اخبار ارز دیجیتال

CZ ادعاهایی مبنی بر اینکه بایننس یک شرکت چینی است را رد می کند

موسس بایننس همچنین چالش‌های شخصی و تجاری را که باید از سوی دولت چین حتی قبل از راه‌اندازی بایننس در سال 2017 بر آن غلبه می‌کرد، توضیح می‌دهد.

مدیر عامل بایننس چانگ پنگ ژائو (CZ) به منتقدان و نظریه پردازان توطئه که ادعا می کنند بایننس یک “سازمان جنایتکار” مستقر در چین است، پاسخ داد. [belongs] در جیب دولت چین ”

واکنش CZ به منتقدان از یک پست وبلاگی در 1 سپتامبر از طریق Binance ناشی شد که ناشی از درگیری توییتری با یک روزنامه‌نگار سابق واشنگتن پست بود که از او خواسته بود بیرون بیاید. “تا زمانی که شما اینجا هستید، Guangying Chen کیست؟”

او گفت که این سوال بخشی از توطئه ای بود که ادعا می کرد دوست شخصی اش چن گوانگیینگ، یک مرد چینی، مالک مخفی Bijie Tech (شرکتی که او در سال 2015 تأسیس کرد) و احتمالاً Binance نیز است. او توضیح داد که این موضوع به تئوری.

با این حال، سی. او افزود که او از معدود افرادی بود که در ابتدا در چین باقی ماندند، بنابراین او مالک شرکت بود.

وب سایت هایی مانند Scam Binance ادعا می کنند که در یک مرحله چن مالک 93 درصد سهام Bijie Tech و Binance بود. سی.

در نتیجه، هم او و هم خانواده‌اش توسط رسانه‌ها و ترول‌های آنلاین مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند. من از او نمی‌خواهم چنین کاری انجام دهد.

پیوند به چین

CZ همچنین اتهامات مربوط به ارتباط نزدیک شرکت او با چین و دولت آن را قویا رد کرده است و حتی از برخی از تجربیات مشکل دار شخصی و تجاری خود با مقامات چینی صحبت کرده است.

“بزرگترین چالشی که امروز بایننس با آن روبرو است این است که ما (و سایر صرافی های خارج از کشور) به عنوان یک سازمان مجرمانه در چین معرفی شده ایم. به عقب خم شده ایم تا آن را به عنوان یک “شرکت چینی” نشان دهیم. ”

CZ معتقد است که استدلال مخرب از این واقعیت ناشی می شود که او و چندین کارمند دیگر بایننس چینی هستند و بایننس را به عنوان “منافع خاصی که از صنعت، رسانه ما متنفر هستند و آن را به یک هدف آسان برای سیاست گذاران تبدیل می کند” توصیف می کند.

او گفت: «ما کارمندان چینی تبار داریم و احتمالاً چون من چینی تبار هستم، مخفیانه در جیب دولت چین هستم.

یک مقاله Fortune India بایننس را “منشا چینی” نامید.[ed] این ادعا می‌کند که بایننس و سایر صرافی‌های متمرکز ارزهای دیجیتال مرتبط با چین با ارائه خدمات آزادانه خود در این کشور از طریق راه‌های غیرقانونی به هند “نفوذ” می‌کنند.

CZ گفت، اگرچه بایننس هرگز به طور قانونی در چین ادغام نشده است یا از نظر فرهنگی مانند یک شرکت چینی عمل نکرده است، روایت نفوذ چین همچنان در حال گسترش است.

CZ اضافه کرد که بایننس در بسیاری از کشورها از جمله فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، امارات متحده عربی و بحرین شعبه هایی دارد و در حال رشد تیم خود در سراسر جهان است. از جانب. “

تیم مدیریت بایننس پس از گسترش در اروپا و خاورمیانه در دو سال گذشته و استخدام تیم رهبری ارشدتر، اکنون به شدت تحت تسلط اروپایی ها و آمریکایی ها است.

او افزود: “پایگاه گسترده کارکنان ما حتی بیشتر در سطح جهانی توزیع شده است. علیرغم این واقعیت ها، برخی افراد همچنان ما را “شرکت چینی” خطاب می کنند.”

CZ که در سن 12 سالگی از چین به کانادا گریخت، در سال 2015 بازگشت تا شرکتی را راه اندازی کند که بعداً توسط دولت چین تعطیل شد.

دو سال قبل از Binance، من شرکتی به نام Bijie Tech را راه‌اندازی کردم تا یک پلتفرم مبادله را به عنوان خدماتی به صرافی‌های دیگر ارائه کنم. ما 30 مشتری در هیئت مدیره داشتیم و تجارت خوب پیش می‌رفت. […] متأسفانه، در مارس 2017، دولت چین تمامی این مبادلات را تعطیل کرد. همه مشتریان ما از کار افتاده اند. ”

CZ گفت که از چند کارمند سابق Bijie Tech دعوت کرده است تا Binance را در جولای 2017 راه اندازی کنند، اما شش هفته بعد دولت چین یادداشت تفاهمی صادر کرد تا اجازه فعالیت صرافی ارزهای دیجیتال در چین را ندهد. و عملاً Bijie Tech را تعطیل کرد.

“سپس پلتفرم ما را در پشت دیوار آتش بزرگ مسدود کردند. در این مرحله، اکثر کارمندان ما چین را ترک کردند. در اواخر سال 2018، تعداد کمی از نمایندگان خدمات مشتری باقی مانده بودند.”

مربوط: مدیرعامل بایننس از شرکت تابعه بلومبرگ به دلیل افترا شکایت کرد

بایننس در سال 2017 به طور قانونی در جزایر کیمن ثبت شد، اما در حال حاضر هیچ دفتر مرکزی رسمی ندارد.

تا اکتبر 2021، بایننس حدود 28.6 میلیون کاربر ارزهای دیجیتال را جمع آوری کرده است که آن را به بزرگترین صرافی متمرکز ارزهای دیجیتال در جهان تبدیل کرده است. در نوامبر 2021، یکی از مدیران سابق بایننس گفت که ارزش شرکت بیش از 300 میلیون دلار است.

نویسنده: Brayden Lindrea

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا