🚨 اخبار ارز دیجیتال

شرکای کریپتوکوئین به دلیل نقش داشتن در طرح ۴ میلیارد دلاری OneCoin با دادگاه آلمان روبرو می شوند

محل نگهداری “Cryptoqueen” Ruja Ignatova هنوز ناشناخته است، اما اتهامات علیه اعضای OneCoin در حال انباشته شدن است.

سه تن از همکاران موسس فراری OneCoin، روجا ایگناتوا، که در عامیانه با نام “کریپتو کوئینز” شناخته می شود، به اتهام کلاهبرداری، پولشویی و جرایم بانکی با دادگاهی در آلمان روبرو شدند.

یک وکیل مستقر در مونیخ مرتبط با ایگناتوا، که در ۱۸ اکتبر در دادگاه حاضر شد، ظاهراً ۱۹.۷ میلیون دلار از طریق جزایر کیمن برای خرید دو آپارتمان در لندن از طرف او انتقال داده است. علاوه بر این، بلومبرگ گزارش می دهد که یک زن و شوهر به پردازش ۳۱۵.۴ میلیون دلار از پرداخت های مشتریان OneCoin متهم شده اند.

ایگناتوا وان کوین را در سال ۲۰۱۴ تحت عنوان یک پروژه ارز دیجیتال و تجارت راه اندازی کرد، که به گفته سازمان های اجرایی مانند اداره تحقیقات فدرال (FBI) یک طرح هرمی است که شامل کاربرانی با ادعاهای تجاری و فنی ساختگی است. یک چیز به زودی مشخص شد. این درست نبود، مانند ساختارهای استخراج رمزی وجود نداشت.

به گفته دادستانی در یک دادگاه آلمانی، به گفته FBI، این پروژه بیش از سه میلیون سرمایه گذار از حدود ۴ میلیارد دلار را کلاهبرداری کرده است.

“در واقعیت، ارزش روزافزون جعلی بود و فرآیند استخراج فقط توسط نرم افزار شبیه سازی شد.”

محل اختفای ایگناتوا از سال ۲۰۱۷ مشخص نیست و آخرین مکان شناخته شده او در آتن یونان بوده است.

در ماه ژوئن، اف‌بی‌آی او را به فهرست ۱۰ مورد تحت تعقیب خود اضافه کرد و ۱۰۰۰۰۰ دلار برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری او شود، پیشنهاد کرد. شرکت او نه تنها به خاطر کلاهبرداری بیش از ۴ میلیارد دلار تحت تعقیب است، بلکه توسط آنجلینا لازار، اقتصاددان و حامی ارزهای دیجیتال، متهم به رشوه دادن به روسای جمهور صربستان و بلغارستان نیز شده است.

آخرین سه رقم OneCoin که با دادستان ها روبرو می شود، در بحبوحه اقداماتی صورت گرفته است که علیه یکی دیگر از همدستان متهم به نام کریستوفر همیلتون، که متهم به پولشویی ۱۰۵ میلیون دلاری از طریق این طرح در سال ۲۰۱۴ بود، صورت گرفته است.

در آگوست ۲۰۲۱، یک قاضی بریتانیایی روند استرداد همیلتون را تایید کرد تا با تغییراتی در ایالات متحده مواجه شود و گزارش شده است که او در ابتدای سپتامبر استرداد شد.

مربوط: محبوبیت خودپردازهای ارزهای دیجیتال به عنوان یک روش پرداخت برای کلاهبرداری با ارزهای دیجیتال – FBI

کنستانتین ایگناتوف، برادر کریپتوکوئین، که در مقطعی کنترل OneCoin را به دست گرفت، در سال ۲۰۱۹ به اتهامات متعدد پولشویی و کلاهبرداری اعتراف کرد، اما دو نفر از همکاران او در مارس ۲۰۲۰ مجرم شناخته شدند. این موضوع موضوع یک شکایت دسته جمعی بود. شکایت کرد و به دادگاه رفت.

پرونده ملکه ارزهای دیجیتال گم شده تا به امروز مورد توجه شدید قرار دارد، زیرا روزنامه نگار و نویسنده، جیمی بارتلت، میزبان پادکست محبوبی در این زمینه از طریق بی بی سی است که تا به امروز ۱۱ قسمت منتشر کرده است.

بارتلت همچنین در ماه ژوئن کتابی درباره کل این مصیبت منتشر کرد ملکه رمزارز گمشده: کلاهبرداری رمزارز میلیارد دلاری و زنی که از آن فرار کرد، پیشنهاد بحث عمومی درباره کتاب در جشنواره خط قرمز در جنوب دوبلین در ۱۶ اکتبر.نویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا