اخبار ارز دیجیتال

CZ ادعاهایی مبنی بر اینکه بایننس یک شرکت چینی است را رد می کند

موسس بایننس همچنین چالش‌های شخصی و تجاری را که باید از سوی دولت چین حتی قبل از راه‌اندازی بایننس در سال ۲۰۱۷ بر آن غلبه می‌کرد، توضیح می‌دهد.

مدیر عامل بایننس چانگ پنگ ژائو (CZ) به منتقدان و نظریه پردازان توطئه که ادعا می کنند بایننس یک “سازمان جنایتکار” مستقر در چین است، پاسخ داد. [belongs] در جیب دولت چین ”

واکنش CZ به منتقدان از یک پست وبلاگی در ۱ سپتامبر از طریق Binance ناشی شد که ناشی از درگیری توییتری با یک روزنامه‌نگار سابق واشنگتن پست بود که از او خواسته بود بیرون بیاید. “تا زمانی که شما اینجا هستید، Guangying Chen کیست؟”

او گفت که این سوال بخشی از توطئه ای بود که ادعا می کرد دوست شخصی اش چن گوانگیینگ، یک مرد چینی، مالک مخفی Bijie Tech (شرکتی که او در سال ۲۰۱۵ تأسیس کرد) و احتمالاً Binance نیز است. او توضیح داد که این موضوع به تئوری.

با این حال، سی. او افزود که او از معدود افرادی بود که در ابتدا در چین باقی ماندند، بنابراین او مالک شرکت بود.

وب سایت هایی مانند Scam Binance ادعا می کنند که در یک مرحله چن مالک ۹۳ درصد سهام Bijie Tech و Binance بود. سی.

در نتیجه، هم او و هم خانواده‌اش توسط رسانه‌ها و ترول‌های آنلاین مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند. من از او نمی‌خواهم چنین کاری انجام دهد.

پیوند به چین

CZ همچنین اتهامات مربوط به ارتباط نزدیک شرکت او با چین و دولت آن را قویا رد کرده است و حتی از برخی از تجربیات مشکل دار شخصی و تجاری خود با مقامات چینی صحبت کرده است.

“بزرگترین چالشی که امروز بایننس با آن روبرو است این است که ما (و سایر صرافی های خارج از کشور) به عنوان یک سازمان مجرمانه در چین معرفی شده ایم. به عقب خم شده ایم تا آن را به عنوان یک “شرکت چینی” نشان دهیم. ”

CZ معتقد است که استدلال مخرب از این واقعیت ناشی می شود که او و چندین کارمند دیگر بایننس چینی هستند و بایننس را به عنوان “منافع خاصی که از صنعت، رسانه ما متنفر هستند و آن را به یک هدف آسان برای سیاست گذاران تبدیل می کند” توصیف می کند.

او گفت: «ما کارمندان چینی تبار داریم و احتمالاً چون من چینی تبار هستم، مخفیانه در جیب دولت چین هستم.

یک مقاله Fortune India بایننس را “منشا چینی” نامید.[ed] این ادعا می‌کند که بایننس و سایر صرافی‌های متمرکز ارزهای دیجیتال مرتبط با چین با ارائه خدمات آزادانه خود در این کشور از طریق راه‌های غیرقانونی به هند “نفوذ” می‌کنند.

CZ گفت، اگرچه بایننس هرگز به طور قانونی در چین ادغام نشده است یا از نظر فرهنگی مانند یک شرکت چینی عمل نکرده است، روایت نفوذ چین همچنان در حال گسترش است.

CZ اضافه کرد که بایننس در بسیاری از کشورها از جمله فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، امارات متحده عربی و بحرین شعبه هایی دارد و در حال رشد تیم خود در سراسر جهان است. از جانب. “

تیم مدیریت بایننس پس از گسترش در اروپا و خاورمیانه در دو سال گذشته و استخدام تیم رهبری ارشدتر، اکنون به شدت تحت تسلط اروپایی ها و آمریکایی ها است.

او افزود: “پایگاه گسترده کارکنان ما حتی بیشتر در سطح جهانی توزیع شده است. علیرغم این واقعیت ها، برخی افراد همچنان ما را “شرکت چینی” خطاب می کنند.”

CZ که در سن ۱۲ سالگی از چین به کانادا گریخت، در سال ۲۰۱۵ بازگشت تا شرکتی را راه اندازی کند که بعداً توسط دولت چین تعطیل شد.

دو سال قبل از Binance، من شرکتی به نام Bijie Tech را راه‌اندازی کردم تا یک پلتفرم مبادله را به عنوان خدماتی به صرافی‌های دیگر ارائه کنم. ما ۳۰ مشتری در هیئت مدیره داشتیم و تجارت خوب پیش می‌رفت. […] متأسفانه، در مارس ۲۰۱۷، دولت چین تمامی این مبادلات را تعطیل کرد. همه مشتریان ما از کار افتاده اند. ”

CZ گفت که از چند کارمند سابق Bijie Tech دعوت کرده است تا Binance را در جولای ۲۰۱۷ راه اندازی کنند، اما شش هفته بعد دولت چین یادداشت تفاهمی صادر کرد تا اجازه فعالیت صرافی ارزهای دیجیتال در چین را ندهد. و عملاً Bijie Tech را تعطیل کرد.

“سپس پلتفرم ما را در پشت دیوار آتش بزرگ مسدود کردند. در این مرحله، اکثر کارمندان ما چین را ترک کردند. در اواخر سال ۲۰۱۸، تعداد کمی از نمایندگان خدمات مشتری باقی مانده بودند.”

مربوط: مدیرعامل بایننس از شرکت تابعه بلومبرگ به دلیل افترا شکایت کرد

بایننس در سال ۲۰۱۷ به طور قانونی در جزایر کیمن ثبت شد، اما در حال حاضر هیچ دفتر مرکزی رسمی ندارد.

تا اکتبر ۲۰۲۱، بایننس حدود ۲۸.۶ میلیون کاربر ارزهای دیجیتال را جمع آوری کرده است که آن را به بزرگترین صرافی متمرکز ارزهای دیجیتال در جهان تبدیل کرده است. در نوامبر ۲۰۲۱، یکی از مدیران سابق بایننس گفت که ارزش شرکت بیش از ۳۰۰ میلیون دلار است.

نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا