا