اخبار ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال به عنوان ابزارهای استبداد معرفی می شوند

از نظارت فراگیر گرفته تا نرخ‌های بهره منفی، ارزهای رمزپایه راه‌های جدیدی برای ارعاب، سرکوب و تسخیر بشریت به دیکتاتورها و رهبران شرکت‌های جهانی می‌دهند.

طرفداران بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال را به عنوان پادزهر دولت های تمامیت خواه و بانک های مرکزی معرفی می کنند. در عین حال، شرکت‌های بین‌المللی و استارت‌آپ‌ها پلتفرم‌ها و محصولات بلاک چینی را طراحی کرده‌اند که می‌توان از طرف دولت‌های تمامیت‌خواه و بانک‌های مرکزی استفاده کرد.

داده های فعالیت بدنی مایکروسافت

یکی از نمونه ها مایکروسافت است که حق اختراع یک سیستم رمزنگاری که از داده های فعالیت بدنی استفاده می کند به ثبت رسانده است. به عنوان بخشی از فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال، سیستم ارزهای دیجیتال به دستگاه وظیفه می دهد و به آن دستور می دهد تا یک «فعالیت انسانی» را تکمیل کند.

سیستم ارزهای دیجیتال زمانی به کاربران پاداش می‌دهد که حسگرهای دستگاه‌هایشان فعالیت فیزیکی را ثبت کنند. فعالیت فیزیکی حس شده با وظایف دریافت شده مرتبط است و داده های فعالیت بدنی تولید شده به سیستم یا شبکه ای ارسال می شود که داده های فعالیت بدنی را تایید می کند و ارز دیجیتال را اعطا می کند.

منو یاد یه فیلم جاستین تیمبرلیک میندازه به موقعدر یک جامعه آینده نگر، زمان از زندگی به عنوان ارز اصلی استفاده می شود، و هر فردی ساعتی را روی مچ دست خود دارد که زمان را برای زندگی کردن شمارش می کند. من در آن هستم.

کلید هوشمند

Olsztyn لهستانی از بلاک چین اتریوم برای اجرای آزمایشی SmartKey استفاده کرد، فناوری پل زدنی که فناوری بلاک چین را به قفل های خانه و موارد دیگر متصل می کند.

آنها می گویند این برای “پشتیبانی از خدمات پلیس، آتش نشانی و آمبولانس” است (بخوانید: برای ایمنی شما) شما می توانید بدون انتظار مجوز وارد هر ساختمانی در شهر شوید.

مربوط: رئیس سیاست انجمن بلاک چین: ایالات متحده نباید از ابزارهای نظارتی برای رقابت با CBDC چین استفاده کند

“نیاز خدمات نجات ما برای انجام ماموریت های خود بدون هیچ مانعی بسیار حساس است. استفاده از فناوری بلاک چین و SmartKey به نظر راه حلی عالی است که به مالکان و ساکنان ساختمان و همچنین خدمات اضطراری آرامش خاطر می دهد. ما به این خدمات آزادی عمل می دهیم. گوستاو مارک برزین، مارشال شهرستان وارمینسکو-مازورسکیه، که اولشتین به آن تعلق دارد، گفت. واقع شده.

همانطور که هر دانشجوی علوم سیاسی می داند، اساس هر قانون اساسی آزادی خدمات اضطراری است!

ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)

بانک مرکزی اروپا (ECB) در یک کاغذ سفید می گوید که می تواند تمام تراکنش های CBDC در داخل کشور را ردیابی کند. تمام تراکنش‌های تحت چنین رژیم‌هایی برای بانک مرکزی و هر کسی که بانک انتخاب کند اطلاعات را به اشتراک بگذارد، شناخته شده است.

ارزهای دیجیتال به بانک‌های مرکزی اجازه می‌دهند تا محدودیت‌هایی را برای نگهداری پول اعمال کنند. بانک مرکزی اروپا در مورد محدود کردن مقدار پولی که یک فرد می‌تواند نگه دارد، محدود کردن مدت زمانی که افراد می‌توانند مقدار معینی پول را نگه دارند، و اعمال نرخ‌های بهره منفی بر مقادیری که توسط بانک‌ها بیش از حد تلقی می‌شوند، بحث می‌کند. ویژگی مشابهی در CBDC بانک چین وجود دارد. ارزهای دیجیتال اجرای سیاست های دیستوپیایی مانند نرخ بهره منفی را آسان تر می کنند.

جامعه نظارت

پاسکال گوتیه، بنیانگذار لجر، معتقد است که لایحه مقررات انتقال وجوه اتحادیه اروپا چیزی بیش از یک نظارت گسترده نیست.

“تصور کنید یک کیف پول دارید، یک کیف پول چرمی، با پول نقد در آن. هر وقت با پول نقد در جایی پرداخت می کنید، باید شناسه خود را فلش کنید… و نام شما را می نویسند.” این دنیایی نیست که من می خواهم زندگی کنم. که در.”

مربوط: آژانس ایالات متحده نسبت به هجوم مردم کره شمالی به مشاغل آنلاین فناوری اطلاعات و ارزهای دیجیتال هشدار می دهد

“برخی از گروه ها در پارلمان اروپا برنامه های بسیار مشخص و جزمی دارند… [and are] برای ممنوع کردن بیت کوین و ارزهای دیجیتال تا حد امکان از بهانه استفاده کنید. شایعاتی که شنیدند. اوه، شنیدم برای پولشویان است…”

مجمع جهانی اقتصاد (WEF)

WEF مستقر در داووس، که شاید بیشتر به دلیل ایجاد “بازنشانی بزرگ” برای بشریت شناخته شده است، در یک پست وبلاگی در وب سایت خود گفت که بلاک چین می تواند بر دنیای بیولوژیکی، فناوری و فیزیکی تأثیر بگذارد. او گفت که می تواند یک انقلاب صنعتی ایجاد کند. هدف آن انجام این کار با فعال کردن ردیابی تقریباً هر چیزی، از جمله غذا و داروها مانند واکسن‌ها است.

WEF با استناد به ارزیابی IBM از فناوری بلاک چین خاطرنشان کرد: این یک “دفتر غیرقابل تغییر مشترک است که فرآیند ثبت تراکنش ها و ردیابی دارایی ها در شبکه های تجاری را تسهیل می کند.” “دارایی ها می توانند ملموس (خانه، ماشین، پول نقد، زمین) یا نامشهود (مالکیت معنوی، حق ثبت اختراع، حق چاپ، نام تجاری) باشند. توانایی ردیابی و تجارت ریسک را کاهش می دهد و هزینه ها را برای همه افراد درگیر کاهش می دهد.”

همانطور که WEF و IBM اشاره می کنند، بلاک چین دنیایی از نظارت همه جا را امکان پذیر می کند.

جاستین مک کانل بنیانگذار Narracomm، GoldSilverBitcoin، Cryptographic Asset و THCist. او از سال 2012 یک کارآفرین متمرکز بر بیت کوین است.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Justin O’Connell

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا