🚨 اخبار ارز دیجیتال

به لطف یک رنسانس زیرساخت، DAO در Era 3.0: Report قرار دارد

با بیش از ۴۰۰۰ DAO فعال و مجموع خزانه ایالتی حدود ۲۰ میلیارد دلار، بسیاری حدس می زنند که DAO ها هنوز در حال افزایش هستند.

سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز (DAO) تخیل بسیاری را در صنعت بلاک چین به خود جلب کرده‌اند. تئوری هایی که در روزهای اولیه انقلاب بلاک چین در انجمن های اینترنتی صحبت می شد، روز به روز بیشتر به یک روند در نحوه شکل گیری سازمان ها تبدیل می شوند. Cointelegraph Research پرایمری در مورد DAO منتشر می‌کند و منشأ تاریخی آن‌ها و تأثیر آن‌ها بر Cryptoverse فعلی را بررسی می‌کند.

بر اساس داده های عکس فوری، تا اواخر سال ۲۰۲۲، بیش از ۴۰۰۰ DAO فعال هستند. همه دارندگان و سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال می‌توانند بینش ارزشمندی را از گزارش «DAO: The Evolution of Organization» در Cointelegraph Research کسب کنند تا به درک اینکه DAO در کجای تکامل خود قرار دارد، کمک کند.

این گزارش را در پایانه تحقیقاتی کوین تلگراف دانلود کنید.

سه دوره DAO

این گزارش تلاش می‌کند تا بفهمد DAO چیست و با تاریخچه‌ای از چگونگی شروع مفهوم DAO شروع می‌شود. این تحقیق اولین دوره، DAO 1.0 را شناسایی کرد. این زمانی است که DAO ها آنالوگ بودند و فاقد فناوری جامع برای ایجاد حاکمیت و تعامل کارآمد بودند. این اصطلاح که در ژورنال‌های تجاری دانشگاهی در دهه‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ سرچشمه می‌گیرد، اولین بار در سال ۱۹۹۷، ۱۱ سال قبل از ظهور کتاب سفید بیت کوین (BTC) ساتوشی ناکاموتو، ابداع شد.

می توان استدلال کرد که بیت کوین اولین DAO مدرن بود. شروع انقلاب بلاک چین باعث پیشرفت قابل توجه و انتقال به عصر DAO 2.0 شده است، جایی که حاکمیت زنجیره ای توسط Dash (DASH) در سال ۲۰۱۵ پیشگام شد. از راه اندازی و اجرای کارآمد DAO ها پشتیبانی می کند.

با توجه به پایگاه داده‌های سرمایه مخاطره‌پذیر تحقیقاتی Cointelegraph، امروزه ۴۰% از DAOها بر امور مالی غیرمتمرکز تمرکز می‌کنند، در حالی که بسیاری دیگر با تمرکز بر دلایل اجتماعی و سیاسی ایجاد شده‌اند (۱۵%). دارایی‌های فیزیکی نشان‌دهنده توکن‌های دیجیتال (مانند خانه‌های دارای اوراق بهادار)، GameFi، و توکن‌های غیرقابل تعویض (۲۶%). زیرساخت و ابزار (۱۴%).

به DAO یا نه، این سوال است

بسیاری ممکن است تعجب کنند که آیا بهتر است توکن‌های DAO یا سکه‌های یک بلاک چین لایه ۱ مانند اتریوم را که پروتکل‌های DAO زیادی بر روی آن ساخته شده‌اند، برای بهترین بازگشت سرمایه نگهداری کنید. تجزیه و تحلیل برخی از بزرگترین توکن های DAO بر اساس ارزش بازار از ژانویه ۲۰۲۱ تا تابستان ژوئیه ۲۰۲۲ نتایج شگفت انگیزی را نشان می دهد.

بیشتر این توکن‌های DAO در طول بازار صعودی عملکرد بهتری از اتر (ETH) داشتند. با این حال، تنها نشانه کیک (CAKE) PancakeSwap در طول دوره مثبت باقی ماند. گذشته و آینده یکسان نیستند، اما توکن‌های DAO ممکن است در دوره‌هایی با احساسات بسیار صعودی سریع‌تر افزایش پیدا کنند و در طول روندهای نزولی بازار کاهش بیشتری پیدا کنند، بنابراین ممکن است چیزی برای یادگیری از این موضوع وجود داشته باشد. من نمی‌توانم.

گزارش تحقیقاتی کوین تلگراف، مطالعات موردی مختلفی از جمله OlympusDAO، Coinshift و هک ۲۰۱۶ علیه DAO را به خوانندگان ارائه می دهد. این حمله بدنام منجر به از دست رفتن بیش از ۶۰ میلیون دلار سرمایه و هارد فورکی شد که دو پروتکل مختلف بلاک چین، اتریوم و اتریوم کلاسیک را ایجاد کرد. این گزارش همچنین توکنومیک، حکمرانی و سایر معیارهای کلیدی را ارائه می‌کند و بینشی از قابلیت‌های DAOهای امروزی ارائه می‌کند.

تیم تحقیقاتی کوین تلگراف

بخش تحقیقات کوین تلگراف دارای برخی از بهترین استعدادها در صنعت بلاک چین است. تیم محققین ما سختگیری و فیلترهای آکادمیک را از طریق تجربه عملی و سخت به دست آمده ترکیب می کند تا دقیق ترین و روشنگرترین محتوای موجود در بازار را ارائه دهد.

دکتر دملزا هیز مدیر تحقیقات Cointelegraph است. هیز تیمی از متخصصان حوزه‌های مالی، اقتصاد و فناوری را گرد هم آورده است تا بهترین منبع گزارش‌های صنعتی و تحلیل‌های روشنگرانه را به بازار بیاورد. تیم ها برای ارائه اطلاعات و تجزیه و تحلیل دقیق و مفید به API های منابع مختلف متکی هستند.

تیم تحقیقاتی کوین تلگراف با ترکیب چندین دهه تجربه در امور مالی، تجارت، مهندسی، فناوری و تحقیقات سنتی، کاملاً در موقعیت مناسبی قرار دارد تا از استعدادهای ترکیبی خود در گزارش ‘DAO: The Evolution of Organization’ به خوبی استفاده کند.

نظرات بیان شده در این مقاله فقط برای مقاصد اطلاعاتی عمومی است و به منظور ارائه مشاوره یا توصیه های خاص در مورد هر شخص یا هر محصول امنیتی یا سرمایه گذاری خاصی نیست.

نویسنده: Cointelegraph Research

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا